Kythnos ферибот

Kythnos Патнички и автомобили Ferries

Kythnos патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Kythnos Милош, Serifos, Sifnos, Lavrion и Пиреа.

Споредба на сите достапни Kythnos ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Kythnos автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Kythnos, Милош, Serifos, Sifnos, Lavrion и Пиреа со ANEK или Сина ѕвезда бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Kythnos Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Kythnos Фери Билети
со ANEK или Сина ѕвезда бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Kythnos Милош, Serifos, Sifnos, Lavrion и Пиреа онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Kythnos патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Kythnos и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Kythnos

Kythnos (Thermia) е прилично мал грчки одмор остров кој се наоѓа во регионот на Западен Киклади и добар избор за да го посетите доколку од островот подрипнувајќи.

Нема аеродром на островот сепак патниците имаат доста добар ферибот услуга достапна од Пиреја - и superfasts и нормално Ferries автомобил.

Најблиската островот соседи на Serifos и Кеа се само брз ферибот вози далеку - со Sifnos, Сирос, Kimolos и Милош сите прилично блиску, како и правење на некои или сите од нив совршен за сосема компактна островот подрипнувајќи одмор.

Запомнете дека не можете да купите билет кога ќе се качат на грчкиот ферибот така треба онлајн резервирате. Исто така, наведуваат дека супербрзи фериботи може да биде многу резервирани особено во петок и недела. Постои мала биро за информации само долж од кејот на пристаништето - иако тоа е работното време се малку променлива.

Kythnos е исто така познат на локално ниво како Thermia - во исто време Loutra беше многу популарна дестинација за луѓе кои сакаат да го користат спа и топли извори наоѓа таму.

Kythnos Ferries

Kythnos е познат да има 50 добри плажи, 30 од нив се достапни со скутер; остатокот од падобран. Или брод. Или нога. На Loutra, спа град во NE, Атињаните собираат да ги водите, се претпоставува дека во искушение од фактот дека своите ресторани се составени од келнери доволно импровизирано да се направи да се чувствуваат сосема дома; среќно вие не треба да остане таму и ние Ви препорачуваме да не се направи. Merichas е поспан пристаниште со преоден песочна плажа и сите автобуси и лето брод патувања започне овде.

Кора, сепак, се искачивме на ридот, е откровение, волшебна селото тесни улички, мали плоштади и изненадувачки софистицирани ресторани што го прави забавно место да се остане направи - да одиме директно преку него и ќе дојде до многу рекламира Парк на ветерни електрани - што не значи дека локалните жители се особено склони кон надуеност, само што тоа е добро место да се стави неколку мавташе далекуводи да го фати бриз.

Постојат голем број на плажи, особено Apokrousi и Kolonia, малку повеќе од 3km далеку. Всушност, тоа е прекрасен остров за да истражуваат за напуштени плажи, со неколку таверни. Погледите од 'рбетот работи јужно од фасцинантната стариот дел на градот на Dryopida се одзема здивот.

Како да дојдеме до

аеродром на портата е Атина. За Кеа шеф на југ во близина на Милош, Serifos, Sifnos, Lavrion - тоа не се служи од Пиреја; со автобус или изнајмување вашиот автомобил, да вози на Милош, Serifos, Sifnos, Lavrion, за да се вози на ферибот и исклучување на првата станица, Кеа. За Kythnos постојат фериботи и од Милош, Serifos, Sifnos, Lavrion и Пиреа. За Serifos и Sifnos постојат брзи фериботи од Пиреја.

Оваа група отсекогаш била многу популарна со самите Грци, со повеќето туристи традиционално се ограничуваат на Sifnos, најголемиот, иако Serifos се забавува фатат. Кеа и Kythnos се, според нашето мислење, очигледно под-оценет и треба да биде на списокот секој грчки остров ентузијаст. Ние се обидуваме да дадеме се малку! Тоа е љубопитни дека оваа група, најблиску до копното и меѓу најлесниот и најбрзиот да се постигне, треба останаа помалку посети од нивните попознат соседи на исток.

Што да видите & Дали

Kythnos е остров за одмор, па донесе добри книги и нуркањето опрема. Исто така можете да ја посетите топло бањи во Loutra, па дури и да се добие масажа.

Исто така можете да ја посетите: -

Loutra ( "Бањи") е мало село, каде што има топла бунари, познат по своите лековити води уште од антиката.

Кора е главниот град на островот, и е живописното село во средновековен стил. Тука, можете да ја посетите црквата на Света Троица.

Driopis Исто така е многу убава село, со типично ветровитите улици и лежерниот атмосфера. Постои мала фолклорен музеј.

во Kanala постои мала црква посветена на Пресвета Богородица, со икони на исцелителна моќ.

Плажи

Во Kythnos постојат неколку добри плажи тука дека можете или да одат или да ги преземат брод да. Episkopi и Apokroussi се многу убави, но вие исто така може да остане во пристаништето Merichas на, ако сакате.

ноќен живот

Постојат неколку барови на островот, и ќе ги најдете во Chora, Loutra и Merichas. Нивната атмосфера е лежерен и пријателски. Помладата публика обично преферираат Merichas.

храна

Ќе најдете некои кафеаните во Chora и Merichas. Сирењето Kopanisti е направен на островот и вреди да се проба. Исто така, постојат неколку места за јадење во Kanala, Driopis и Episkopi.

Референци

Во Кора има неколку продавници кои продаваат handpainted текстил во убави бои, кожа и дрво објекти, како и керамика. Вие исто така може да се купи чудно формирани школки - убаво да ги красат вашата бања со.

Снаоѓање низ Битола

Постојат некои автобуски врски на островот поврзување на села и на пристаништето. Вие исто така може да се изнајми велосипед со мотор, или да преземе бродот што оди на некои од плажите секој ден

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Kythnos ферибот

Најдобра гаранција Kythnos ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ANEK или Сина ѕвезда бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Kythnos. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Kythnos ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Kythnos ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Kythnos да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Kythnos Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Kythnos ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Kythnos во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Kythnos и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал