Kennacraig ферибот

Kennacraig Патнички и автомобили Ferries

Kennacraig цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Kennacraig во Порт Елен и пристаниште Askaig на Islay.

Споредба на сите достапни Kennacraig ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Kennacraig автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Kennacraig, Порт Елен и пристаниште Askaig на Islay со Calledonian Mac Brayne Фери (Calmac) фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Kennacraig Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Kennacraig Фери Билети
со Calledonian Mac Brayne Фери (Calmac) за фериботи и да отпатуваат од Kennacraig во Порт Елен и пристаниште Askaig на Islay онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Kennacraig патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Kennacraig и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Kennacraig

Kennacraig е село се наоѓа на запад Лох Tarbert, неколку милји јужно од Tarbert на полуостровот Kintyre.

Повеќето автомобил, товарен и патнички сообраќај кон и од Islay оди со ферибот со помош на пат од Kennacraig на Западна Лох Tarbert во Порт Елен или Порт Askaig.

Kennacraig се наоѓа 6 километри јужно од прилично рибарското село Tarbert на Kintyre Полуостров. Операторот на овој пат е Каледонски MacBrayne, најчесто се нарекува Calmac, а е во сопственост на колеџ во. Calmac управува Kennacraig да Islay пат од почетокот на 1970s и има направено толку и оттогаш.

Каледонски MacBrayne фериботи плови од Kennacraig во Порт Елен или Порт Askaig на Islay. Садовите кои работат на трасата на целата година се Hebridean острови и МВ Finlaggan.

Kennacraig ферибот терминал

Главната ферибот пат да Islay остава на копното од Kennacraig на Западна Лох Tarbert, неколку милји јужно од Tarbert на полуостровот Kintyre. Во летниот период нормалниот timetabled фреквенција од околу четири пловидбите поминуваат дневно од Kennacraig да Islay е дополнет со ад хок пловидбите поминуваат на прометни пати и од страна на неделникот едрење од Oban, која, исто така, обезбедува врска помеѓу Islay и Colonsay. Islay е целогодишна дестинација и зимската служба е речиси исто толку добри како во лето. На Islay крајот, услуги кои нормално се подели подеднакво помеѓу пристигнуваат во Порт Askaig и Порт Елен.

Од 2001 2011 на услугата е обезбедена од страна на два брода кои работат во тандем, МВ Hebridean острови и МВ Остров на Arran. Поранешниот била изградена во 1985 во Cochranes во Selby во Јоркшир и може да носи 68 автомобили. Вториот беше изграден од страна на Фергусон Ailsa во Порт Глазгов во 1983 и може да носи 76 автомобили. Пред воведувањето на МВ Hebridean острови на излез на пат, МВ Остров на Arran биле водење на услуга ќе во голема мера на сопствените од 1993.

Од гледна точка на патникот, МВ Finlaggan е парична казна брод со сите гости и објекти што би очекувале од една модерна ферибот. Има доволно патници дневна простор низ два спрата, плус пространа "Глори" кафетеријата. Прозорците се големи и изобилство, и седишта е добро дизајниран и удобно. Исто така постои и голем број на надворешни палуба простор, од задната страна и, кога е убаво времето, предниот дел на палубата 4, а во задната половина на горната палуба. Постојат патнички лифтови на сите катови способен за обезбедување на инвалидски колички, и регулируема облегалка салони, ТВ салон, и домашни миленици области.

палубата автомобилот е возење низ простор со отворен заден дел. Сместување за автомобили се зголемува со вметнување на палубата мезанин кој ја намалува за утовар и истовар. Без разлика дали зголемувањето на сместување возило од островот на Arran тоа ефикасно го заменува е доволно за да ја задоволи зголемената побарувачка останува да се види, но не постои сомневање дека на секој друг начин МВ Finlaggan носи чекор промена во способност. Ова е очигледно на високо автоматизирани мост, кој доаѓа во комплет со крила кои проектираат надвор од страните на бродот. стаклените панели во подот на крилја обезбедување пати одредување на страна на бродот се изненадување, ако ги забележите само додека стои на еден.

На пат кон Islay МВ Finlaggan првиот плови надолу Вест Лох Tarbert. Како што произлегува од Лох градите на Јура пролет во погледот, а потоа тие команда на хоризонтот, како што тие ќе во текот на вашиот престој на Islay. Како што ги внесувате отворени води, впечатлива пати, исто така, да се отвори кон исток низ низинските островот Gigha на полуостровот Kintyre: и во двете Gigha и Kintyre на уште далечните планини на Arran. Потребно е поостри очите на самото место на поновите прилог на Kintyre хоризонтот, голем windfarms одредување на 'рбетот на полуостровот.

Вашето доаѓање во Islay може да ве однесе минатото на бело насликани крајбрежните дестилерии на Ardbeg, Lagavulin и Laphroaig пат во Порт Елен, со подеднакво убаво обоени, но не повеќе оперативни, дестилерија. Или, пак, може да се земе во звукот на Islay со крупен поглед на јужниот крај на Јура на пат кон втората ферибот терминал Islay во селото Порт Askaig.

Ова е сервис со долга лоза. Првиот пареа пловидбите поминуваат кон Islay датираат 1825, и од 1876 ПС Islay беше управуван двапати неделно од Глазгов околу врвот на Kintyre да Islay од страна на предок на компанијата на денешната Calmac.

Временската рамка од 1880 покажува алтернатива за оние кои се во брзање за да стигнат до островот. ПС Колумба лево Глазгов во 7.00am, и по разговори во Гринок, Dunoon и Rothesay (меѓу кои и на други места) достигна Tarbert во 11.45am.

тренер запрежни потоа зеде патници низ тесниот вратот на земјиште на кејот на Запад Лох Tarbert, недалеку од денешниот ферибот терминал. Од тука тие може да се фати на 12.40pm "Свифт пароброд", која, по повикот на Gigha, пристигна во Порт Елен во 3.40pm или, во понеделник, Порт Askaig на 3.30pm.

Ако го направи истото патување денес ќе бидете во можност да се спаси неколку часа на кои вкупно време на патувањето само. И во деновите пред модерни патишта и се тркалаат-на ролна-оф фериботи имаше веројатно периоди кога распоред 1880 изгледаше прилично добро се справи.

До 1960s, напорите да се обезбеди подобро и побрзо линкови до Islay произведени предлог за линк ферибот низ многу пократок премин преку море од Keillmore на западната страна на Argyll да Lagg на Јура. Подобрување на патот, тогаш ќе биде изграден по источната страна на Јура, што ги поврзува со линк ферибот низ тесните Звукот на Islay во Порт Askaig. За среќа за продолжување на своите клиенти на Јура, решението Kennacraig на крајот беше избран наместо нив. Поново време се забележува предлогот повторно да се појават во помал обем, но медиумските извештаи укажуваат на тоа дека ова не беше во можност да се добие потребната поддршка за да продолжите.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Kennacraig ферибот

Најдобра гаранција Kennacraig ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ферибот Calledonian Mac Brayne (Calmac) патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Kennacraig. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Kennacraig ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Kennacraig ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Kennacraig да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Kennacraig Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Kennacraig ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Kennacraig во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Kennacraig и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал