Kristiansand Фери

Kristiansand Патнички и автомобили Ferries

Kristiansand патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Kristiansand да Hirtshals.

Споредба на сите достапни Kristiansand ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Kristiansand автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Kristiansand, Hirtshals со боја или линија Ирците линија Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Kristiansand Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Kristiansand Фери Билети
со боја или линија Ирците линија Фери за фериботи и да отпатуваат од Kristiansand да Hirtshals онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Kristiansand патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Kristiansand и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Kristiansand

Kristiansand, Некои 30km на должината на E18 од Lillesand, е петти по големина град на Норвешка и одморалиште со скратено работно време, генијален, енергичен место кое почива на ферибот конекции со Данска, нејзиниот зафатен марини и преоден песочни плажи.

Во летниот период, на кејот и соседните улици се френетичен ритамот на коктел барови, ресторани за брза храна зглобовите и флертувањето туристи, па дури и во зима Норвежаните доаѓаат тука за да го живеат. Како и многу други скандинавски градови, Kristiansand е основана од страна и е именувана по Кристијан IV, кој го виде можност за зајакнување на крајбрежните неговата одбрана тука.

Постојат неколку специфични знаменитости, но тоа е достоен за брз поглед околу себе, особено кога сите други се качил на плажа и ги остави на централната pedestrianized улиците релативно празна. Kristiansand е исто така само неколку километри од Kristiansand Kanonmuseum, преку забраната останки на големо крајбрежните пиштол батерија изградени за време на германската окупација на Втората светска војна.

Kristiansand Фери терминали

Kristiansand е исто така дом на голем живописен рибниот пазар наречен "Fiskebrygga. Овде можете да уживате во некои свежа морска храна во 5 различни ресторани или директно од пазарот. Таа е изградена во близина на вода, а вие сте во можност да се вози на вашиот брод во оваа област. Ова е многу популарна место во текот на летото со бродови закачен насекаде.

Добие околу Kristiansand

Nettbuss Sør работи сина градот автобуси. Исток автобуси тргнуваат од улицата Хенрик Wergeland, додека westbound автобуси тргнуваат од улица Tollbod или автобуски терминал, но не и двете. Движел кон север автобуси (да Vennesla) заминуваат од автобуски терминал. Главните линии одат од запад кон исток се нарекува Метро автобус. Можете да очекувате автобус секој 5 минути во работните денови. Користење на други места е доста честа појава во текот на денот, но фреквенцијата се намали значително во вечерните часови и за време на викендите. Ноќ автобуси работат петок и сабота. Центарот на градот е сосема компактна, што значи дека се е во рамките на одење. Предградијата се шири во текот на прилично голема површина. Постојат посветен велосипедски патеки по должината повеќето главни патишта. Повеќето патишта освен автопатот е само една лента во еден правец - на тој начин сообраќаен метеж треба да се избегнува. Паркинг може да биде тешко во центарот на градот, обидете се куќи за паркирање. Има патарина кабина на сите патишта водат кон градот.

За да ја видите во Kristiansand
 • Fiskebrygga, Kristiansand.Fiskebrygga (рибниот пазар), (југозападниот дел на центарот на градот Kvadraturen.). Постои уште една риба на пазарот тука, но исто така има неколку, главно, морска, ресторани низ централната брегот. Во текот на летото, локалните жители се дојде во нивните чамци и зацврсти тука. Прекрасна место за еден сладолед.
 • Форуми покрај кејот во центарот на градот води да си фрлил beauteful паркови и pases Норвешка, вториот по големина фонтана парк, Christiansholm тврдина од 17th век и јавна плажа.
 • Kristiansand Dyrepark (Kristiansand зоолошка градина и забавен парк), (источниот дел на градот), има широк избор на животни, во најголем дел, природни живеалишта. Главните атракции се лавови, тигри, волци, црвени панди и рептил куќата. Други активности тука вклучуваат најавите рок, голем простор за игра, а пират замок со вашите омилени пиратски Норвешка, Kaptein Sabeltann (капетан Sabretooth). Во текот на летото, постојат пиратски покажува доцна во ноќта. Таму е исто така еден вид на играчка град наречен Kardemomme со (град кардамон) која е базирана на книгата на Норвешка детски писател Торбјорн Егнер. Возрасни: kr 130 340-KR, деца: kr 110 270-KR (во зависност од сезоната) Еднаш внатре, сите активности се бесплатни.
 • Posebyen е она што остана од стариот дел на градот Kristiansand е. Таа сè уште го зазема неколку блокови на источниот дел од центарот на градот. Тука се уште може да се види мали, бели, еднокатна, дрвени куќи заземаат целиот блок. Многу мирен само неколку минути пешачење од прометните улици.
 • Елек-Agder музеј Kristiansand е отворен музеј кој се состои од mainbuilding и за 40 други објекти, собрани од окрузите Елек-Agder и Aust-Agder и Kvaderaturen, Kristiansand`s стариот дел на градот. Во музејот, исто така ќе се најде минијатурни модели на Kristiansand од крајот на 19th век и кафе.
 • Ravnedalen (Долина гаврани ") е една прекрасна парк во непосредна близина на центарот на градот. Тој е опкружен со стрмни карпи и претставува посетителот со бујна цветни градини и manicured закони совршен за излети. Ако го заборавивте вашето пикник кошница, таму е исто така кафуле тука. Постојат понекогаш музички изведби во текот на летото.
 • Cannon Музејот Kristiansand, 3Feb-11May: НД: пладне 4PM, 18May-11Jun: MW: 11Am-3PM, Th-дин: 11AM-5PM, 12Jun-17Aug: Дневен: 11AM-6PM, 18Aug-28Sep: MW: 11Am-3PM, Th -Su: 11AM-5PM, 5Oct-30Nov: НД: пладне 4PM. Овде ќе ги најдете вториот по големина топови во светот кога и да се монтира на земјиштето. Монтиран од страна на окупаторските германските сили во 1940 да се заштитат на превозот ленти на Skagerak.
 • Agder Природонаучниот музеј и ботаничката градина и Gimle Двор два музеи, кој се наоѓа во Gimle, источно од реката Otra. Во Природонаучниот музеј и ботаничка градина ќе најдете збирки на флората, примери на фауната и минерали од Јужна Норвешка во многу жив изложби и богати минерали депозити. Gimle Гард е поранешната палата, сега музеј.
 • катедралата Kristiansand во стилот на нео-готски, од страна на плоштадот во центарот на градот е еден од најголемите катедрали во Норвешка. Убава внатре и вреди да се посети.
 • Музеј на уметноста Sørlandet е (2 минути пешачење од катедралата) е уметничка галерија во градот со трајни и менување изложби.
Да се ​​прави во Kristiansand
 • шумиВо Kristiansand, постојат многу шуми, никогаш не повеќе од една кратка прошетка далеку. Во близина на центарот на градот се областите Baneheia и Odderøya, совршен за одење рекреација.
 • пливање: Не заборавајте вашиот костим за капење, пливање можности се многу, на отворено и во затворен простор, во солена вода или слатка вода, swimmingpools, плажите и карпите. Позицијата на архипелагот надвор Kristiansand (Skjærgården) се состои од неверојатни пејзажи, рај на острови, Skerries и камењата. Во летниот период, може да се постигне од страна на пред-гледање чамци од центарот на градот. Архипелагот и околните фјордови е исто така добра опција за едрење и риболов.
 • Kilden Центарот за изведувачки уметности, Се отвора 2012. Локација за концерти, театарски и оперски претстави.
  До 2007, Kristiansand беше на местото на фестивалот Кварт, музички фестивал на мулти-ден - најголем од ваков вид во Норвешка. Други фестивали да дојде и по продажба на само 2000 билети за настанот 2008, фестивалот беше откажана. Во 2009, фестивалот е повторно во полн замав со поголеми и бендови очекува да се игра. За управување со се промени назад кон луѓето кои претходно се направи фестивалот голем успех.

За оние кои уживаат во локално произведениот пиво, Kristiansand само овој, кој се нарекува записи. тоа има карактеристичен вкус и е многу популарна со локалното население.

За некои историја од Втората светска војна, постои голем канон изградена од страна на Германците дека со поглед на море. Ова е отворен секој ден во текот на летната сезона. Исто така, постојат многу стари тврдини и додека патуваат во чамец по должината на морето во близина на градот, исто така можете да ја видите стар германски бункери.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Kristiansand

Најдобра гаранција Kristiansand ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Боја на линија или Ирците линија Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Kristiansand. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Kristiansand ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Kristiansand ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Kristiansand да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Kristiansand Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Kristiansand ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Kristiansand во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Kristiansand и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал