Кастелоризо Фери

Кастелоризо Патнички и автомобили Ferries

Кастелоризо цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Кастелоризо да Astypalea, Калимнос, Кос, Наксос, Nisyros, Парос, Пиреја, Родос и Tilos.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Кастелоризо во реално време и закажете најевтиниот достапни Кастелоризо автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Кастелоризо, Astypalea, Калимнос, Кос, Наксос, Nisyros, Парос, Пиреја, Родос и Tilos со Сина ѕвезда Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Кастелоризо Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Кастелоризо Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries за фериботи и да отпатуваат од Кастелоризо да Astypalea, Калимнос, Кос, Наксос, Nisyros, Парос, Пиреја, Родос и Tilos онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Кастелоризо патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Кастелоризо и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Кастелоризо

Kastelorizo, Најмногу далечен остров во Грција, се воздржува од турскиот брег речиси 2 поморски милји. своето официјално име Meyisti беше дадена на него, бидејќи тоа е најголемиот на кластер на 14 мали острови.

Кастелоризо, единствената населба на островот, е и на пристаништето и главниот град на островот. Се состои од области Pigadia, Horafia и на крај Mandraki (мал живописен порта). Сликовитоста на сценографијата по пристигнувањето на островот, не може лесно да се опишани.

Постојат и крајбрежните и воздушна врска со Атина, како и брод на брегот на Мала Азија. На патување со траект од Родос трае речиси 5 часа.

Со оглед на фактот дека не постои втора населба на островот не постои јавен превоз. Мали чамци се добра алтернатива начин на транспорт.

Кастелоризо ферибот пристаниште

Кастелоризо, Единствената населба на островот, е и на пристаништето и главниот град на островот. Се состои од области Pigadia, Horafia и на крај Mandraki (мал живописен порта). Сликовитоста на сценографијата по пристигнувањето на островот, не може лесно да се опише.

Насликани во ефектни бои два и три приказна реновирани куќи со дрвени скали и балкони, го прават тоа без конкуренција во убавина меѓу другите острови. Градот е прогласен зачувани и го нуди на посетителите на убавината на идиличен пејзаж и носталгијата на стара слава.

Во минатите времиња на капиталот, кој е, исто така, на пристаништето на островот, е најважниот геофизички дарот на Кастелоризо, бидејќи поради геофизички својата позиција дека е трговска крстосница меѓу Европа, Блискиот Исток и Египет. Тоа е само природен дека таа создава значаен износ на економски и наутички трговија што го објаснува благородна воздух за островот кои се рефлектираат стара слава и просперитет. На островот нема автобуси - само еден такси! Автомобили и мотоцикли промет е забрането и ќе покрие сите растојанија на нога. Добро сочувани нога патеки се идеални за долги прошетки. Ќе пливаат на Faros, Plakes, Mandraki и на плажите на островчињата на Ro, Агиос Георгиос и Strogilli.

На веб-сајтови да се види се:

  • Замокот на витешкиот ред од редот на Свети Јован датираат од 14th век.
  • Извонредната сочуваност на делкан камен- Lycean гробот под замокот на влезот на пристаништето.
  • Palaiokastro - Најстариот сајт на островот Кастелоризо. Таму ќе видите остатоци од антички згради, цистерни за вода и неолитскиот алатки.
  • Митрополијата на Свети Константин и Елена - Светителот покровители на островот Кастелоризо.
  • Археолошкиот музеј.
  • Познатиот Аква-обоени Пештерата на Кастелоризо е една од најретките геолошките појави и еден од најпознатите неверојатни формации на Земјата; Кастелоризо е вреди да се посети само само за оваа пештера.

Малку е познато во врска со античката историја на островот се должи на неколку напишани извештаи што се однесуваат на него и уште помалку систематски истражувања врши на островот Кастелоризо. Neotlithic алатки, пред-историски ѕидови, камен изделкан гробници, златен венец од микенскиот период, дорски натписи и други наоди сведочат за фактот дека островот бил населен континуирано од многу древни времиња.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Кастелоризо

Најдобра гаранција Кастелоризо ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Кастелоризо. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Кастелоризо ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Кастелоризо ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Кастелоризо да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Кастелоризо Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Кастелоризо ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Кастелоризо во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Кастелоризо и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал