Џерси Фери

Џерси Патнички и автомобили Ferries

Џерси патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Џерси за Гернзи, Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало.

Споредба на сите достапни Џерси ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Џерси автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Џерси, Гернзи, Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало со Кондор бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Џерси Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Џерси Фери Билети
со Кондор бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Џерси за Гернзи, Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Џерси патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Џерси и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Џерси

На островот Џерси опфаќа компактен 45 квадратни милји (116 квадратни километри), многу од тоа разгалена село. И бидејќи ова село игра толку голема улога во жалбата Џерси, строгите закони за планирање, за да се заштитат. План на островот, како што е познато, ја ограничува вид на развој што може да се случи во одредена област:

  • Во зелени зони, не е дозволено развој.
  • Во чувствителните области пејзаж, постои силна претпоставка против развој, со повремени исклучоци на земјоделството.
  • Во земјоделството приоритетните зони, е дозволено само на развојот на земјоделството.

Џерси руралната средина се состои главно од отворени полиња, шуми, кои може ама и синор, дрвја и живи огради. Повеќето од полиња се мали, се граничи со гранитните ѕидови или живи огради. Стрмни југ со кои се соочува падини, или cotils, може да се види целиот остров и се користат многу за одгледување на компир Џерси Ројал и други култури.

Џерси ферибот пристаниште

Навигација
Дури и најоддалечените делови на Џерси се лесно достапни, сепак, со 450 милји (720 километри) на патниот покривање на островот. Додека Свети Helier и главните артериски правци може да биде зафатен, повеќето од нив се многу потивки, со 45 милји (72 километри) на патиштата во внатрешноста на земјата се означени како "Зелената сокаците.

Тие се со ограничување на брзината од 15 километри на час (24 километри на час), со приоритет дава на пешаци, велосипедисти и јавачи на коњи, и постојат во сите освен тројца, парохии на островот. "Зелени сокаците, се надевам дека ќе се прошири на сите 12 парохии во текот на следните неколку години, за да се обезбеди еден остров-широка мрежа.
Велосипедисти, пак, ќе уживаат во 96 милји (154 километри) на циклус правци, кои се движат од крајбрежните на руралните и вклучувајќи го и оној на аеродромот. Повеќето правци се на пат, иако има off-road песна на водење на целиот пат по должината на јужниот брег на Ла Corbière. Велосипеди се достапни за изнајмување и циклус тури може да се организира во приватна низ островот е многу туристички водичи.

Дивиот свет
Џерси позитивно врие од дивиот свет, вклучувајќи ретки видови не се гледа во другите делови на Велика Британија.

Woodland
Флора вклучувајќи bluebell, јаглика, stitchwort и диви нарциси кружат во пролет. И многу видови на птици, како што се chiffchaff, blackcap, врба шаварче, goldcrest и забележал Flycatcher, сите може да се види во текот на летото.

живи огради
Во пролетта на живи огради оживее со нарциси, stitchwort, три-заробиме праз и alkanet, додека во лето глог, киселица, Кемпион и hogweed пукна во цут. Единствениот жител був е штала був, но најчестите видови на птици може да биде забележан во текот на годината. Меѓу помалку познатите оние својот дом на островот се на краток потскокнуваше treecreeper, шаварче Cetti, на шаварче Дартфорд, cirl Bunting и serin. Вие исто така може да биде среќа да се види црвена верверица во Џерси, како Сивата верверица - што предизвика нивниот број да се намалат на копното Велика Британија - не може да се увезува.

дини
Во овие области ќе најдете на џуџе кокона, овчарски cress, рано-виолетови орхидеи и лабава-процветаа орхидеи. Во летните месеци, дините се дом на заеднички centaury, вечер јаглика и песок крокус.

Карпи / ртови
Диви нарциси, штедливост, потковица граор и морето Кемпион може да се најде од февруари до април, а во foxglove на летните месеци, обемна шап тролист, tormentil, есен squill, диви златни шипки и песок крокус сите се во изобилство. Во есен, betony, Бел Хедер и видов-кантарион победи, а во зима, жолта кантур може да се види.
На карпи и 'ртови се исто така дом на различни видови на птици. Тие вклучуваат puffin, razorbill, fulmar, конфликтна личност и заеднички тројка во текот на летото, а redstart, жолта Долгоопашестата птица, пупунецот и wheatear во есен.

Отворено поле / внатрешноста живеалишта
Во пролетта може да самото место на wheatear, песок Мартин, шарен Flycatcher, redstart и жолта Долгоопашестата птица. Во летниот период, ластовичките, Свифтс, кукавици, linnets и whitethroats се вообичаени глетки.

Сфери се организира за членовите на јавноста им дава можност да се види, се запознаат и да уживаат во природната историја во лице. Овие "прошетки на диви страна", предводена од страна на искусни водичи, истражуваат песочни дини, шумите, крајбрежните карпа области, плажи и поморски Хит. Три области на особено висока еколошка вредност - Les Quennevais дини, Les Ландес и Ле Lande du Ouest (Gorselands) - биле одобрени како места од посебен интерес (SSI), под измена на Законот за планирање на остров во 1983 во насока на заштита како дамки .

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Џерси

Најдобра гаранција Џерси ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Кондор бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Џерси. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Џерси ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Џерси ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Џерси автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Џерси Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Џерси ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Џерси во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Џерси и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал