Корчула Фери

Корчула Патнички и автомобили Ferries

Корчула цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Корчула и Дубровник, Риека, Sobra, Сплит и Стари Град.

Споредба на сите достапни Корчула ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Корчула автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Корчула, Дубровник, Риека, Sobra, Сплит и Stari Grad со Jadrolinija бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Корчула Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Корчула Фери Билети
со Jadrolinija бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Корчула и Дубровник, Риека, Sobra, Сплит и Stari Grad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Корчула патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Корчула и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Корчула

Островот Корчула е една од најзелените острови во Јадранското Море, со изобилство на лозја и маслинови градини. нејзиниот јужен брег е формирана од страна на мали плажи и тивка заливите.

Корчула се наоѓа на околу 20km од копното меѓу Макарска и Стон на полуостровот Пељешац. Нејзините јужната страна е многу богата со мали плажи и над 200 пештери.

Пристапот до островот е лесно ако заминување од Сплит и Дубровник со ферибот. Исто така, постои ферибот врската од Orebić на полуостровот Пељешац.

Главниот град на островот Корчула го носи истото име. На местото Korčula останува суштината на пазарот градот, со својата мешавина на културата и дебели ѕидови потсетува на Дубровник. Корчула посетителите ќе најдете изолирани села со текот на времето, места каде што можете да дишете мир, зелени полиња и мали куќи опкружени со природа, секако, е релаксирачки место да го планирате вашиот кратко патување или семејни одмори.

Корчула Фери пристаниште

Островот на Корчула е најголем од зелени острови на Јадранското Море. Од дамнешни времиња тоа било под шума, што е зошто тоа му било дадено името Црна Корчула за време на колонизацијата на античките Грци. Шумите веќе со векови се внимателно заштитени како дрво е потребно за вредни бродоградба индустрија.

Поморски контакт со другите делови на Медитеранот постоеле два-три века пред времето на Христос. Занаетчии на античкиот свет се користи познатиот камен од малиот остров Vrnik. Овој камен беше искористена за да се изгради многу убави далматински градови, како и некои од најпознатите згради како што се базиликата St.Sofie во Цариград, парламентот во Виена и townhall во Стокхолм. И, се разбира градот Корчула е изградена од истиот камен.

Античкиот срцето на градот се наоѓа на полуостровот. Причината за оваа позиција беше, така што од градот кули населението може поефикасно следење на пловидбата на галии и едрилици од источниот брег на Јадранското Море. Утврдувања и тесни улички се покаже неодолива за денешниот посетител исто како што тоа импресиониран средновековни писатели и писатели патување.

Еден од најпознатите патописци, Марко Поло, почна животи патување во овој град. Куќата во која е роден е обновен и зачувани, и тоа исто така беше во овој град, кој ја изгубил својата слобода. Во битката во близина на Корчула тој WS фатен и однесен во Џенова, а потоа осуден на затворска казна. Тоа беше во затвор, дека тој ја напишал својата книга милиони за неговите патувања во Кина, што предизвика сензација во западниот дел на цивилизирано општество, како што беа донесени во шок контакт со Далечниот Исток.

Жителите на островот се познати маслиново лозарите, рибари, и производители на вино. Во некои места е познат како производи со цел да се сервира во времето на античките Грци. Лозовите насади на Блато, Lumbarda, Carsko poje и Smokvisko poje биле познати на светот на виното за пиење за многу, многу години, како и имињата на некои вина, на пример Posip, Grk и Rukatac со одличен квалитет, биле синоним за идентитетот на овој остров.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Корчула

Најдобра гаранција Корчула Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Jadrolinija бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Корчула. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Корчула ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Корчула ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Корчула да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Корчула Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Корчула ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Корчула во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Корчула и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал