Karlovassi Фери

Karlovassi Патнички и автомобили Ferries

Karlovassi патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Karlovassi, Pythagorion и Самос Таун.

Споредба на сите достапни Karlovassi ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Karlovassi автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Karlovassi, Pythagorion и Самос град со GA Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Karlovassi Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Karlovassi Фери Билети
со GA Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Karlovassi, Pythagorion и Самос Место онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Karlovassi патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Karlovassi и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Karlovassi

Karlovasi е модерна мал град се наоѓа на северозападниот брег на островот, некои 32 километри западна во градот Самос.

Модерната Градот се развил по 1950 кога одделните населби се приклучи заедно за да формираат Општина Karlovasi; денес градот е продолжен од обична надолу кон морето и пристаништето; тоа е една од помалку густо населените градови на Грција.

Karlovasi има многу туристички објекти и инфраструктура за да им понуди на посетителите. Постојат многу алтернативи за сместување, како во рамките на градот и во околината, нудејќи висок квалитет на услуги. Исто така, постојат многу таверни и ресторани со различни јадења.

Пристап до Karlovasi од градот Самос е прилично лесно од страна на јавните автобуси работи често, како и од страна на под кирија или приватни автомобили и мотоцикли. Како и во Karlovasi се наоѓа една од двете главни пристаништа на островот, градот е исто така поврзан со фериботи со други острови и крајбрежните на Грција.

Karlovassi ферибот пристаниште

Вториот по големина град на Самос, KARLOVASSI е малку надвор од главната туристичка карта. За едно нешто што е во далеку на северо-западниот дел на островот за 33km од Самос Таун. За уште голем дел од градот е едноставен и неинтересен а ниту пак има многу во начинот на плажа.
Karlovassi се протегаат по должината на брегот на крајот од широк, бујна долината.

Karlovassi е неколку мали градови прерасна во една и голем дел од локалното население се однесува на тоа во множина Karovasia.

Karlovassi исто така, се шири во текот на еден широк спектар на значење и паѓа во пет области - стариот, новиот, од средината на заливот и пристаништето, иако заливот и пристаништето навистина може да се смета како еден.

Karlovassi некогаш беше главен трговски и индустриски центар за обработка на кожа, со голем обем на извозот и многу придружник богатство кое резултираше со било кој број на грандиозниот цркви и наметнување на куќи, како и неколку напуштени и напуштените КОЖАРСКИ.

Karlovassi има мала развлечен плажа на песок и чакал вглавена меѓу breakwaters и веднаш до пристаништето патот. Постои мала плажа таверна и неколку лежалки каде што може да се види на бродови одат во и надвор од пристаништето - веројатно Најинтересно за на плажа.

Забележлив е карневалот во Karlovassi на крајот на февруари / почетокот на март и во лето има фестивал околу грчкиот музичар Манолис Kalomoiris Три локални верски празници се одржи и во Karlovassi - Profitis Илијас јули 20, Метаморфозис август 6 и претпоставка една недела подоцна.

Постојат редовни дневни автобуси од Karlovassi да Самос град и голем број на автомобили и велосипеди за изнајмување. Како Karlovassi е исто така голема порта има многу бродски врски со други острови и на копното на Грција.

нео Karlovassi стои во центарот на областа, поделена од страна на клисурата од Meseo Karlovassi, кој се наоѓа 1 километри на запад. Paleo Karlovassi се наоѓа 1 километри на запад, скриени од очите на ридот на Агиа Триада. Понатаму на запад е пристаниште на Karlovassi. Денес, Нео Karlovassi, Meseo Karlovassi, на пристаништето и Ormos се шират во обичен и се придружил во најголемите и најретко населена населба на островот Самос, поголема дури и од некои градови во Грција.

Karlovassi е зафатен трговски центар. Три одделенија на Егејскиот универзитет, исто така, се наоѓа таму: Одделението за математика, Секторот за информатички и комуникациски системи и инженерство, Заводот за статистика и статистички науки.

Место на интерес Karlovassi се Христови цркви, на Света Богородица и Свети Никола, кои се дел од црковната историја на островот. Исто така, забележлива е параклисот на Свети Антониос, кој е изграден во близина на пештерата, како и манастирот на свети Јован Богослов, кој отсекогаш бил обожуван од жителите на Paleo Karlovassi.

Винова лоза и производството на маслинки е главната окупација за жителите на Karlovassi.

Манастирот Prophitis Илија (Пророк Илија) е во близина, за 3 километри југозападно од Karlovassi, која се наоѓа на надморска височина од 200 м. Таа била изградена од страна на Neophilos монасите и Gregorios во 1739. Македонската православна црква има парична казна дрвени иконостаси и многу од светите садови.

На запад на Karlovassi е крајбрежен село Потами, каде се пронајдени топли минерални извори. Друг вид на интерес во областа е малата црква на Метаморфозис (Преображение Христово), кои датираат од 11th век, кој се смета за постари христијански храм на островот Самос. Во последниве години, Потами разви во одморалиштето.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Karlovassi

Најдобра гаранција Karlovassi ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна GA Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Karlovassi. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Karlovassi ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Karlovassi ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Karlovassi да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Karlovassi Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Karlovassi ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Karlovassi во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Karlovassi и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал