Iráklia Ferries

Iráklia Патнички и автомобили Ferries

Iráklia патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Iráklia да Аморгос, Aegiali, Katápola, Donoussa, Koufonissi, Наксос, Парос, Пиреја, Schinoussa и Сирос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Iráklia во реално време и закажете најевтиниот достапни Iráklia автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Iráklia, Аморгос, Aegiali, Katápola, Donoussa, Koufonissi, Наксос, Парос, Пиреја, Schinoussa и Сирос со Сина ѕвезда Ferries или Anek Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Iráklia Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Iráklia Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries или Anek Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Iráklia да Аморгос, Aegiali, Katápola, Donoussa, Koufonissi, Наксос, Парос, Пиреја, Schinoussa и Сирос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Iráklia патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Iráklia и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Iráklia

Iraklia е јужниот повеќето остров на источниот мали Киклади.

За преситен, очајни да се избега од притисоците на современото живеење или, ако едно е само уморни од конвенционалните дестинации во источниот Медитеран, овој остров треба да биде силен фаворит. Сепак, не очекуваме оваа осаменост да дојде со таква суштество утешува како такси, автобуси или широк избор на продавници и таверни.

Со само 100 постојани жители, таму е, секако, нема проблем да го исклучите и релаксирачки на Iráklia.

Може да се посетат песочна плажа Ливади, на најдобрите на островот и да седат во таверни засенчени од боровите дрвја во Агиос Георгиос. Можеби прошетка на преживеаните мазга патека од Агиос Георгиос должината на западниот брег на пештерата со сталактити во близина Vourkaria залив ќе ги намамат повеќе весел. По истражување на пештерата на длабочина од 120 метри може да се продолжи по патот на песочна плажа Alimia.

Iráklia ферибот пристаниште

Iraklia е мал остров и тука ќе најдете вкупно мир и смиреност. Ако имате проблеми со спиењето во бучни места сте дефинитивно дојде на вистинското островот: постои основа нема сообраќај на сите, без дискотеки и, генерално, не многу луѓе или. Единственото нешто што може да ве разбуди во текот на ноќта е повремена магаре или куче, но тоа се однесува на секој грчки остров во секој случај.

Мора да се спореди со одење, ако сакате да го истражуваат овој остров, бидејќи постојат речиси и да нема средства за транспорт. Постојат неколку работи кои треба да се види, и плажите се доста убава. Тоа може да биде малку тешко да се разбере со мештаните, бидејќи тие не се многу навикнати на туристи и затоа не се зборува многу англиски или друг јазик. во странство.

Iráklia Историја
Островот е толку мала што веројатно никогаш не страдал под било каков вид на угнетувачка власт освен пирати, кои, се разбира, беше доволно лошо.

Iraclea веројатно беше Критски - населба минојската во 2nd милениум п.н.е., бидејќи таму е град со исто име на Крит. Таа, исто така имале некој вид на обожување на Херакле, бидејќи тоа е она што значи името на островот. Даноците беа собрани и од Венецијанската и турски владетели, но за разлика од тоа, на островот била прилично многу лево на самата неа. На Кастро укажуваат дека иако луѓето живееле тука под Ventian правило.

На островот, исто така, му припаѓале на манастирот на Пресвета Богородица (Панагија) Chozoviotissa на Аморгос во текот на средниот век.

Што да се види
Iraclea има неколку пештери и цркви на интерес, но ќе мора да оди на сите од нив.

Најпознати пештера е пештерата на Свети Јован (Ag Јоанис). Легендата вели дека тој останал тука за некое време, и тоа на жртвеникот во пештерата е истиот тој ќе се моли во. Тоа трае околу два часа за да одиме тука.

Кора, е главен град, и локалните жители го нарекуваат Дева Марија: Панагија. Еве, времето стои, а вие migt само како и да зачекори во 19th век, ако тоа не беше за мини маркети.

Што да се прави
Прочитајте, боја, се сончаат, прошетка, да се релаксираат. Тоа е за тоа. Исто така, постојат организирани екскурзии до Наксос што е убаво пауза од тивок.

Плажи
Има АРА неколку плажи, повеќе или помалку лесно да се постигне. Ливади е убава песочна плажа, и пристаништето Аг Георгиос исто така има мала плажа.

ноќен живот
Освен неколку таверни, нема!

храна
Храната беше тука е добро, традиционална грчка храна. Постојат неколку таверни во Аг Георгиос. Обиди се со некои од локалните јогурт и сирење.

Референци
Речиси ништо, освен некои разгледници и сувенири во Аг Георгиос.

Снаоѓање низ Битола
Нема автобуси, такси или автомобили. Ако имате среќа, може да биде во можност да изнајмат велосипед со мотор за време на сезона.

Како да дојдеме до
Секој ден има бродовите од Наксос, и неколку бродови од една недела од Пиреја, па се директен лет од Атина, Грција има и плови над. Бидете внимателни на денот на заминување, сепак, бидејќи има само еден брод на ден!

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Iráklia

Најдобра гаранција Iráklia ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries или Anek Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Iráklia. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Iráklia ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Iráklia ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Iráklia да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Iráklia Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Iráklia ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Iráklia во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Iráklia и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал