Karlshamn ферибот

Karlshamn Патнички и автомобили Ferries

Karlshamn патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Karlshamn да Клаипеда.

Споредба на сите достапни Karlshamn ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Karlshamn автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Karlshamn, Клаипеда со DFDS Lisco бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Karlshamn Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Karlshamn Фери Билети
со DFDS Lisco бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Karlshamn да Клаипеда онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Karlshamn патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Karlshamn и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Karlshamn

Karlshamn е град во провинцијата Блекинге во јужниот дел на Шведска.

Karlshamn е поврзан со железница, со точност од главните станици се Kristianstad на запад и Калмар на исток.

DFDS Seaways обезбедува неколку места за патниците на нивните блиски секојдневно услуга на Клаипеда во Литванија, на одборот RO-RO товарни бродови. Патувањето трае околу 15 часа.

Karlshamn доби Кралска повелба и градот привилегии во 1664, кога кралот Шарл X Густав реализира стратешката локација во близина на Балтичкото Море и парира на дански војници таму. Во 1666 градот го промени името од Bodekull да Karlshamn, буквално Порт Карл.

Во Karlshamn на Gungvalamasten, на 335 метар guyed копје за FM- и ТВ-пренос, е заедно со три други guyed јарболите на иста висина највисоката градба на Шведска.

Karlshamn ферибот пристаниште
Kalshamn Историја

На излезот на реката "Mieån" е пронајден пристаништето и рибарското село "Bodekull" и фарма "Bodetorp". Во пониските делови на "Mörrumsån" беше рибари просперитетна лосос.

Шведска доби превласт над територијата преку Договорот од Роскилде 1658. Кралот Шарл X Густав веднаш прегледано на брегот и се најде тука неверојатно убава и неспоредливи пристаништето. Утврдувања дизајниран од страна на Ерик Dahlberg биле поставени на благодет 1659 и Friesholmen 1675, наречена "Kastellet". Војници лојални на данскиот крал нападнаа градот двапати во 1676-78. Локацијата привлече странски трговци и во 1664 се издадени кралски привилегии да се воспостави градот го носи името на царот, што значи "пристаниште Карл". Населбата се прошири брзо да се брои граѓаните 647 1700 во текот на годината. Помор намали населението во 1710.

Индустрии врз основа на земјоделски и минерални производи беа воспоставени во текот на 18th век. Пожарот 1763 уништени во северниот дел на градот, уште еден пожар опустоши во 1790. Интерконтиненталниот војна на 1810 даде Karlshamn ретка можност да тргуваат со стоки и граѓаните успеваше. Панч, тутун и бурмут прав се произведени во градот. Craftmanship беше вообичаено до околу 1880, кога индустриското производство ја презеде функцијата. Градот имал 6529 1883 граѓани, план на градот опфатени 63 хектари и на 693 парцели беа изградени објекти.

На железничката инаугуриран 1874 поврзани Karlshamn да Vislanda во северниот дел на покраината. 1890 била изградена крајбрежниот пругата. 1876 LO Смит воспоставено производство на aquavit во градот и изградена нова дестилерија во 1884 која беше во сила до 1893, по што тоа беше претворена во рафинеријата за шеќер. Во 1912 е основана производство на растително масло во стариот дел на рафинеријата, а уште продолжува операцијата под ААК етикетата.

Сечење камен во Гранит каменоломи беше тежок извозна индустрија околу-1850 1940. Во Mörrum мелница хартија била изградена во 1962. Пристаништето Karlshamn постепено од 1975 пренесува својата работа до Stilleryd локација западно од градот. 1965 беше нова зграда на болницата во работењето.

Центарот за култура Karlshamn е

Историски градби на Karlshamn се добро сочувани и Центарот за култура има некои многу интересни атракции. Шведската punsch фабрика, среброто Forge, учесниците во уметничка галерија, работилница на печатачот и трговски куќи. Еден од најдобрите антички трговски куќи во Шведска се наоѓа во градината Skottsbergska. Објектите се од 1700 и во подрумите можете да видите како бизнис е спроведено пред 200 години.

На приземје и кат биле користени како сместување за бизнисмените и продавници, магацини и шталите се наоѓа покрај реката Mieån која работи на дното на градината.

Во музејот има и експонати одраз на риболов и превозот индустрии, како и делот што му оддаде почит на споменот на Алис Tegnér. Објект кој е извонреден пример на една куќа од 1600 се нарекува Holländarhuset.

Уметничката галерија се наоѓа во стар магацин и има постојан приказ на слики од 40 е.

Karlshamn привлекува посетители на рибарството лосос во "Mörrumsån", на карпестиот брег и на архипелагот Hallaryd и на шумска заднина. Источно од центарот на градот на познатиот Eriksbergs Viltpark се наоѓа. Тоа е стара farmstead со околното земјиште сега е домаќин на голем број на мајчин животни како што се Европската бизони, круна елен, лос и дива свиња меѓу другото. Туризам врвови во јуни-август, кога постои редовна конекција брод и сместување на острови како Tärnö.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Karlshamn ферибот

Најдобра гаранција Karlshamn ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна DFDS Lisco бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Karlshamn. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Karlshamn ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Karlshamn ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Karlshamn да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Karlshamn Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Karlshamn ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Karlshamn во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Karlshamn и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал