Ikaria Ferries

Ikaria Патнички и автомобили Ferries

Ikaria цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ikaria на Атина (Пиреја порта), Парос, Наксос, Самос, Founoi, Миконос, и на Хиос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Ikaria во реално време и закажете најевтиниот достапни Ikaria автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ikaria, Атина (Пиреја порта), Парос, Наксос, Самос, Founoi, Миконос, и на Хиос со Nel Фери линии, ANEK или Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ikaria Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Ikaria Фери Билети
со Nel Фери линии, Anek или Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Ikaria на Атина (Пиреја порта), Парос, Наксос, Самос, Founoi, Миконос, и на Хиос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ikaria патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ikaria и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ikaria

Ikaria е дел од Источна острови на Егејското Море и се наоѓа 144 Н.М. источно од Пиреја (Атина). Блиските острови вклучуваат Миконос на запад, Патмос на југ, Самос на исток, и Xios на север. Врски до и од Турција, кои се, исто така, е можно преку Самос.

Националниот ферибот линии брод редовно се поврзете со Ikaria Атина (Пиреја порта), Парос, Наксос, Самос, Founoi, Миконос, и на Хиос. Неделен ферибот од Nel линии во летниот период исто така се поврзува Ikaria да Лимнос, Лезбос и Кавала.

Ikaria има 2 пристаништа: Evdilos во северниот и Агиос Kirikos, главниот град, во јужниот дел. Сегашната бродовите служат Ikaria обично трае меѓу 7: 30 - 9: 00 часа во зависност од брод, времето и посреднички пристаништа. Ако сте престојуваат во или во близина Armenistis подобро е да пристигне во пристаништето во Evdilos бидејќи на хард дискот да Armenistis е само 20 минути, што е спротивно на 1 30 час и минути од Агиос Kirikos.

За оние кои бараат еден грчки остров одмор надвор од тепани песна и сакаат вкусот на автентични стари светот Грција, далеку од народот, Ikaria остров би можел да биде добро вреди да се посети.

Ikaria ферибот пристаниште

Ikaria е релативно голем остров и, од неодамна, неправедно запоставена. Островот не е веднаш привлечен за многу посетители. А долго планински маса фаќа целосната сила на ветер перење Meltemi и стрмни планински падини нурнува во морето на долго крајбрежје, кој има неколку заминаа заливи или добар пристаништа.

Во внатрешноста на Ikaria пејзажот е солиден, селата развлечен, а има само неколку добри плажи. Но, на островот има силна нејзините приврзаници и најдобрите од плажите Ikaria може да се спореди со било да се најде во грчките острови.

Празник плажи на Ikaria
Ikaria може да биде надвор од вообичаените туристички победи, но тоа е остров благословени со еден од најдобрите плажи во Егејското Море. плажи на одмор се движат од долга песочна протега со сезонски туристички атракции да се смирува песочна заливите, каде што ќе биде среќен да се види неколку локални жители. Ако вашата идеја за добра плажа празник е банана вози и плажа барови музика тогаш даде Ikaria пропуштиме. Но, ако го цениме мирно, убави пејзажи и lounging од страна на слатководни плажа лагуна Ikaria, тогаш може да биде место за вас. Најдобрите песочни плажи се на северниот брег, но на јужниот брег нуди неколку убава и осамена заливите.

Ikaria Ferries
Секој ден има ферибот конекции од Пиреја (Атина) на двете пристаништа во Evdilos и Агиос Kirikos со времето на патување од околу 7hours. Исто така, постојат ферибот конекции до Самос, Миконос, Тинос, Сирос, Парос и Наксос.

Исто така, од Агиос Kirikos постои услуга Летечкиот Делфин три пати неделно за да Патмос, Лерос и Кос, како и секојдневна бродска да Fourni. Постои една недела ферибот од Evdilos на Хиос. Неделен летен ферибот на Nel линии во поврзува Ikaria да Лимнос, Лезбос и Кавала. Ikarian такси-чамци се нарекува "venzinas", исто така, се поврзете Агиос Kirikos со Терма во текот на денот, а три пати неделно посета на плажите во Faros, Manganitis и Karkinagri. такси на вода, исто така може да бидат ангажирани за екскурзии и околу-остров патувања.

локален превоз
Локален превоз на Ikaria е со автобус, такси, брод, или изнајмен автомобил / мотор. За време на летната сезона треба секојдневно автобуски превоз поврзува Агиос Kirikos со Терма, Evdilos, Armenistis и Raches. Приватните автобуси можат да бидат ангажирани од локалните туристички агенции и такси места се наоѓаат во Агиос Kirikos, Терма, Evdilos, Armenistis и на аеродромот во Faros.

автобуски превоз Ikaria не е позната по својата ефикасност и е наменет повеќе за локалните жители од туристи, па можеби ќе сакате да се вработи на автомобил или мотор да се истражуваат на островот. Бензиски станици може да се најде во Агиос Kirikos, Ploumari, Miliopo, Evdilos, Avlaki и Христос Raches. Да се ​​предупреди дека север - југ патишта низ планините може да се нервите тешкиот дискови со многу фиба наведнува и чиста капки карпа.

Туристите треба да се упатат за областа околу Rahes, на копното од островот една голема Брегот на Armenistis. Можете да ги истражуваат карактеристичен село Khristos Rahes и соседните села пеш со помош на два добри локални водичи -На рунда на Rahes пешки и на патот и Пешачење Мапа на западниот Ikaria. И двете се достапни на островот книжарници.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ikaria

Најдобра гаранција Ikaria ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ферибот Nel линии, Anek или Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ikaria. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ikaria ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ikaria ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ikaria да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ikaria Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ikaria ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ikaria во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ikaria и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал