Ла Maddalena Фери

Ла Maddalena Патнички и автомобили Ferries

Ла Maddalena цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ла Maddalena да Палау.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Ла Мадалена во реално време и закажете најевтиниот достапни Ла Maddalena автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ла Maddalena, Палау со Enermar Ferries или Di Maio бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ла Maddalena Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Ла Maddalena Фери Билети
со Enermar Ferries или Di Maio бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Ла Maddalena да Палау онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ла Maddalena патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ла Maddalena и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ла Maddalena

Ла Maddalena е остров кој се наоѓа во северниот дел на Сардинија во Италија. На островот не е многу силно населен и е дел од провинцијата Olbia-Tempio. Тоа е општина и најголемиот град на островот е град Ла Maddalena.

Островот е доста познат по своите прекрасни плажи и има карпест терен. Постојат неколку античките урнатини и некои утврдувања кои се уште се оставени на островот.

Единствениот начин да се постигне Ла Maddalena е со бродови или траекти од Палау или копното на Италија. Големите бродови и фериботи тргнуваат на секои неколку минути од неколку дестинации во Италија.

Фериботите не презема долго за да стигнат до Ла Maddalena од Палау. Голем број на моторни чамци, исто така, отпатува за островот од други дестинации по должината на брегот. Влезниците се многу евтини и тоа не презема долго за да стигнат до островот. Сепак, во текот часа брзање и на врвот канцелариски клиенти чамци имаат тенденција да се исклучително преполн и да ја направат тешко да се добие билети. Најдобра опција е да се избегне брзање часа и да патуваат во други времиња.

Ла Maddalena ферибот пристаниште

Ла Maddalena претрпе многу промени името: Римјаните ја нарекол Ilva, Fussa и Bucina и во средниот век на островот е познат како "Bicinara" пред да се даде името на Санта Марија Магдалена во 16th век. По ова, конечно, стана позната како Ла Maddalena.

архипелаг Мадалена, е познат од археолошките докази дека биле окупирани во праисторијата, но напишани на својата историја започнува со Римската империја.

Со падот на Римското Царство на островите се целосно напуштени до 12th век, кога тој беше избран од страна на бенедиктински монаси основана малите заедници таму. Островите беа предмет на спор меѓу републиките во Пиза и Џенова во 12th век.

Во 1584 сите манастири на островите биле уништени од страна на еден од Отоманската рации. Во XVII век овчарите почнаа да ги носат своите стада на островите во зимските месеци.

Нејзината локација во теснецот на Бонифацио, преку кој многу поморскиот сообраќај мора да помине, го претвори архипелаг во стратешка воена позиција. Во 1767 тоа беше окупирана од страна на Савој-Пиедмонтовата. тогаш јадрото на овој град на Ла Maddalena појави.

Во 1793 француска експедиција, во која Наполеон Bonapart учествуваа, unsucsessfully се обиде да го окупира островот. Тоа беше првата борба против искуство на Наполеон Bonapart. Во текот на сите на Наполеонските војни, адмиралот Нелсон Goratio користи архипелагот на Ла Мадалена како основа за неговата флота во акциите против Франција.

Базата е основана тука од страна на италијанскиот Regia Марина (Кралската морнарица) во 1887. Во 1943, за време на Втората светска војна, Бенито Мусолини се одржа кратко затвореник тука.

Од 1972 преку 2008, имаше база на НАТО во близина на островот Санто Стефано. Базата на НАТО сместени на италијанската морнарица касарната и тоа служи како дом порта за неколку американската морнарица подморница тендери во текот на годините, а завршува со заминувањето на USS Емори С. земјиштето, кои во собата плови за својот нов дом пристаниште Bremerton, Вашингтон. САД поморска база официјално затворен во јануари 2008, ставајќи крај на 35 година американско присуство во Ла Мадалена.

Во текот на периодот во кој на американската армија имаше присуство на островот, повеќето спомене настан што се случи во октомври 25, 2003 кога подморницата УСС Хартфорд заринкал со доволна сила значително да ја оштети кормила, хидролокатор и електроника.

Ла Maddalena сега помага своето име на Националниот парк италијанскиот наоѓа во архипелагот.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Ла Maddalena ферибот

Најдобра гаранција Ла Maddalena ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Enermar Ferries или Di Maio бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ла Maddalena. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ла Maddalena ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ла Maddalena ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ла Мадалена да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега Ла Maddalena Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Ла Maddalena, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ла Maddalena во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Ла Мадалена и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал