Лас Палмас де Гран Canaria ферибот

Лас Палмас де Гран Canaria Патнички и автомобили Ferries

Лас Палмас де Гран Canaria цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Лас Палмас де Гран Canaria да Arrecife, Кадиз, Порто Росарио и СТА Круз де ла Палма.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Лас Палмас де Гран Canaria во реално време и закажете најевтиниот достапни Лас Палмас де Гран Canaria автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Лас Палмас де Гран Canaria, Arrecife, Кадиз, Порто Росарио и СТА Круз де ла Палма со Acciona бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Лас Палмас де Гран Canaria
Ferries билет цени и Резервации


Книга Лас Палмас де Гран Canaria Фери Билети
со Acciona бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Лас Палмас де Гран Canaria да Arrecife, Кадиз, Порто Росарио и СТА Круз де ла Палма онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Лас Палмас де Гран Canaria патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Лас Палмас де Гран Canaria и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Лас Палмас де Гран Canaria

Лас Палмас е најголемиот град и главниот град на Gran Canaria во исто време. Таа се наоѓа во северо-источниот дел на островот, во непосредна близина на Атлантскиот Океан, помеѓу два заливи шармантна и убави плажи има создадено Плаја де Лас Canteras и Плаја де лас Alcaravaneras.

Лас Палмас поради својата привилегирана локација обезбеди перфектни врски со соседните острови и Европа и Африка. Да наоѓа тука Пуерто де ла Луз - најголемите и најважните пристаниште на островот, секојдневно пристигнуваат голем превозници со испораки на свежа храна и други основни производи, како и еднаш неделно пристигнува траектот од Кадиз (Transmediterranea), со што тука, главно, нови туристи.

Подеднакво лесно е да се добие тука од аеродромот Aeropuerto Gando, кој се наоѓа само 20 километри јужно од главниот град. Во главниот град има две автобуски станици (Estación de Guaguas): еден во Parque Сан Telmo и втората во Parque Санта Каталина. Благодарение на нив може да се добијат практично насекаде. На зелени автобуси, наречен Guaguas, ќе ве однесе до други делови на островот, додека оние жолта (Guaguas Municipales) да ви помогне да се движите низ Лас Палмас.

Лас Палмас де Гран Canaria ферибот
Лас Палмас де Gran Canaria

Откако ќе ја открија убава островот Gran Canaria, главниот град на Лас Палмас наоѓа на најсеверниот точка е "мора да" на својата листа на места за посета. Градот е лесно достапен по исклучително чисти и ефикасни автобуски превоз од сите делови на островот. Од Parque Санта Каталина во Лас Палмас, да ги преземе жолта отворен врвот Туристички туристички автобус да се види градот има да понуди многу атракции. Има по нешто за секого, но прво малку историја позадина ....

На 24th јуни 1478 градот бил основан од Хуан Rejon, кој беше на чело на кастилски армија. Армијата го нападна автохтон народ на Канарските Острови, едноставен племе познато како Guanches и ги поттикна да ги променат своите имиња на шпански и се претворат во католицизмот. Луѓето кои биле заробени и не би се приспособат на новите услови биле продадени како робови во Валенсија и Севиља. Другите избегаа во планините и направи домови во пештерите, од кои многумина се уште да изберат да живеат во пештери и денес, иако тие не живеат доста такви основни животи, кои ги имаат сите современи лошите страни на плазма-телевизори и микробрановите! Најновите снимени население од Лас Палмас е околу 377,000 што е речиси половина од вкупното население на Gran Canaria.

Историскиот кварт - Музеи и споменици
Во 1492 Кристофер Колумбо вплови во пристаништето во текот на неговата прва посета на Америка, а потоа повторно на својот пат назад кон копното Шпанија и градот може да се пофали музеј го носи името на местото каде што тој ја поминаа ноќта, Каса Колумбо, кој се наоѓа во област Vegueta . Vegueta се уште е просперитетна како историска област на градот и е дом на многу музеи и споменици, како што капела од Сан Антонио Абад, Атлантскиот центар на современа уметност, катедралата, епископската палата и на Канарските музеј за името, туку неколку.

Референци во Лас Палмас
Ако шопинг е она што го прават најдобро, соседните областа на Triana дефинитивно треба да биде на листата на места да одам. Со тоа е pedestrianized лавиринт од улици полни со продавници бутик стил може да "продавница" сусам ќе се намали, но кога ќе треба освежување бидете сигурни дека ќе застане на едно од кафулињата улица за пијалаци и предјадења, пред да тргне повторно. Ако сакате да се направи сите ваши шопинг под еден покрив, а потоа посета на Лас Аренас Трговски центар кој е полн со познати продавници бренд име. Раководител за Avenida Меса y Лопез во округот Санта Каталина каде што ќе најдете водечките стоковна куќа во Шпанија, Ел Корте Ingles, заедно со некои познати продавници Велика Британија, како Маркс и Спенсер. Многу од локалните тур-оператори кандидира услуги климатизирани тренер, отпадане и ќе подигање во рамките на овие три главни области.

Лас Палмас Плажи
Постојат неколку плажа области во Лас Палмас, од кои главниот е Лас Canteras. На плажата има новоизградените станови шеталиштето многу барови и ресторани сите со спектакуларен поглед на морето и нуди мноштво вкусно шпански и меѓународни храна билет. Песокот е на парична казна различни и водите се плитки одлуки за совршен сонцето обожување и безбедно пливање. Вториот најдолгата плажа во Лас Палмас е Плаја де Лас Alcaravaneras кој е нападната на двата краја од едрење клубови, едрење се популарна забава во Gran Canaria. Лас Палмас како плажа одморалиште е главно се користи од страна на локалните жители и луѓе од континентална Шпанија. Постојат неколку средни хотели и апартмани како на плажа и во самиот град. Странците имаат тенденција да се концентрира во одморалиштата во јужниот дел на островот.

Лас Палмас Ноќен живот
Постојат театри премногу да се спомене посебно во Лас Палмас презентирање на сите видови на емисии вклучувајќи и во живо музички концерти, мјузикли, комедија и танц. Областа околу Parque Санта Каталина оживува со музика и улични уметници од почетокот на вечерта, па сè до раните утрински часови, каде што секој член на семејството може да се најде, од спиење бебиња до присеќава баби!

Карневал во Лас Палмас
А нагласи на Канарските животот на почетокот на секоја година е кога Лас Палмас е домаќин на прекрасен карневал. Ова е најстариот неверојатен изложба на темпераментен боја и забава, каде што речиси секој облекувајќи дотерани носии. Главните настани започне во пешачката површина од Parque Санта Каталина постави со масивни сцената за танчери и разни акти. Повлечете кралицата финалето ќе се одржи за време на карневалот земајќи ни назад неколку години со платформа стапала ништо 10-30 инчи висок. Нејзината само во Лас Палмас карневал ќе видите сирена танцува на нозе! Како резултат на шоуто страни на улицата почне каде што улиците продолжи во текот на следните две или три дена. Атмосферата е електричен, па ако сте доволно среќни да ја посетите Gran Canaria на почетокот на годината, да излезе вашиот сјајни перика и да се приклучат во со забава.


Најдобрите достапни ферибот билет цена гаранција Лас Палмас де Гран Canaria

Најдобра гаранција Лас Палмас де Гран Canaria ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Лас Палмас де Гран Canaria. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Лас Палмас де Гран Canaria, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Лас Палмас де Гран Canaria ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Лас Палмас де Гран Canaria автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Лас Палмас де Гран Canaria Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Лас Палмас де Гран Canaria, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Лас Палмас де Гран Canaria во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Лас Палмас де Гран Канарија и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија , Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал