Каламата Фери

Каламата Патнички и автомобили Ferries

Каламата цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Каламата до Китира и Rethimno.

Споредба на сите достапни Каламата ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Каламата автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Каламата, Китира и Rethimno со LANE Море линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Каламата Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Каламата Фери Билети
со LANE Море линии за фериботи и да отпатуваат од Каламата до Китира и Rethimno онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Каламата патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Каламата и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Каламата

Каламата Messinia е главен град и вториот по големина град на Пелопонез.

Во споредба со своите помирен опкружува, тоа е помалку инспиративни дестинација за посетителите, но љубителите на музејот ќе биде ме нахранија. Изграден на местото на античката Pharai, градот го модерниот име од иконата чудотворна на Пресвета Богородица, познат како Kalo Mata (добро око).

Градот може да се постигне од други грчки градови со автобус и воз. Исто така, во градот има меѓународен аеродром и важен пристаништето. Фериботи се достапни на места како што грчките острови Китира и Крит.

Каламата е познат како град на маслинови дрвја и како портал на Мани.

Каламата ферибот пристаниште
Како првиот град ќе влезат штом ќе ја напушти Мани, Каламата имаше чест да се биде на местото прв ослободен за време на грчката војна за независност. По Каламата беше ослободен, на март 23rd, на собирот на силите за ослободување се одржа во центарот на Каламата, во црквата Agioi Apostoloi [апостолите] што Kalamatians одржи како центар на револуцијата. Осум дена по Maniot декларација, остатокот од Грција официјално се приклучи на востанието.

Каламата се пофали со Франките замокот, и на железничката музеј-парк, а сите удобства (вклучувајќи и пет интернет кафулиња). Исто така постои и Benakeion Археолошкиот музеј, како и народната уметност музеи и уметнички изложби. Замокот Каламата е познат во оваа област, и за повеќе од 10 е на километри во било која насока. Исто така постои и центар за интелект, каде што различните културни настани се одвиваат во текот на годината.

На југ: Има чуда на Мани само кратко возење далеку. На меѓународно познатиот пештери во Пиргос Dyros се наоѓа јужно од Areopolis, и привлекување на туристи од целиот свет. Плажите во Stoupa и Kardamili се популарни со британските и европските туристи, и добро вреди да се види. Најјужната точка на европското копно, Кејп Tainaron -called страна на античките Грци како "портите на пеколот", е за 50km јужно од Каламата, и градот Vathia со своите масивни камени кули е во близина таму. Регионот на југ е симбол за камен изолираните села што ќе направат ваков зачудувачки слики.

На исток: Има градот Mystras само во текот на ридот, и тоа е добро вреди да се види, тоа е во близина на модерната Спарта, што не е вреди да се види) [На "рид" се спомнува Tygetos, највисоката планина во Peloponnesos, со. надморска височина од 2400m (7500 + стапки) и секој знае што е добро вреди да се види]. На патот помеѓу Каламата и Спарта некои од највозбудливите планински терен во јужна Грција.

На запад: Koroni (со наметнување замокот) е локална автобус вози далеку. Ако одите на Koroni од Каламата, јас препорачувам Taverna во Аг. Andreus (наречен "Petron"? Воден од страна на објавени грчки поет!) Како добро место да се јаде како еден од само таверна со некој кој зборува англиски на пат). Замокот на Метони е добро вреди да се види, исто така, како еден од најимпозантните и импресивен замоци на Peloponnesos, и се појавува на картички се продаваат низ цела Грција. Еден лесно можат да поминуваат најголемиот дел од денот истражување на урнатините на стариот град ѕидови. (Бидете сигурни дека ќе ги преземе насип до островот на крајот од ѕидовите на градот). Позападно имаш Pylos, местото од најпознатите поморски битки на грчката војна за независност и пештерата кралот Нестор од Илијада на Хомер. Таму ќе најдете палата Нестор, со еден од најдобро зачуваните кралски бањи во Грција. [Што е позната како Палата Нестор е североисточно од Pylos, во место што се нарекува Eglianos, во близина на селото Кора].

Од север кон Запад: Кратко возење ќе добива на Олимпија, местото на оригиналниот Олимписките игри. Дури и поблиску е на местото на Античка Messíni, која претрпе голема реконструкција и лесно може да се добие многу подобра слика за тоа како се работи кога местото е населен. Областа, исто така, има некои од најдобрите останатите тесен колосек железничката пруга во светот. За ентузијасти возот, има навистина извонреден примери на камен мост надвор на линии, како и железничкиот парк, во Каламата.


Оние во класичната Грција ќе бидат заинтересирани во фактот дека многу од околните градови низ Каламата се посебно наведени во "Илијада" на Хомер, а од областа на Месенија е напишано за од страна на античките писатели Павзаниј и Страбон. Многу од сајтовите што тие го опишуваат се лесни да се лоцираат и да ја посетите денес. Оваа област не е помалку вреди да се пишува за денес. Градот е опкружен од страна на разни сајтови на Messinian војни со Спарта. Целиот Messinian Залив (што Каламата изгледа во текот) е богата со приказните на Aristomenis борат Спартанците, и приказните на многу други локални херои.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Каламата

Најдобра гаранција Каламата ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна LANE Море линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Каламата. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Каламата ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Каламата ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Каламата да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Каламата Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Каламата ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Каламата во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Каламата и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал