Кефалонија Ferries

Кефалонија Патнички и автомобили Ferries

Кефалонија цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Кефалонија за Бриндизи, Argostoli, Killini, Lixuria и Порос.

Споредба на сите достапни Кефалонија ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Кефалонија автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Cefalonia, Бриндизи, Argostoli, Killini, Lixuria и Порос со Endeavor Фери линии или Јонското Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Кефалонија ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Кефалонија Фери Билети
со Endeavor Фери линии или Јонското Ferries за фериботи и да отпатуваат од Кефалонија за Бриндизи, Argostoli, Killini, Lixuria и Порос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Кефалонија патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Кефалонија и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Cefalonia

Кефалонија е дефинитивно една од најпопуларните дестинации во Грција и тоа се смета за најспектакуларните пејсажи во Грција.

Дневен фериботи поврзете пристаништето Патрас, во центарот на Грција, на самиски, 22 километри источно од Argostoli, а патувањето трае околу 2 30 часови и минути. Исто така постојат и фериботи од Killini, на западниот брег Pelopenessian, да Argostoli (4 часа), Порос (1 30 час и минути) и Lixuri (2 30 часови и минути).

Не постојат фериботи до Кефалонија се поврзете директно до Пиреја но Кефалонија траекти исто така, нудат редовни врски во градот Патрас, Итака и Крф, како и на некои пристаништа на Италија (Венеција, Анкона, Бари, Бриндизи).

Исто така постојат и фериботи меѓу Закинтос и Кефалонија. Фериботи од Кефалонија заминуваат од Pessada, на јужната страна на Кефалонија и Закинтос фериботи од заминуваат од Агиос Николаос Schinari, на северната страна на островот. Патувањето трае околу час и 1 20 мин.

Cefalonia ферибот пристаниште

Кефалонија е најголем од Јонските острови и зафаќа површина од 781sq км, има крајбрежје на 253km и за 45,000 жители.

Кефалонија се наоѓа помеѓу островите Лефкада на север и Закинтос на југ. Тоа е во близина на 52 наутички милји од Патрас и 22,5 од Kyllini. Тоа е дел од Кефалонија и Итаки Префектура со девет општини, од кои осум на островот Кефалонија, а еден е Итаки посебен островот. Префектурата Кефалонија исто така вклучува и островите на Kastos и Kalamos. Кефалонија е именуван по својата форма што значи "остров со главата", по грчкиот збор за глава 'kefali. Главниот град на островот, а исто така на пристаништето е Argostoli дом на една третина од жителите на островот. Има уште три пристаништа на островот самиски, Порос и Lixouri.

Кефалонија е планински со највисок планината Ainos (1629m) и Paliki планините на северозапад. Планината Ainos е прогласен за национален парк, бидејќи е единствената планина во Mediterrenean да поседува уникатен ела шуми видот наречен Abies Kefallia и во внатрешноста на паркот може да се види на диви коњи на Ainos. Турнеи низ целиот остров има многу живописни села, како што Fiscardo традиционален населба со убави neoclassic згради, Асос една од најпознатите сценско села, Сами вториот busyiest порта со многу археолошки наоди и многу други.

Кефалонија се карактеризира со пејзаж на неверојатни природни убавини со високи пошумени планини interchanging со карпести ридови, долини дека ќе стигнат до морето се трансформираат во плодни рамници и златни плажи, прекрасни езера и реки и природни пештери, на импресивен дупки. Кефалонија е дефинитивно една од најпопуларните туристички дестинации во Грција, не само затоа што на неверојатни пејзажи, но исто така и за пријателски благородна жители карактеризираат со својата unquiet дух и душа.

Многу значајни луѓе се родени во Кефалонија како што се: Хуан де Fuka (Јоанис Фокас) капетанот и истражувач (1536-1602), Никос Kavadias (1910-1975) автор и поет, Андреас Герасимос Michalitsianos (1947-1997) грчко-американскиот астроном и НАСА астрофизичар, Dionysis Zakynthinos најголемите грчки Byzantinologist, Герасимос Sklavos најголемите грчки вајар од 20th век, Панајотис Kavvadias татко на грчкиот археологијата и многу други.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Cefalonia

Најдобра гаранција Кефалонија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Endeavor Фери линии или Јонското Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Cefalonia. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Кефалонија ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Кефалонија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Кефалонија да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Cefalonia Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Кефалонија ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Кефалонија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Кефалонија и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал