Лезбос Фери

Лезбос Патнички и автомобили Ferries

Лезбос патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Лезбос на Хиос, Пиреја, Sigri, Калимнос, Кос, Родос, Самос, Karlovassi и Солун.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Лезбос во реално време и закажете најевтиниот достапни Лезбос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Лезбос, Хиос, Пиреја, Sigri, Калимнос, Кос, Родос, Самос, Karlovassi и Солун со Сина ѕвезда Ferries или Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Лезбос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Лезбос Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries или Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Лезбос на Хиос, Пиреја, Sigri, Калимнос, Кос, Родос, Самос, Karlovassi и Солун онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Лезбос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Лезбос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Лезбос

Лезбос или Лезбос лежи меѓу егејските острови северо-источниот и во близина на турското копно. Лезбос е релативно изолирани од другите грчки острови со точност од секоја нота, Хиос на југ и Лимнос на север, и некои оддалечува.

Големи и убави, Лезбос е трет по големина грчки остров Крит и по Евија и има, во некои делови во најмала рака, имаше своето оружје протегала широка за да ги прифатат туристички пазар на пакетот. Лезбос, исто така, има свој аеродром што може да се редовни чартер летови кои се толку островот не мора да се потпираат на фериботи да се донесе во бизнисот.

На островот Лезбос, исто така, имаат горди идентитет означени со долги културни традиции и која им помогна на темперамент повеќе downmarket барањата на пакет одмор туристи.

Главните туристички атракции на Лезбос се импресивно различни пејзажи, необичниот ридот села и некои прекрасни плажи.

Лезбос Ferries
Како да дојдеме до Лезбос

Lesvos има пристоен врски исправа со главен аеродром јужно од главниот град Myttilini и дневни фериботи од Пиреја (Атина). Повеќето пристигнуваат со чартер лет директно на Лезбос или на домашен лет од Атина. патувања ферибот се долги и досадни, со времето на патување до 15 часа. Таму е брзо ферибот во текот на летото, но тоа трае околу седум часа и ќе пристигнете малку по полноќ. Откако на Лезбос патиштата се добри, но на островот е многу голем и се препорачува изнајмување на возило.

Секој ден има фериботи до Митилини од Атина (Пиреа). Главната фериботи се управувани од НСВ линии и времето на патување е долга, понекогаш 12 часа во зависност од брод и тоа е обично во текот на ноќта. На брод заминува Пиреја вечерта и пристигнува во Митилини во раните утрински часови по повик на Хиос.

Во екот на летото таму се е брзо ферибот од Атина до Митилини управувана од страна на Грција Seaways со време на патување од седум до осум часа. SAOS работи услуга од Lavrio, во близина на новиот меѓународен аеродром во Атина, за да Sigri на западниот брег на Лезбос каде фериботите, исто така, ќе замине за Кос.

Исто така, постојат ферибот конекции до Солун и Ајвалик (Турција), како и во други грчки острови, како што Хиос, Ikaria, Калимнос, Кос, Лимнос, Миконос, Родос, Самос и Сирос. Исто така, постојат неколку ферибот услуги во Турција (Ајвалик). Во екот на сезоната, постојат чамци секој ден, но услугата се намалува во текот на зимата на неколку пати неделно во добри временски услови. Преминот од Лезбос во Турција трае околу 90 мин. Ферибот го одзема автомобили, но тоа е прилично мала, па се препорачува претходна резервација.

Лето траект распоредот не може да биде потврдена, додека во април или во мај, а што не е објавено до тогаш. Информациите се онолку точни колку што можам да го направи тоа, но имајте во предвид дека траект распоредот може да се промени во секое време.

Лезбос Населени места

Главниот град на Лезбос е Митилена (Μυτιλήνη), на источниот крај. А зафатен градот, како што се концентрира во болница, универзитет, на пристаништето, аеродромот, судот, на префектурата и други административно седиште.

Kalloni е втор по големина град, кој се наоѓа во центарот на островот, на север од поголем од две струи (на тој начин се нарекува "Заливот на Kalloni").

Molivos, Античкиот Methymna (напишани исто така и како Mithimna), најважна дестинација за еден посетител, бидејќи на своите атракции: замокот Gattilusi и целиот зачувани традиционалната архитектура. Таа е една од двете белодробни крила на туризмот во Лезбос, а другиот се Eressos.

Eressos е мала долина град во југозападниот дел на отворајќи го патот на песочна плажа, или Скала Eressou, а со тоа се претежно летувалиште. Имено, слава својата како родното место на Сафо привлекува некои лезбејски (хомосексуалец) двојки, но тие се состојат дел од вкупниот број на посетители Eressos ", како што е место премногу убави за да се изолираат.

Plomari на јужниот брег во средината на отворите на две струи, е татковина на узо, на познати грчки алкохолен пијалок.

Mandamados, Во североисточниот дел, за керамички уметничка традиција и на локално произведени млечни производи.

Agiasos, Живописното село додека се вознесе кон Олимп.

Патишта на Лезбос генерално се добри, но на островот е многу голем и планински и патишта ретко се прави па возење може да биде заморно. Нема експресни патишта, но обично се uncongested. Патот меѓу одморалишта се широки, но во градови и села, тие можат да се намали многу брзо и на површината може да се влоши.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Лезбос

Најдобра гаранција Лезбос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries или Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Лезбос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Лезбос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Лезбос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Лезбос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Лезбос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Лезбос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Лезбос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Лезбос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал