Lavrio Фери

Lavrio Патнички и автомобили Ferries

Lavrio цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Lavrio да Кеа, Kithnos и Сирос.

Споредба на сите достапни Lavrio ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Lavrio автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Lavrio, Кеа, Kithnos и Сирос со Anek Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Lavrio Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Lavrio Фери Билети
со Anek Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Lavrio да Кеа, Kithnos и Сирос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Lavrio патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Lavrio и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Lavrio

Lavrio е морско пристаниште на многу помала важност од близина Пиреа и Рафина, но пристаништето Lavrio се менува брзо, станува важен центар ферибот за Киклади Острови и матичното пристаниште за неколку бродови и едрилица компании.

Во последните неколку години Lavrio помина низ неверојатна трансформација. Ресторани, кафулиња и продавници се отворени и Lavrio има нови животот поради обновата на пристаништето во голем ферибот терминал за грчките острови и преместување на неколку едрилица чартер компаниите и марина.

Од пристаништето во Lavrio постојат многу чести врски во близина на островот Кеа. За време на сезона има до пет заминувања дневно, а патувањето трае меѓу еден час и 90 минути во зависност од брод.

Исто така, постојат чести врски до островите на Kythnos, Сирос, Тинос и Андрос. Од пристаништето во Lavrio исто така може да се патува до грчките острови на Аморгос, Anáfi, Folegandros, IOS, Kimolos, Милош, Миконос, Наксос, Парос и Sikinos, но овие врски се поретки.

Lavrio Фери терминал
Градот Lavrio се наоѓа во југоисточниот дел на Атика, за 60km. далеку. Населбата се наоѓа на една убава залив со поглед на островот Makronisos. Пристаништето е поставена во средината на теренот, да биде опкружен со gridded улиците. Ако дојде до Lavrio, не заборавајте да ја посетите културен парк технолошки каде што се организираат разни културни настани и изложби. Во Lavrio постојат неколку таверни и кафулиња за да изберете од.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Lavrio

Најдобра гаранција Lavrio ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Anek Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Lavrio. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Lavrio ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Lavrio ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Lavrio да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Lavrio Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Lavrio ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Lavrio во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Lavrio и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал