iOS Ferries

IOS Патнички и автомобили Ferries

IOS патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од iOS на Anáfi, Folegandros, Ираклион, Kimolos, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Пиреја, Санторини, Sifnos, Sikinos, Сирос и Thirassia.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите iOS во реално време и закажете најевтиниот достапни Ios автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од iOS, Anáfi, Folegandros, Ираклион, Kimolos, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Пиреја, Санторини, Sifnos, Sikinos , Сирос и Thirassia со Anek линии, LANE море линии, Грција Seaways, Сина ѕвезда Ferries или Егејска брзина линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

iOS Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Ios Фери Билети
со Anek линии, LANE Море линии, Грција Seaways, Сина ѕвезда Ferries или Егејска брзина линии за фериботи и да отпатуваат од iOS на Anáfi, Folegandros, Ираклион, Kimolos, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Пиреја, Санторини, Sifnos, Sikinos, Сирос и Thirassia онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ios патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена iOS и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе за iOS

IOS е убава, но суровата остров со неколку работи кои треба да се направи и да видиме, туку затоа што на многу млада публика, многу се "зрели" патници не сакаат да дојдат тука. Што е срам, бидејќи ќе можат да уживаат во голем, празни плажи пред пладне, кога сите "клаберите" се во длабок сон.

Луѓето на iOS живеат, главно надвор од туризмот, а делумно исклучување земјоделство и рибарство. За нив, угледот на островот е нешто на дилема. Од една страна на младите туристи обезбеди важен извор на приход, но од друга страна на островот стана премногу комерцијализирана, и локалните жители се доста згрозен од однесувањето на младите туристи.

Не постои остров во Грција како iOS. Не постои место во светот како iOS! Некои може да ви каже дека тоа е како Spring Break во Daytona Beach или град Панама, па дури и Канкун, но реалноста е дека овие места се скроти во споредба со IOS. IOS е сите од меѓународната партија на колеџ возраст луѓето што трае од јуни до крајот на август, на еден од најубавите грчки острови.

iOS ферибот пристаниште
iOS Историја

Првите жители на островот, веројатно, биле некои на јужна племе, бидејќи речиси сите острови со почетокот и "јас" обично се. Ова не е сигурно иако.

Во 2nd Милениум Minoans биле со најголема веројатност тука, и во 8th век Dorians доби основа на островот. Локалната традиција вели дека Хомер починал тука, и остатоците од неговиот гроб, сепак може да биде seen.The Венецијанците пресуди на островот во 13th да 17th век со Наксос како главен град на Dutchy. Турците тогаш извршија инвазија и iOS не е ослободен до 19th век.

Во 1960 е на островот беше откриена од страна на хипиците од целиот свет, а на секои сега и повторно, тие се уште се претвори. Ова е делумно причината зошто тоа е како остров на забава денес.

Што да се види

гордост на островот се наоѓа гробот на Хомер, кој во основа е само еден куп од камења. Тоа е тешко да се најде, но ако успее да го најдете тоа не го поттикнува фантазијата. Локалната легенда вели дека тој сака да биде закопан на iOS, бидејќи неговата мајка е од тука.

Постојат неколку интересни цркви на островот, како и, но повеќето посетители сакале да одат во манастирот Свети Јован (Ag Јоанис). замокот.

Што да се прави: Па, за разлика од очигледно, забава, секогаш постои водени, нуркањето, нуркање, beachvolley итн нешто да се прави со beachlife.

iOS Плажи

Постојат неколку плажи. Најпопуларни се Mylopotas плажа, Yialos и Koubaras, каде што многу се нудизам. Ако е можно, да се изнајми велосипед со мотор и да се обиде да најде свој самото место, ако не ви се допаѓа голем број луѓе.

ноќен живот

IOS е пренаселен со барови и клубови, и ритамот е на високо ниво во текот на целата ноќ. Повеќето места се во Chora, но исто така има и beachparties случува. Поради млади својата публика, наскоро ќе сфатат дека повеќето барови се за крајот на тинејџери, со гласна музика и пиење натпревари.

Храна за iOS

Грозјето се одгледуваат, па затоа треба да се обиде на некои од локалните вино. Други-мудар може да се добијат меѓународни храна, како и на грчки јазик. Пазете се од премногу туристички потрага таверни иако од квалитетот не е секогаш најдобар.

Референци

Во Кора може да се добијат речиси ништо: од копии на антички статуи на плажни алишта и накит. Бидејќи на крајот на ноќи, многу сопственици на дуќани да изберат да останат отворени до раните утрински часови, надевајќи се дека на "среќен" клаберите ќе купи нешто екстра.

Снаоѓање низ Битола

Има доста добри автобуски врски, и вие исто така може да се изнајми и возило, како и бродови што ќе ве однесе на различни плажи.

Како да дојдеме до

Од iOS нема аеродром, повеќето луѓе избираат да летаат директно на Наксос, Парос и Миконос или од таму ги преземат ферибот. Островот е исто така поврзан со Атина.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ios

Најдобра гаранција Ios ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Anek линии, LANE Море линии, Грција Seaways, Сина ѕвезда Ferries или Егејска брзина линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од IOS. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ios ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ios ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ios да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ios Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ios ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од iOS во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на iOS и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал