Kyllini Фери

Kyllini Патнички и автомобили Ferries

Kyllini цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Kyllini до Кефалонија, Zakinthos и Zante.

Споредба на сите достапни Kyllini ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Kyllini автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Kyllini, Кефалонија, Zakinthos и Zante со Сина ѕвезда или Anek Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Kyllini Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Kyllini Фери Билети
со Сина ѕвезда или Anek Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Kyllini до Кефалонија, Zakinthos и Zante онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Kyllini патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Kyllini и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Kyllini

Kyllini се наоѓа во западниот дел на Елис и Пелопонез, 12 километри западно од Andravida и за 40 километри северозападно од Пиргос. Таа опфаќа северниот дел на полуостровот Kyllini, кој се издигнува во Јонското Море.

Полуостровот е покриена со ридови, но област во источниот дел на полуостровот е многу станот. Тврдината крстоносците Chlemoutsi се наоѓа на највисоката точка на полуостровот, за 220 метри надморска височина.

Помеѓу најсеверната точка, Кејп Kyllini, а градот Kyllini биле ископани урнатините на тврдината Glarentza. Постојат шуми и маслинови градини во ридови. Земјоделството е доминантна употреба на земјиштето во рамнините.

Земјата е богата со многу вода и да произведува вкусни зеленчук и овошје, ридовите се покриени со благословен маслинови дрвја и лимон дрвја. Повеќето од плажите се наредени со борова шума која завршува на многу долга плажа.

Kyllini ферибот пристаниште

Kyllini е надарен со прекрасен организирана плажи на Јонското Море, со споменици и антиквитети кои ги означуваат богата историско минато. Земјата е богата со многу вода и да произведува вкусни зеленчук и овошје, ридовите се покриени со благословен маслинови дрвја и лимон дрвја. Повеќето од плажите се наредени со борова шума која завршува на многу долга плажа.

Постојат неколку популарните плажи на брегот. Термални извори на Kyllini (Loutra Kyllinis) се најголемата плажа објект во западниот Пелопонез. Постои манастир (Мони Vlachernon) југоисточно од Като Богородица. Малиот остров Kafkalida, во близина на Кејп Kyllini, е ненаселен. Таа носи светилник.

Повеќе Замокот на Chlemoutsi

Најдобро зачуваните Франките замокот на Пелопонез. Таа се наоѓа на врвот на еден рид 250 m.high, наречен со античкото име Helonata.

Замокот на Chlemoutsi е изградена помеѓу 1220 1224 и Џефри јас Villehardouin, кнез кој беше првиот жител во оваа конструкција. По ова, на Франките нападна регионот и ја презеде контролата на замокот, станува нејзините жители за неколку години. Во текот на тој Epoque, овој замок беше многу познат во регионот и се смета за многу важно место од Пелопонезијанци.

Откако бил населен од страна на Франките, замокот Chlemoutsi беше дом на неколку други напаѓачи, како што се на пример, на турски, а жителите. Сите овие жители и различни настани замокот помина низ даде облик на начинот на кој таа изгледа денес, иако тоа ја одржува неговата оригинална структура и повеќето од неговите карактеристики речиси непроменет.
Замокот на Chlemoutsi често се прикажани како чист пример на Франките архитектура, поради неговата структура и општиот изглед. Овој замок или тврдина била изградена следниве типични Франките насоки и е еден од најјасните примери за изградба на таков стил на Пелопонез, фактор кој често привлекува архитекти од целиот свет, кои пристап, со цел да се задоволат оваа структура и нејзините особености.

Замокот на Chlemoutsi покажува две главни области. Една од овие области, познат како внатрешен комплет, содржи капела, мал престој, и поголем престој каде принцот користи за да живеат. Од друга област, на надворешното куќиште, што се користи за да се имаат неколку помали простории и објекти, како што се на пример џамија. Во принцип, оваа конструкција тивко покажува истакна арки со многу сали и врати заедно со голем број на мали соби. Неколку од овие соби се уште ги одржуваат нивниот оригинален изглед, иако посетителите можат да се сретнат само остатоци од некои други кои не ги имаат истите среќа.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Kyllini

Најдобра гаранција Kyllini ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда или Anek Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Kyllini. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Kyllini ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Kyllini ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Kyllini да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Kyllini Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Kyllini ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Kyllini во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Kyllini и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал