Kimolos Фери

Kimolos Патнички и автомобили Ferries

Kimolos цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Kimolos да Folegandros, IOS, Милош, Наксос, Пиреја, Санторини, Serifos, Sifnos, Sikinos и Сирос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Kimolos во реално време и закажете најевтиниот достапни Kimolos автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Kimolos, Folegandros, IOS, Милош, Наксос, Пиреја, Санторини, Serifos, Sifnos, Sikinos и Сирос со Егејска брзина линии или Anek Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Kimolos Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Kimolos Фери Билети
со Егејска брзина линии или Anek Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Kimolos да Folegandros, IOS, Милош, Наксос, Пиреја, Санторини, Serifos, Sifnos, Sikinos и Сирос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Kimolos патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Kimolos и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Kimolos

Kimolos се наоѓа на североисточниот дел на островот Милос, разделени со теснецот Kimolos, и поопшто, во Јужна / Западниот дел на Cycladic острови.

Населението на Kimolos уште е посветен на земјоделството и земјоделство. Неколку риби и многу работа во активноста на рударството и во Kimolos и Милош и туризам сега е во развој. Во целина, тоа е место каде што едноставност, гостопримливи луѓе и плажи, заедно со потребните ресторани и кафулиња се овозможи единствени моменти на тишина.

Постојат неколку фериботи неделно од Пиреја и Kythnos, Sifnos, Serifos Милош острови.

Kimolos е само половина милја далеку од Аполонија (северниот брег на Милош) што го прави редовни чамци за да се премине на каналот во 30 минути. (Постојат дневни летови меѓу Атина и Милош). Kimolos, исто така, е поврзан со Sikinos, Kimolos, iOS и Санторини.

Kimolos ферибот пристаниште

Што да се види

Повеќето од луѓето на Kimolos денес живеат во главниот град на островот Кора. Бидејќи на многу пиратски напади во селото е изградена како вистински лавиринт, со цел да се збуни непријателите. Тука, можете да ја посетите археолошки музеј со предмети главно од ископувањата на Ellinika, и таму е исто така импресивна црква со сина купола, како и една стара Кастро.

На Ellinika постои нуркање училиште, каде што ќе ја преземе нурка низ потонатиот град. Не очекувам да видам премногу иако. Goupa рибарското село е многу убава и дефинитивно вреди да се посети.

Топла бунари Prassa се познат за кои имаат лековита моќ.

Што да се прави

Ова е многу остров за одмор и рекреација, па се некои добри книги, бои или моливи и нека проток креативност. Можете исто така да одат нуркање во училиштето за нуркање во Ellinika или да се daytrip на Милош. На нуркањето е добра како и риболов.

Плажи Kimolos не е познат по своите големи плажи, но постојат неколку места за уживање во морето. Mavrospilia е долг, напуштена плажа, Алики има доста добри песок и камен плажа и во Goupa постојат некои карпи може да се добијат во водата од. Вие исто така може да се добие taxiboat на мал остров Polyaegos каде што најдобрите плажи се.


ноќен живот

Ќе најдете неколку, тивок барови во Psathi и Кора. Мошне често, локалните жители се организира по пеење и танцување, и вие сте повеќе од добредојдени да се приклучат.

храна

Храната што им се на Kimolos е традиционален грчки. Ќе најдете таверни во Chora или на пристаништето, и специјалитетот на островот е еден вид на пица наречена "Ladenia". Исто така треба да се обиде на мала кујна, mezedakia, тука.

Референци

Не постојат многу продавници на Kimolos, но вие ќе најдете разгледници, можеби некои алишта или повремени сувенири. Постојат, исто така, врежан дрво објекти, како и текстилот и везови.

Снаоѓање низ Битола

Поради недостаток на транспорт: нема автобуси, carrentals или велосипед со мотор, вие ќе мора да се задоволи со одење. Растојанијата не се многу големи, иако, и ако ти си среќен што може да биде во можност да hitchhike. Во пристаништето таму обично е taxiboat, а понекогаш може да се добие рибар за да ве однесе каде што сакате да се обратите за мала надокнада.

Како да дојдеме до

Можете да добиете на летот за Милош или Атина Грција и од таму се земе на ферибот. Kimolos, исто така, е поврзан со Парос, Санторини, Грција, Serifos и други Cycladic острови.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Kimolos

Најдобра гаранција Kimolos ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Егејска брзина линии или Anek Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Kimolos. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Kimolos ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Kimolos ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Kimolos да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Kimolos Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Kimolos ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Kimolos во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Kimolos и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал