Кил ферибот

Кил Патнички и автомобили Ferries

Кил цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Кил до Гетеборг, Клајпеда и Осло.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Кил во реално време и закажете најевтиниот достапни Кил автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Кил, Гетеборг, Клаипеда и Осло со зид линија, DFDS Lisco или боја линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Кил Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Кил Фери Билети
со зид линија, DFDS Lisco или боја линија за фериботи и да отпатуваат од Кил до Гетеборг, Клајпеда и Осло онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Кил патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Кил и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Кил

Јазик е главниот град на државата Шлезвиг-Холштајн и има долга бродоградба и поморска традиција. Денес, таа се карактеризира со својата енергична студентски сцена, лежерен начин на живот и урбаните талент. Ова може да се види во својот прекрасен амбиент на Кил Ирците, модерен и пространа центарот на градот и Dänische штрасе, на улица полна со поморски шарм во срцето на Кил со многу зачувани објекти од крајот на 19th век.

Градот должи својата брза - и прилично хаотичен - раст во 19th век до неговата важност за бродоградба и морнарицата.

По широката уништување на Втората светска војна, планот беше да се создаде современ град со модерен, отворен и просторно чувство. Поголем фокус беше ставен на локацијата на центарот на градот и поврзување Кил со вода, и ниту еден од историските згради кои беа уништени се случува да биде повторно изграден. Сепак, во текот на изминатата деценија или така, во центарот на градот е систематски подобрена, и дел од стариот квартал е дури и се реконструирани со враќање на историски Eggerstedtstrasse и редизајнирање Алтер Markt квадратни.

Кил ферибот пристаниште

KIEL околу 90km од Либек на Балтичко страна е тврд урбаното ширење во овој дел од брегот и крави. Над деведесет рации во 1945 сам започнаа како уништување на она што беше принципот подморница база на Германија дека на пристаништето на крајот на длабока Фирт мораше да почне од нула кога чадот се расчисти. Нејзините лумпен бетонски блокови изградени на брзина во 1950s не се место да се погледне за историја - кога брошури знаме сочинуваат првата пешачка улица во Германија (Holstenstrasse во 1525), знаете туристички власти се борат.

Иако има недостиг на изгледот на Либек - повеќе од очигледна кандидат за главниот град - Кил има наместо порта која својата среќа направен. Таа стана империјална воени пристаниште во 1871, и кога Килскиот Канал (Nord-Ostsee-Kanal) отворена за поврзување на морињата балтичките и Северна во 1895, Кил контролира она што беше најголемиот вештачки воден пат во светот. Останува најпрометните и форми модерна Кил: секојдневно и еластични, со сокол, скромен воздухот, особено за време на меѓународната едриличарска регата Kieler Woche. Нејзините неколку музеи ќе донесе утрото, но на самопрогласената "Кил пловење град" е во својата најдобра околу водата: види од пешачката патека Kiellinie или на Патувања на Kieler Förde и канал.

Водата е доминантна во овој град од страна на морето, како што може да се види од проширување на пристаниште на Балтичкото Море, огромниот кранови во бродоградилиштата, гигант фериботи закачен во Скандинавија кејот и, се разбира, регата на Кил недела, која има заработено Кил неговата репутација како во светот едрење капитал.

Места од интерес во Кил вклучуваат живописната Friedrichsort карпи, бројни плажи во рамките на границите на градот, на шеталиштето по должината на западниот брег на Фирт, бравите на Килскиот Канал на Кил-Holtenau, поморската порта и четвртина, ботанички градини на Кристијан Алберт универзитет, Holstenstrasse - еден од најстарите пешачки околности во Германија - и рогот мост со неговиот генијален преклопен механизам. Исто така, постојат многу фасцинантни музеи за посета, како што се Поморски музеј на Сартори кејот, компјутерски музеј, уметничка галерија Kunsthalle со својата колекција на антиквитети и инженерство музеј. сцена на различните уметност вклучува Кил театар, полскиот театар и оркестарот на Филхармонијата. А популарен настан во текот на летото е реномираните Шлезвиг-Холштајн музички фестивал, кој привлекува десетици илјади посетители. Кил е исто така одлична дестинација во други времиња, можеби затоа што е најдобро место да се јаде Kieler sprotten - локален специјалитет направен од sprats.

Името на Кил се појавува во почетокот на 10th век во форма на Кајл (веројатно од англо-саксонската Kille = безбедно место за бродови). Кил е споменат како град во следниот век; во 1242 што ги доби правата Lubeck; во 14th век го добиле различни трговски привилегии, имајќи 1284 влезе во Ханза. Во последниве tinies Кил е поврзан со мирот склучен во јануари 1814 меѓу Велика Британија, Данска и Шведска, со која Норвешка беше отстапен на Шведска. Во 1773 Кил стана дел од Данска, а во 1866 тоа помина со остатокот од Шлезвиг-Холштајн на Прусија. Од што се направени голем поморски арсенал, Кил има развиено брзо во просперитет и населението.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Кил ферибот

Најдобра гаранција Кил ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна зид линија, DFDS Lisco или боја линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Кил. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Кил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Кил ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Кил автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Кил Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Кил, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Кил во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Кил и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал