Kalundborg ферибот

Kalundborg Патнички и автомобили Ferries

Kalundborg цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Kalundborg да Hou, Saelvig и Kolby Кас.

Споредба на сите достапни Kalundborg ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Kalundborg автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Kalundborg, Hou, Saelvig и Kolby Кас со Samsotrafikken бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Kalundborg Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Kalundborg Фери Билети
со Samsotrafikken бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Kalundborg да Hou, Saelvig и Kolby Кас онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Kalundborg патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Kalundborg и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Kalundborg

Kalundborg е мала пристаниште град датираат од 12th век.

Kalundborg се наоѓа на западниот брег на островот Зеланд во Данска за 75 милји западно од Копенхаген.

Тој е познат како најистакнат пример на индустриски симбиоза во светот. Терминот се однесува на заедницата на бизнисот наоѓа заедно на заедничка сопственост што бараат зголемена еколошки, економски и социјални перформанси преку соработка во управувањето со животната средина и ресурси.

Kalundborg е добро познат како локација на голем емитување објект, предавателот Kalundborg. Градот исто така има најголем јаглен централа во Данска.

фериботи поврзете Kalundborg запад кон Архус на полуостровот Јитланд и на островот Samsø.

Kalundborg ферибот пристаниште
Kalundborg знаменитости и историја

Во 13th C. Kalundborg врши на обемна поморска трговија. Најстариот привилегии град датираат од 1485. По Валдемар Atterdag зел Kalundborg за 1340 го урнат стариот замок на земјата и го замени со една поголема во источниот дел на градот. Таа беше тука дека "Danehof" (подоцна парламентот) се состана помеѓу 14th и 17th векови, и често престојувал во Kalundborg цар. До крајот на средниот век Тихи дена на градот секнале. Од 1658 1660 на шведски војници окупираа градот и замокот беше донесена од страна на нив и на разнесено.

Од 1684 бродови биле едрење двапати неделно меѓу Kalundborg и Архус; по 1874 железничката линија е формирана со Копенхаген и трговија е основана со Норвешка и Англија. На крајот на различните индустрии 19th C. беа поставени во Kalundborg.

Од областа на Kalundborg првпат бил населен во 1170 како природно пристаниште по должината на заливот. Градот почна да се повеќе урбанизирани во текот на XIX век и станал главен индустриски центар во средината на дваесеттиот век.

Општина Kalundborg има околу 20,000 жители, а својата мрежа е на повеќето објавени пример за индустриска симбиоза. Историјата на активности Kalundborg Индустриски Симбиозата започна во 1961 кога проектот беше развиена и имплементирана да се користи површинска вода од езерото Tisso за нова рафинерија за нафта, за да се спаси ограничени резерви на подземни води. Градот Kalundborg ја презеде одговорноста за изградба на гасоводот додека рафинеријата го финансира. Почнувајќи од оваа првична соработка, голем број на други заеднички проекти потоа беа воведени и бројот на партнери постепено се зголемува.

До крајот на 1980s, партнерите сфати дека тие ефикасно "самоорганизирани" во она што е веројатно најпознатиот пример за индустриска симбиоза. размена на материјал во Kalundborg вклучуваат: зачувување на природните и финансиски ресурси; намалување на производството, материјали, енергија, осигурување и третман трошоци и обврски; подобрување на оперативната ефикасност; контрола на квалитетот; подобрување на здравјето на локалното население и имиџ во јавноста; и реализација на потенцијалните приходи преку продажба на нус-производи и отпадни материјали.

Kalundborg е познат по своите пет spired црква и дом Lerchenborg, се смета за најдобар пример за рококо архитектурата во Данска. На почеток се наоѓа на периферијата на Kalundborg.

Западно од Kalundborg, на ражен на земјата наречена Rosnæs, може да се види една реставрирана мелница, Ulstrup Моли. Тоа е холандски галеријата "мелница", што значи дека го капачето на ветерници, доколку е потребно, да се претвори рачно од галеријата што го опкружува, така што едрата се соочуваат со ветрот. Мелницата беше во употреба до 1950s и се наоѓа амблемот на селото Ulstrup.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Kalundborg ферибот

Најдобра гаранција Kalundborg ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Samsotrafikken бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Kalundborg. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Kalundborg ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Kalundborg ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Kalundborg автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Kalundborg Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Kalundborg ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Kalundborg во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Kalundborg и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал