Koufonissi Фери

Koufonissi Патнички и автомобили Ferries

Koufonissi цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Koufonissi да Аморгос, Katápola, Folegandros, Iráklia, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Пиреја, Пиреја, Санторини и Schinoussa.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Koufonissi во реално време и закажете најевтиниот достапни Koufonissi автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Koufonissi, Аморгос, Katápola, Folegandros, Iráklia, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Пиреја, Пиреја, Санторини и Schinoussa со Сина ѕвезда Ferries или море авиони фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Koufonissi Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Koufonissi Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries или море авиони за фериботи и да отпатуваат од Koufonissi да Аморгос, Katápola, Folegandros, Iráklia, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Пиреја, Пиреја, Санторини и Schinoussa онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Koufonissi патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Koufonissi и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Koufonissi

Koufonissi Островот се наоѓа во една убава место во Киклади помеѓу Аморгос и Наксос. Плажите се убави сино-зелена боја кои ќе amaze секој турист.

На Koufonissi постојат многу места, кои ќе Тингл вашиот вкус пупки, празникот вашите очи, а можеби и ќе ве натера малку влажна. Koufonissi остров е туристичка омилени од крајот на 1990 е.

Koufonissi е место за тишина и удобност и на Koufonissia.net ние рака избере само најдобрите места на островот Koufonissi за вашето сместување, ресторани кои го прават сакате повеќе и барови, кои ви служи најдобро.

Кора е единственото село на островот, а тука се прилично мали цркви, уметничка галерија и неколку продавници. Освен тоа, нема многу да се види, освен во прекрасна околина.

Koufonissi Ferries

Koufonissi Плажи

Koufonissi има некои од најдобрите плажи на грчките острови. На песочни и одлична за семејства со деца, бидејќи тие се полици и смиреност. Островот е мал, па само да се прошетам и да најде свој позиција. Многу работа лагуната Pori е најубавото место. Нудизам одат во оваа област по Charokopou. Исто така постои и еден брод кој оди на некои помали острови со одлични плажи надвор Koufonissi.

ноќен живот

Постојат неколку места во Chora, но не очекуваме никакви диви ноќи. Еве, вие само треба ладна пијат, да уживаат во некои добра музика и околината.

храна

Таверните се во Chora, и сите тие служат добар традиционална грчка храна, плус пица и тестенини за деца.

Референци

Постојат неколку продавници за сувенири во Кора, како и уметничка галерија, каде што може да се добијат handpainted маици и слики. Исто така, постојат неколку продавници со антиквитети и разни нешта, корисни и не.

Снаоѓање низ Битола

Одење! Нема автомобили или мопеди за изнајмување, а не локален автобус, но на островот е мал и речиси рамно, па добивање низ пеш не е проблем.

Како да дојдеме до

За очигледни причини, овој мал остров нема аеродром, па најдоброто нешто да направите е да отидете на Наксос, Парос и Миконос или да се добие ферибот од таму. Бидете внимателни на вашиот последен ден - да биде на безбедна земја тоа е добра идеја да го напушти островот на ден пред заминување, бидејќи на ферибот може да биде откажана поради лошите временски услови, да те оставам на цедило.

Историјата на Koufonissi Island

Koufonissi е одвоена од остатокот на Крит со тесен појас на морето, но тоа е често груба тука, па брод патувања може да се откаже освен ако времето е навистина добро.

Koufonissi е еден од група од пет мали пусти острови (другите се Makroulo, Stroggylo, Trachila и Мраморното), мал број на земјиште во морето, често викаат Koufonissia. Заедно со Гавдос и Криси, овие се најјужниот парчиња на грчка територија, најјужниот границите на Европа.

Античките островот Lefki беше важен превозот пристаниште, благодарение на својата идеална локација за shell- и сунѓер риболов, а се смета дека одиграл голема улога во економијата Минојската.

најдат на Zakros Магнезија и во Мала Азија рекорд конфликти помеѓу градовите Itanos и Ierapytna (античка Ierapetra) околу сопственоста на Lefki впишан плакети. Еден од овие плочи се наоѓа во фасадата на црквата на манастирот на Toplou. Спорот заврши во 132 н.е., кога Lefki беше отстапен на Itanos, на која тој историски припаѓал.

Во 1976, археолог Никос Пападакис ископани на островот за прв пат. Целиот остров е распослано со хеленистички и римски рушевини. Најимпресивните откритие е театар, откриени со фаза и hyposcenium, како и фрагменти од ѕидот гипс.

Античкиот театар во Koufonissi монети и керамички садови исто така се најде тука. Куќи биле ископани 200 m од театарот, што покажува дека постои едноставен населба тука: игли, школки и опрема за риболов покажуваат дека веројатно тоа е рибарско пристаниште.

Сепак, откривањето на Мурекс школки покажува дека порфир, исклучително вредни пурпурна боја, исто така, е произведен тука.

На јужниот крај на островот Lefki се пронајдени делови од антички храм и делови на мермер од некои колосални статуа која гледаше во текот на Либиското Море.

Во западниот дел на островот постојат пештери и вдлабнатини кои биле користени како капели во византискиот период, а во кои се сочувани натписи и резби на светци.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Koufonissi

Најдобра гаранција Koufonissi ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries или море авиони патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Koufonissi. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Koufonissi ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Koufonissi ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Koufonissi да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Koufonissi Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Koufonissi ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Koufonissi во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Koufonissi и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал