Китира Фери

Китира Патнички и автомобили Ferries

Китира цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Китира да Gytheion, Каламата, Кисамос, Пиреја и Rethimnon.

Споредба на сите достапни Китира ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Китира автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Китира, Gytheion, Каламата, Кисамос, Пиреја и Rethimnon со LANE Море линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Китира Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Китира Фери Билети
со LANE Море линии за фериботи и да отпатуваат од Китира да Gytheion, Каламата, Кисамос, Пиреја и Rethimnon онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Китира патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Китира и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Китира

КитираИли Tsirigo, се најјужната од другите острови во Јонското Море.

Китира е познат како островот на Афродита, бидејќи според легендата на Isiodos тоа е каде што е роден од најубавите божица на Олимп. Островот е доминирана од страна на Спартанците, Атињаните и Македонците, а подоцна и на Русите.

На островот има неверојатни пејзажи од природни убавини, плажи, и различни села, секоја со посебна убавина. амбиент на островот е дека на романтиката, создадени од традиционалниот стил на повеќето згради на островот, византиски цркви и венецијанскиот замок. Секое лето на неколку фестивали се наредени со локални производи слави историја на островот, одржување во живот традицијата.

Китира ферибот пристаниште

Китира, Е традиционален остров што нема масовен туризам или комерцијализација и затоа за природни и тишина. Сепак, секоја година привлекува туристи кои бараат мирен одмор и уживаат на островот на Афродита. Постојат многу опции, да се откријат убава природа, да се релаксираат на плажа, вкусни кујна или да уживаат во кул коктел во барот на плажа.

Островот се наоѓа на местото каде што на Егејското исполнува Јонското Море и е поблиску до Крит од нејзините најблиски Јонското сосед, Закинтос. Тоа е популарна дестинација за одмор меѓу Атина и исто така и за грчко-австралиски емигранти кои се враќаат во својата родна земја во летните месеци да ужива во нејзината многу разгалена плажи. Но, Китира е игнорирана од страна на северна Европа пакет одмор орди што го прави атрактивна запирање Off точка за независна остров жирито.

На островот има аеродром со дневни летови Олимпик Ервејс до и од Атина. Постојат фериботи двапати неделно од копното пристаниште Пиреја (патување време 6.5 часа), а во летните месеци има редовни ферибот конекции помеѓу Китира и пристаништето на Пелопонеската Gythio. Исто така има и шатл-служба трчање помеѓу Агиа Пелагија, во североисточниот дел на островот, и Neapoli на Пелопонез (само еден час брод возење далеку). Од јуни до средината на септември, може да се земе Летечкиот Делфин од Пиреја до нова, втора пристаништето Diakofti Китира, кој се наоѓа на половина пат надолу источниот брег на островот.

За да го добиете најмногу од островот ќе треба да ја најмите автомобил или скутер, бидејќи јавниот автобуски услуги се речиси непостоечки. Китира е за 30 километри во должина и 18 километри широк со неплодна, планински пејзаж тоа зачинето со некои 40 традиционалните села. Со свој сет на тркала ќе бидат во можност да излезат на ленти ликвидација дека вкрстен островот, наоѓај далечински плажи и да се истражуваат антички локалитети Китира е.

Има навистина само еден туристички центар да се зборува за - прилично Kapsali на јужниот крај на островот кој е местото каде што поголемиот дел од посетителите да изберат да останат. Тоа е живописен место, во собата зад две песочни заливи и игнорирани од страна на импресивен венецијански тврдина на Hora, главниот град на островот 13th век.

се Hora е во драматичен локација качен на сртот, нагло два километри се искачат од Kapsali. Cycladic стил бели куќи со сини капаци се групирани на ридот крунисан со прекрасен "Кастро", изградена во текот на вековите 13th и 15th. Постојат спектакуларни погледи до Kapsali пристаништето и на недостапни островче на Avgo (што значи јајце), наводно, родното место на божицата на љубовта и плодноста Афродита. Според легендата, божицата зголеми од водата и го направи Китира нејзиниот дом по малку огнена Зевс кастрирани неговиот татко Cronos и го фрлија во морето во ова самото место.

На северо-западно од Hora постојат три драматично седнати манастири, кои се добро вреди да се посети ако имаш свој превоз. руинирани средновековен град на островот, Paleohora, исто така, зазема неверојатен локација - тоа е поставена на врвот на главата на клисура со чиста 100 метри пад на три страни. Утврдениот град бил изграден меѓу ридовите, невидлив од морето, со специфична цел за заштита на островјаните од мародерски пирати. Но, тоа беше откриена и уништена од страна на озлогласениот пират Барбароса во 1537.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Китира

Најдобра гаранција Китира ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна LANE Море линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Китира. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Китира ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Китира ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Китира да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Китира Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Китира ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Китира во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Китира и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал