Игуменица Ferries

Игуменица Патнички и автомобили Ferries

Игуменица цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Игуменица до Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Патра, Венеција и Закинтос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Игуменица во реално време и закажете најевтиниот достапни Игуменица автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Игуменица, Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Патра, Венеција и Закинтос со ANEK Супербрз, минојската линии, Супербрз, Agoudimos линии, Endeavor линии или Европската Sealines фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Игуменица ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Игуменица Фери Билети
со ANEK Супербрз, минојската линии, Супербрз, Agoudimos линии, Endeavor линии или Европската Sealines за фериботи и да отпатуваат од Игуменица до Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Патра, Венеција и Закинтос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Игуменица патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Игуменица и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Игуменица

Игуменица е град во северозападна Грција. Тоа е главен град на префектурата Thesprotia.

Игуменица е 480 километри од Атина и 460 км од Солун. Игуменица е пристаниште на Крф која служи ферибот правци на островите Крф и Paxoi (вклучува Paxos и Antipaxos), со Италија (Бари, Бриндизи, Венеција, Анкона, Трст) и Патрас.

Градот Игуменица е дом на бројни банки, хотели, бироа де промени и продавници кои се во рамките на одење на пристаништето. На пристаништето е дом на јавни телефони, чист и удобен области на чекање, вендинг машини и тоалети.

Пристаништето Игуменица се справува со неколку ферибот компании, и да отпатуваат до неколку грчки и италијански дестинации и во текот на неделата. Тие вклучуваат: Ventouris Ferries, Супербрзи Ferries, ANEK линии, минојската линии, Agoudimos Ferries, Fragline фериботи и поморска начин Ferries (честопати се нарекува MyWay). Повеќето од фериботите имаат запира пред да се постигне нивната главна дестинација.

Игуменица ферибот пристаниште

Главната одморалишта и плажите се: Acharavi, Агни, Arilas, Avlaki, Barbati, Benitsas, Dasia, Ermones, Свети Ѓорѓија (Северна и Јужна), Glyfada, Agios Gordios, Gouvia, Ипсос, Kalami, Kaminaki Kassiopi, Kavos, Kerrasia, Kontokali, Messonghi Агиос Никола, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Рода, Sidari, Агиос (Свети) Стефанос (NE) Агиос (Свети) Стефанос (NW).

Kalami
Kalami залив е поставена вгнездена подолу ридовите на Северна Исток Крф и симбол за Durrel е "Белата куќа" и прекрасна плажа. Kalami е популарна дестинација за парови, а исто така одговара на семеен одмор; семејства со мали деца и тинејџери се најдат на овој одморалиште идеален одмор далеку од метежот и вревата на зафатен градови на островот, а сепак обично грчки.

Kassiopi
Kassiopi е жив одморалиште во североисточниот агол на Крф. Прекрасна мала рибарското село, со традиционалните порта. Туризмот има секако имаше влијание, но сеуште можете да најдете на локалните рибари носат дома наутро фати надолу кон пристаништето. Kassiopi Крф
Рода Крф Рода е село Corfufishing и мал семеен Брег, тоа најчесто се употребува од страна на британските операторите на пакет турнеја. Постои супер песочна плажа. Оригиналниот градот има развиено, но вие сепак ќе се најде локалното население продолжува нивниот секојдневен живот. Рода Крф
Sidari Крф Sidari е идеален за семејства во потрага за одмор пакет. Зимскиот е многу поголем од Рода. Постојат неколку плажи и многу жив активности.

Рода
Свети Крф Агиос Стефанос Стефанос е мало рибарско село, кој се наоѓа на североисточниот брег на Крф. (Прилично збунувачки, бидејќи не постои друг Агиос Стефанос наоѓа на северозападната крајбрежје) Оваа мала рибарското село, сега стана многу популарен "до пазарот центар со многу стилски вили за изнајмување.

Arilas
Зимскиот Arillas е тивка и, главно, за семејствата и парови. За среќа. таму не е многу околу Arillas освен за на плажа и пливање!

Paleokastritsa
Paleokastritsa е поставена околу три главни заливи. Тоа е познат по тоа што повеќето богатство убавина место Крф, и станува зафатен со ден посетители во текот на сезоната. Луксузни јахти плови во и да се восхитуваат на задната пад на убави зелени ридови околу Paleokastritsa.

Glyfada
Ако сте во потрага за зашеметување песочна плажа - веројатно најдобрите на островот има да понуди - тогаш Glyfada треба да биде на листата. Постојат неколку барови и таверни околу Glyfada плажа, како и вообичаените хотели и неколку станови.

Nissaki
Nissaki значи мал остров и стотици години пред тоа е она што беше. На врвот на островот, сега има Taverna. Во изминатите години, локалните луѓе работеле на овој остров, обликување камења и карпи локалните купи за нив со брод. Камењата се користи за градење. По многу години, на ситни парчиња, да падне во морето формираше рампа и на крајот се приклучи на земјата. Сега таму е тесниот пат кој сега работи меѓу старите остров каде што Taverna стои и на копното. Nissaki има мала плажа и е многу убава. Плажата е форма на мал потковица со ситни камчиња, нудејќи одлични пливање, иако тоа може да стане малку гужва кога daytrip бродови пристигнуваат за ручек.

Kaminaki
Kaminaki е една од најдобро чуваните тајни на Крф. Една мала повреда преден село, скриена меѓу маслинови градини. Заливот е убава и се чуваат во тајност со сјајни бели камчиња и тиркизна вода нежно lapping против плажа. Тоа е речиси сон и веројатно еден дека многу од нас имаат кога ќе се слика на мал грчки дестинација за одмор. Еден Taverna седи десно на плажа, додека друг седи високо на карпите со поглед на заливот. Атмосферата е пријателски - не многу различни од другите помали крајбрежни одморалишта во оваа област. Сопствениците на локалните брод вработи разговарате со вас како што се шетаат по должината на работ на водите. Заливот остана недопрена од туризмот.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Игуменица ферибот

Најдобра гаранција Игуменица ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ANEK Супербрз, минојската линии, Супербрз, Agoudimos линии, Endeavor линии или Европската Sealines патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Игуменица. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Игуменица ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Игуменица ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Игуменица да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Игуменица Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Игуменица ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Игуменица во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Игуменица и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал