Koge ферибот

Koge Патнички и автомобили Ferries

Koge патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Koge Ronne на.

Споредба на сите достапни Koge ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Koge автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Koge, Ronne со Bornholmstrafikken бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Koge Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Koge Фери Билети
со Bornholmstrafikken бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Koge Ronne на онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Koge патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Koge и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Кøge

Koge, Град, источна Sjælland (Зеланд), Данска. Градот лежи на Koge Заливот на звукот.

Прв пат се споменува во 11th век и основана во 1288, стана пазарот центар и база за харинга рибарството во доцните 13th век. Во 1677 адмирал Нилс Juel освои голем поморски победа над Швеѓаните во заливот.

Средновековни остатоци вклучуваат Свети Никола Црква (. 1324, изградена в 1500), од кулата на која заробени вендски пиратите ( "Кокошки Koge е") беше обесен во 14th век; градското собрание (1570); и многу стари дрвени куќи (најстариот датира од 1527), од кои еден е музеј на градот. Индустрии вклучуваат гума и боја фабрики, пилани, и хемиски дела. Земјиштето меѓу Копенхаген и Koge сега е речиси континуиран појас на крајбрежните населби.

Најстариот половина греди куќа во Данска може да се најде во Koge. Таа била изградена во 1527 и сега е дел од локалната библиотека.

Koge ферибот пристаниште
Koge - Дневна Историја

Градот на Koge на југ од Копенхаген има некои од најстарите и најдобро сочувани објекти во Данска. Примерите вклучуваат најстарите половина греди куќа и најголемите и најдобро чуваните средновековен градски плоштад, Koge Torv.

Центарот на градот во целина, има многу други полу-дрвени згради, исто така, добро сочувани. Сепак, и покрај својата историја, Koge е исто така, жив рибарско пристаниште, фаќа секојдневно пристигнуваат во главното пристаниште, со пазарните денови во среда и сабота. А малку подалеку од градот, на пристаништето обезбедува сидришта за јахти и едрилици.

Практичната и "изграден за да трае" пристап може да се види во многу делови на градот, вклучувајќи црква Санкт Николаи, која ја содржи светилник. Градското собрание е еден од најстарите во Данска се уште е во употреба.

Музејот на Koge може да ви го осветлуваат на локалниот лов на вештерки на 400 пред неколку години, а музејот на уметноста блиску до него, е изложен на оригиналниот модел за Малата сирена во Копенхаген. Минијатурниот градот, Koge Miniby, покажува како градот изгледаше во 1865, намалени во големина со фактор од 10.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Koge ферибот

Најдобра гаранција Koge ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Bornholmstrafikken бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Koge. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Koge ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Koge ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Koge автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Koge Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Koge ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Koge во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Koge и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал