Кисамос Фери

Кисамос Патнички и автомобили Ferries

Кисамос патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Кисамос да Antikythira, Gytheion, Китира и Пиреа.

Споредба на сите достапни Кисамос ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Кисамос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Кисамос, Antikythira, Gytheion, Китира и Пиреа со LANE Море линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Кисамос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Кисамос Фери Билети
со LANE Море линии за фериботи и да отпатуваат од Кисамос да Antikythira, Gytheion, Китира и Пиреа онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Кисамос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Кисамос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Кисамос

Кисамос, Исто така познат како Kastelli, се наоѓа на западната страна на Крит. Кисамос е добро опремена со банки, ресторани и кафулиња, медицински установи и широк спектар на сместување; има станови за изнајмување, хотели и кампови, што го прави рај за туристите.

Постојат продавници за продажба на кожа, фолклорни елементи и злато во Кисамос. Кисамос е антички град и има многу археолошки локалитети да ја посетите и да се запознаат со историјата на овој регион во близина на Falassarna и Polyrinia.

Постави среде прекрасен пејзаж на ридови обвиткан со маслинови дрвја западно од Крит е област на Кисамос. Главниот град на областа е градот Kastelli, исто така, повика Кисамос. Кисамос има две пристаништа; старо рибарско пристаниште што има капацитети за приставане мали чамци и понова порта, кој работи ферибот услуги за поврзување на грчките острови Kithira, Пелопонез (Каламата и Gythion) и Пиреа.

Кисамос Плажи
Што да направите во Кисамос

А омилена поминување на времето во Кисамос е да се вработи велосипед или мотор и разгледаат околните области. еднодневна турнеја А велосипед обично опфаќа посета на лагуната на Balos, Rokka, на урнатините на Polyrinia, Koleni Potamida и Lousakies.

Мотор тури се земе колку што е на плажите на Sfinari; на 17th век византискиот манастир; приморскиот брегот на Fasasarna, познат по своите спектакуларни зајдисонце; Пештерата на Света Софија во Topolia и на други места низ Кисамос. Можете да ја најмите велосипеди и мотоцикли прилично лесно во Кисамос. Возилата обично се во добра состојба, но возачите мора да биде над 18 години да се вози мотоцикл и тие мора да имаат важечка возачка дозвола.

Кисамос, исто така, има многу убави плажи на кои можете да Лазе, пливаат и се сончаат на вклучувајќи Mavros Molos и Telonio.

Туристички атракции

Katelli, главниот град на Кисамос, е централна почетна точка натам која да започне истражување на регионот. Посетете Polirinia, каде што античките урнатини од век Роман 6th, византиски и венецијански епохи може да се гледа.

На Falasarna, рибарското село, постојат прекрасни песочни плажи, и на само неколку стотина метри се наоѓаат остатоците од стариот антички град и пристаништето.

Две прекрасни византиски цркви може да се посети во Lousakies. Расфрлани низ Кисамос неколку необичниот кафулиња и ресторани кои ќе шарм посетители со стариот свет гостопримство.

Патување со автобус и Шатлови

Постои редовна автобуска линија од Chania до и од Кисамос. Патувањето со автобус трае околу 1 час, 30 минути. Автобуси заминуваат Chania секој 45 минути и билети се разумни цени. Помалку автобусите за време на викендите. Автобуси од Ханија работи на 45 минути распоред, освен во сабота и во недела, кога услугите се повеќе спорадично. Исто така е можно да се вработи автомобил или такси за да стигнат до Кисамос пристаниште.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Кисамос

Најдобра гаранција Кисамос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна LANE Море линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Кисамос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Кисамос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Кисамос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Кисамос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Кисамос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Кисамос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Кисамос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Кисамос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал