Клаипеда Фери

Клајпеда Патнички и автомобили Ferries

Клајпеда цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Клаипеда до Anáfi, IOS, Kimolos, Koufonissi, Милош, Наксос, Парос, Пиреја, Санторини, Serifos, Sifnos, Sikinos, Сирос и Thirassia.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Клаипеда во реално време и закажете најевтиниот достапни Клаипеда автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Клаипеда, Anáfi, IOS, Kimolos, Koufonissi, Милош, Наксос, Парос, Пиреја, Санторини, Serifos, Sifnos, Sikinos , Сирос и Thirassia со ANEK бродска линија, LANE море линии, Егејска брзина линии или море авиони фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Клајпеда Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Клаипеда Фери Билети
со ANEK бродска линија, LANE Море линии, Егејска брзина линии или море авиони за фериботи и да отпатуваат од Клаипеда до Anáfi, IOS, Kimolos, Koufonissi, Милош, Наксос, Парос, Пиреја, Санторини, Serifos, Sifnos, Sikinos, Сирос и Thirassia онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Клаипеда патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Клаипеда и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Клаипеда

Клајпеда е трет по големина град на Литванија, кој се наоѓа во северо-западниот дел на земјата.

Основан од страна на балтичките племиња, градот и замокот бил изграден од страна на Тевтонскиот ред во 1252 Memel и именуван во чест на реката со истото име некои 40km на југ. За поголемиот дел од својата историја, Memel беше дел од Прусија и големи битки со литвански господари се одржа тука. Инвазии доаѓаат од Шведска и Русија и градот бил дел од пруската Британија и стана богата пристаниште град. Тоа претставуваше најсеверниот град во Германија и Прусија до 1918.

По Германија загуби во Првата светска војна, Memelland прв пат е дадена слободно со статус на градови, а потоа последователно во прилог на новоформираната Република Литванија. Тоа беше кратко реапсорбираат од нацистичка Германија пред Втората светска војна, а потоа се врати назад во Литванија (Советскиот сојуз) во 1945. Од литвански независност во 1990, Клајпеда стана една од најпознатите градови пловни Литванија со постојано расте туристичка трговија.

Клаипеда ферибот пристаниште

градот Клаипеда е познат по тоа е главната икони: скулптура Annchen фон Tarau, кој се наоѓа во театарот плоштадот, стариот брод "Meridianas" (имаше ресторан внатре), исто така, постојат голем број на мали скулптури (скулптура на глувчето, куче, змеј, оџачар, пост гулаби и други) се крие во стариот дел на градот. Не постојат толку многу музеи во Клаипеда. Некои од најпопуларните вклучуваат музеј на Мала Литванија, Слики на Клаипеда, музејот морските и музејот часовник.

стариот дел на градот Клаипеда е е мала, но интересна. Плоштад Аника има балкон, каде Адолф Хитлер се обрати на толпата. Легендата вели дека Hilter беше вознемирен бидејќи статуата со ликот "Anike" на литвански народната приказна не се соочува него, па тој отстранета статуата. Реплика сега е во своето место. Повеќе информации за градот Клаипеда нагласува може да се најдат во областа на туризмот и културата информативен центар Клаипеда.

Постојат многу нешта да се направи во Клаипеда. Ако сакате природата - мора да ја посетите Curonian плукаат, која е 10 минути возење со брод од Стариот ферибот терминал (Нова ферибот терминал за возила). Во летниот период на ferrys се извршува секоја 30 минути, почнувајќи од 6 часот до полноќ. Во другата страна (Smiltynė) можете да ја посетите Море музеј, етнографски рибар farmstead, прошетај на пристаништето, види белата изшкуркан плажи или само да се земе автобус да Juodkrante или Nida градови (тие се наоѓаат 18 и 50 км од Smiltyne кон југ) .

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Клаипеда ферибот

Најдобра гаранција Клаипеда ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ANEK бродска линија, LANE Море линии, Егејска брзина линии или море авиони патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Клаипеда. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Клаипеда ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Клаипеда ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Клајпеда да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Клаипеда Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Клаипеда ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Клаипеда во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Клаипеда и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал