Långnäs Фери

Långnäs Патнички и автомобили Ferries

Långnäs патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Långnäs во Стокхолм и Турку.

Споредба на сите достапни Långnäs ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Långnäs автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Långnäs, Стокхолм и Турку со Викинг бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ferries Långnäs
Цените на билетите и Резервации


Книга Långnäs Фери Билети
со Викинг бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Långnäs во Стокхолм и Турку онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Långnäs патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Långnäs и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Långnäs

Långnäs е пристаниште во Lumparland на источниот копното на Аланд. Патот фериботи во Kumlinge и Galtby преку Kökar започне овде.

Важен ферибот пристаниште на Аланд се наоѓа во близина на пристаништето во Mariehamn, на пристаништето во Långnäs може да се најде 29 км / 81 милји југоисточно од Mariehamn. Од пристаништето на Långnäs Викинг линија работи ферибот услуги во Стокхолм, Шведска и Турку, Финска. Еден премин во двете дестинации е секојдневно на располагање.

Во почетокот на 1960s, Silja Line изгради ферибот терминал во Långnäs, дизајниран од архитектот Бенгт Lundsten. Терминалот беше во употреба 1965 1975, а потоа беше затворена и отстранети во 1993. Новиот терминал е изградена во 1999 да се приспособат на голем cruiseferries на патот на Стокхолм Турку. Се користи како алтернатива на Mariehamn пристаништето врски со малку патнички сообраќај кон и од Аланд.

Во 1999, законодавството на Европската унија ја забрани продажбата на бесплатна стока должност на ферибот Патувања во рамките на ЕУ, но даночни привилегии Аланд обезбеди правна ослободување за бродови кои се јавите на пристаништето во Аланд. Како фри-продажба се значителен извор на приходи за превозот компании ферибот, сите главни патишта помеѓу Шведска и Финска вклучуваат престане да постои.

Långnäs ферибот пристаниште

Långnäs пристанишни објекти

Långnäs Фери Порт е изградена со цена од околу 5 милиони евра. Långnäs Фери пристаниште услуги правци во Стокхолм и Турку во текот на ноќта и се опремени со соодветни објекти. Такси превозот треба да се резервира однапред со Викинг линија.

Како да дојдеме до Långnäs

Од Mariehamn, шеф на север кон Neptunigatan и да се сврти лево на Вестра Utfarten, на обиколницата го направи првиот излез на Sjukhusvägen и да ги преземат вториот излез патот 3 и ги следат знаците на ферибот терминал.

за Långnäs

Långnäs е мала пристаниште во Lumparland, една од најмалите општини Аланд. Lumparland е живописно округот со бујна зелени ливади, полиња менувајќи се со шумите, планините, заливи и прекрасни плажи. А мора да се види место, додека во Långnäs е најстарата дрвени црквата Lumparland и неверојатен поглед од највисоката планина наречена Lumpokasen.

Lumparland е поврзан со неколку други општини Аланд, Шведска и Финска копното со помош на Långnäs Фери пристаниште.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Långnäs

Најдобра гаранција Långnäs ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Викинг бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Långnäs. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Långnäs ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Långnäs ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Långnäs да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Långnäs Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Långnäs ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Långnäs во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Långnäs и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал