Ле Авр ферибот

Ле Авр Патнички и автомобили Ferries

Ле Авр цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ле Авр на Портсмут.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Ле Авр во реално време и закажете најевтиниот достапни Ле Авр автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ле Авр, Портсмут со LD Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ле Авр Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Ле Авр Фери Билети
со LD Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Ле Авр на Портсмут онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ле Авр патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ле Авр и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Ле Авр

Ле Авр е пристанишен град во устата на Сена, на Ла Манш или на француски јазик "Ла Манш".

Ле Авр е француски значи "пристаниште". Историски гледано, Ле Авр отсекогаш бил пристаниште за Париз, со пренесување стоки има помеѓу прекуокеански бродови и шлепери кои одат за Париз преку Сена.

Скитници низ улиците на приморскиот град Ле Авр, може да му биде простено за размислување би се сопна во заборавена локација на Источниот блок. Сите, но уништени од Втората светска војна бомбардирањето, градот бил целосно обновен од страна на белгискиот архитект Огист Пере по војната.

И покрај тоа веројатно не е место каде што ќе сакаат да емигрираат, Ле Авр се уште е вреди да се посети, како еден од најголемите примери на пост-воени планирање. Тоа е чудно и чудно фасцинантен град - наведени од страна на УНЕСКО како светско културно наследство - и Андре Малро музеј софистицирани фино уметност е меѓу најдобрите во Нормандија.

Ле Авр ферибот пристаниште

Центарот на градот е eaily опфатени пеш. Еден локален автобуски превоз работи редовно низ градот. Ферибот пристаништето и железничката станица се една кратка прошетка од центарот на градот и автобусите на овие правци. Изнајмување на велосипед за неколку евра во туристичката канцеларија или на автобуската паркирани по должината на плажа во текот на сезоната.

Ле Авр Разглед

Градот првично беше изградена по наредба на Франсоа I во 1517 да го замени на античките порти на Harfleur и Honfleur, тогаш кал, и неговото име наскоро беше променет од устата-предизвик Franciscopolis на Ле Авр - "пристаниште". Тоа стана главен трговски центар на Франција северниот брег, просперитетна особено за време на Американската војна за независност, а потоа, памук увоз, шеќер и тутун. Во годините пред избувнувањето на војната во 1939, тоа е европски дом на голем луксуз облоги како на Нормандија, Ил де Франс и Франција.

Црква Свети Јосиф беше клучен проект дизајниран од страна на август Perret во обновата на градот. високи неговата кула е наредени со обоени стакло кредитирање внатрешноста уникатна спокојство.

Hotel de Ville (Градското собрание) се наоѓа на една од најголемите плоштади во Франција. На interoir има информации за градот. Тоа е можно да се искачи на кула за поглед од лежеше надвор од градот.

Showflat, Дизајниран од страна на градот дизајнер август Perret, сега се отворени за јавно гледање.

музеј на Малро, Се сместени на најголемиот импресионистички колекција во Франција надвор од Париз.

Центарот за култура (Вулканот) дизајниран од страна на водечките архитект Оскар Neimeyer се наоѓа во центарот на градот.

Maison de l'Armateur (Спроти траекти) Еден од ретките стари куќи кои не биле уништени за време на Втората светска војна! Одлична куќа од 5 подови, убаво украсени и декориран во стилот на нејзината изградба (18th век), кога таа му припаѓаше на богати семејства. А многу интересна посетата особено ако го посетите showflat Огист Пере во Градското собрание плоштад покажува она што животот е како во 50 е ... Ќе се разбере комплексната историја на градот.

Музејот d'histoire naturelle ... Во една стара зграда која чудесно преживеа страшна бомбашки напади во септември 5th, 1944. Интересен музеј (бесплатно!) Многу активности за деца!

Во близина на тоа, Нотр Дам Cathedrale. Посетете го и прошетка околу неа. Ќе добиете неверојатен контраст помеѓу катедрала век 15th и објектите изградени во 50 60 и е околу него. Темелите на катедралата се пониски од другите згради, бидејќи тие се изградени врз урнатините на стариот дел на градот.


Повеќето патници ферибот главата директно од пристаништето на LE HAVRE толку брзо како што сообраќајот ќе ви овозможи да избегаат град кој водичи имаат тенденција да се отфрли како лош, катастрофален и огромен. Иако тоа не е најживописните или тивка место во Нормандија, сепак, тоа не е бездушен урбаното ширење на предупредувања укажуваат на тоа, дури и ако на пристаништето - најголем во Франција, откако Марсеј - заземаат половина Сена вливот, кој се протега многу подалеку од градот.


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Ле Авр ферибот

Најдобра гаранција Ле Авр ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ЛД Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ле Авр. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ле Авр ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ле Авр ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ле Авр да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ле Авр Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Ле Авр, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ле Авр во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Ле Авр и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал