Кос ферибот

Кос Патнички и автомобили Ferries

Кос цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Кос Аморгос, Katápola, Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Лерос, Lesvos, Sigri, Наксос, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос, Karlovassi, Санторини, Сирос, Солун и Tilos.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Кос во реално време и закажете најевтиниот достапни Кос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Кос, Аморгос, Katápola, Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Лерос, Lesvos, Sigri, Наксос, Nisyros, Парос , Патмос, Пиреја, Родос, Самос, Karlovassi, Санторини, Сирос, Солун и Tilos со Сина ѕвезда бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Кос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Кос Фери Билети
со Сина ѕвезда бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Кос Аморгос, Katápola, Astypalea, Хиос, Калимнос, Кастелоризо, Лерос, Lesvos, Sigri, Наксос, Nisyros, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Самос, Karlovassi, Санторини, Сирос, Солун и Tilos онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Кос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Кос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Кос

Кос се наоѓа во југо-источниот дел на Егејското Море јужно од Калимнос и северно од Nisyros во античкиот Keramiko Залив (Kerme Körfezi) или Кос Залив, само 3 наутички милји од брегот на Мала Азија.

Тоа е трет по големина остров во Додеканез, нејзиниот степен 290,29 километри и неговата топка е околу 60 наутички милји. Од праисторијата, тоа е важен канал на морето начини на кој започна од Црното Море и по должината на брегот на Мала Азија и на островите на Егејското и стигна во Северна Африка.

На пристаништето на островот Кос, официјално отворен на 15th мај 2001. Од тогаш висок квалитет на услуги се нудат на гостите. Се наоѓа во близина на старото пристаниште на островот Кос, е тоа е срцето на Додеканези Острови и служи како најдобар едрење и крстарење област во Европа! Тој нуди широк спектар на бенефиции, како што се: Пилот глисер, WC-туш, колички, паркинг, Билге пумпа надвор, канализација испумпува, отпадни масла, контејнери, гориво станица. Прием, Властите, Инфо центар, сала за состаноци и апартмани на гостите. временска прогноза, интернет, телефон и факс услуги се нудат во Инфо центарот на Марина и многу повеќе.

Кос Плажи

Дали ви се допаѓа да се релаксира, се разладите, да се одмори или излегувам тоа не е важно како ќе го наречеме "кафе пауза" во Кос има толку многу волшебно толкување на концептот, изнаоѓање на омилени chill-out место е тешко да се избере . Некои Кафулиња отворен од раните утрински часови, а други малку подоцна, но сите тие се чека за вас за брзо кафе или залак без разлика дали се шета во градот или трошење мрзливи попладне земајќи ги во сценографијата на една од плажите. Како што сонцето оди надолу и сте се подготвува за вашиот ноќ повеќето кафулиња се претвори во кафе барови нудат на оние првите неколку пијалаци, кои се на бележчица разговор се случува пред да удри во барови и клубови и нека си одат ... само малку.

Кос установи

Kardamena
Kardamena е најдобро познато одморалиште на Кос. Тоа се шири долж источниот брег на островот за 40 минути возење југозападно од Кос град. Плажа нуди одлична чиста вода и безбедно пливање. Тоа е покриена со лежалки во близина на центарот на одморалиштето, но станува помалку гужва како што главата во која било насока. Оригиналниот мегдана и мало рибарско пристаниште се уште се во центарот на одморалиштето, но тие се сега опкружен со таверни и барови, идеален за секој гледа за забава во сонцето.

Kefalos
За разлика од зафатен туристички Кос град и Kardamena, Kefalos е многу што се назад одморалиште. барови, таверни и одмор сместување следење на плажа долж кривата на Kamari Залив. мал остров на Kastri, со малку сина и бела црква, се наоѓа во средината на заливот. За повеќе авантуристички, условите тука се идеални за windsurfers или можете да се качат на брод од мали пристаништето во близина на песочни плажи на рајот (меур плажа) и магија само околу синор.

Tingaki
Поставени на убедливо залив, оваа опуштена одморалиште е само 20 минута автобус вози далеку од прометните Кос град. На осамени песочна плажа е идеален за пливање и сончање, песок полици gentley во морето, и таму обично е на брегот бриз да се излади работите надолу. Beachside таверни се одлично место за да се релаксираат со ладна пијат, а вие ќе најдете многу на лежалки, чадори и водени тука. Tingaki Ноќен живот е ниска клуч со некои пријателски барови и неколку диско барови. Оние што бараат повеќе ќе ги најдете на силните светла на Кос град се само кратко возење такси далеку.

На островот Кос, Ноќен живот

Кос навистина има уникатна ноќен живот. Младите, модерен, немирни и традиционалните тивка тип се сите подготвени за ноќниот живот на островот. Плажа барови нудат неверојатна комбинација на една убава морето пред и кул пијалак за оние кои се во потрага по една романтична вечер и за оние кои по сите nighter градот Кос има улици полни со барови и подиумите да си врти до раните утрински часови. Без разлика каде се наоѓате во Кос ќе имате незаборавен ноќ за да го додадете вашиот одмор дневник.

Референци во Кос

Островот Кос успева да се комбинираат една успешна наследство на традиционални производи заедно со најновите технолошки достигнувања. Со земање на прошетка низ живописни улици на Стариот град еден брзо ќе сфатат дека постои широк спектар на производи за да изберете од. Значи без разлика дали сте во потрага по таа лента, маслиново масло сапун позната по својата природна вредност, или можеби тегла локално произведени мед, на најновата конзола за младите, или само бара да си ја расипам со некои парчиња накит ќе најдете се што и по разумни цени.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Кос ферибот

Најдобра гаранција Кос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Кос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Кос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Кос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Кос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Кос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Кос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Кос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Кос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал