Kirkwall Фери

Kirkwall Патнички и автомобили Ferries

Kirkwall цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Kirkwall на Абердин и Lerwick.

Споредба на сите достапни Kirkwall ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Kirkwall автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Kirkwall, Абердин и Lerwick со Northlink бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Kirkwall Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Kirkwall Фери Билети
со Northlink бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Kirkwall на Абердин и Lerwick онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Kirkwall патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Kirkwall и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Kirkwall

Kirkwall, Која се наоѓа на северниот брег на континентална Orkney е пристаниште со ферибот услуги во Абердин и Lerwick, како и директорот на север Orkney острови во групата.

Kirkwall Исто така, на терминалот за голем број на бродови на Северна острови Orkney е. Фериботот да Shapinsay заминува од хелинг на западната страна на Пјер чамецот за спасување. Фериботи до Westray, Stronsay, Sanday и Eday отстапи од linkspan на главниот столб.

Во срцето на градот стои катедралата Св Магнус, која е основана во чест на Свети Магнус Erlendsson, Ерл од Orkney-1108 1117 од Ерл (подоцна светителот) Rögnvald Кали. Во близина на катедралата се урнатините на палатата на поранешниот владика и Ерл палата. Градот има два музеи: Куќа Музеј Tankerness, кој е содржан во една од Шкотска најдобро сочувани шеснаесеттиот век, градот-куќи, содржи елементи на локалните историски интерес.

Kirkwall ферибот пристаниште

Kirkwall чини повеќе скандинавски град од еден шкотски, а за голем дел од својата историја, тоа беше една. Името доаѓа од Нордиска "Kirkjuvagr", или "Беј црква" и доаѓа од темелите на црквата на Свети Олаф тука во раните 11th век. Со 1046 Kirkwall беше на земјоделството и на пазарот центар, а во 1137 Нордиска Ерл Rognvald започна изградбата на катедралата Свети Магнус тука. Работа почна малку подоцна за изградба на блискиот Бишоп палата.

Во 1468 Orkney беше купена од страна на Џејмс III за Шкотска и од 1540 Kirkwall е административен центар на Orkney и Шетландските. 1607 видов Ерл Патрик Стјуарт замени палата Бишоп со палата Ерл. Додека Патрик бил затворен во замокот Думбартон за тиранијата својата 1614, неговиот син Роберт зголеми во бунт, запленувајќи палата Ерл и во близина Kirkwall замокот. Замокот не го преживеа опсадата заврши востанието, а ниту пак Роберт Патрик преживеа судскиот процес што следи.

Во 1798 ридот со поглед сајт Kirkwall почнала да се користи од страна на еден Магнус Eunson за нелегално дестилирани и шверц виски. Во 1825 операцијата била легализирана како Хајленд Парк дестилерија, најсеверниот Шкотска. Highland Park продолжува да напредува, а исто така е сега, исто така, една од најпопуларните Туристички атракции Orkney е. Поглед во близина Scapa Bay е вториот повеќето северни дестилерија во Шкотска, Scapa дестилерија.

Приказната на Kirkwall беше во голема мера приказната за развојот на пристаништето. Во раните денови на заливот се прошири на југ од тоа го прави сега, на Peerie Море. Деновиве ова е manicured внатрешноста езеро. Во 1100s тоа формирана во пристаништето и да се прошири речиси на западниот крај на катедралата.

Во 1811 работа започна серија на подобрувања пристаништето на северниот крај на градот, на местото на денешниот пристаништето. Овие подобрувања се продолжи во текот на годините, а кон крајот на 1990s имаше значително продолжување на главниот столб. 2003 видов тренд продолжи со реализација на подлабоките води пристанишни објекти малку околу заливот на Hatston. Само некои од бродови на 70 кои ја доведуваат во Kirkwall секоја година може претходно чамец на quayside. Други, пак, мораше да се зацврсти во заливот и трансфер на патниците да се исуши земјиште на понудите. На пристаништето во Hatston значи дека сега ова е далеку помалку треба да го стори тоа, и тоа, исто така, служи на поголеми Northlink Ferries кој го замени долгогодишниот P & O услуги на Абердин и Lerwick.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Kirkwall

Најдобра гаранција Kirkwall ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Northlink бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Kirkwall. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Kirkwall ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Kirkwall ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Kirkwall да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Kirkwall Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Kirkwall ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Kirkwall во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Kirkwall и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал