Лил Еуростар

Лил Патнички и автомобили Еуростар

Лил цените на патнички воз билет, временски рокови, билет резервации и информации за возови кои патуваат од Лил за Ashford, Ebsfleet и Лондон.

Споредба на сите достапни цени Лил Еуростар на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Лил автомобил и патнички Еуростар билети за патување до и од Лил, Ashford, Ebsfleet и Лондон Евростар возови онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Лил Еуростар
Цените на билетите и Резервации


Книга Лил Еуростар билети
со Еуростар за возови кои патуваат од Лил за Ashford, Ebsfleet и Лондон онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни Еуростар билет.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Лил патнички или автомобил Еуростар билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Лил Еуростар и книга вашиот Еуростар билет безбедно на интернет ве молиме користете реално време Еуростар резервации форма лево. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот Еуростар билет кога пополнувањето на вашиот Еуростар билет резервација.

Повеќе Лил

Откријте младите и културен град Лил, чија фламански влијание може да се гледа не само во неговата архитектура, но исто така и во irrepressibly ведра природа на нејзините жители. На само еден час од Лондон, Лил е главен град на северниот дел на Франција, лежи на границата со фламанскиот дел на Белгија.

На Braderie де Лил е најголемиот fleamarket во Европа и ги вклучува сите видови на раб настани и собири.

Меѓу многуте бутици и продавници во Лил ќе најдете најголемата книжарница во Европа, Furet du Nord, која брои повеќе од 7,000 квадратни метри на bookworm небото, и често е домаќин на културни собири, дебати и предавања.

На централниот плоштад во Лил е именуван по генералот Де Гол, кој е роден во Лил. Се восхитувам на јасно фламански влијание фасади како што се шетаат меѓу арки и галерии, и преку дворот на Vieille берза, вистински скапоцен камен на фламанската архитектура 17th век.

Лил Евростар возови

Лил лежи на поврзување на Брисел-Париз-Лондон. ТГВ и Евростар возови запре тука. Патувањето во Брисел е потребно малку повеќе од 30 минути, во Париз, околу еден час, а во Лондон околу еден час и 25 минути по нова брза железничка врска на Свети Панкрас во Лондон кој беше отворен во октомври 2007. Доаѓаат во со ферибот од Кале, воз врски се кандидира прилично редовно, иако тоа може да биде тешко да се добие точна пати онлајн. Патувањето трае околу еден час и половина. (СНЦФ веб-сајт им овозможува на еден да се провери воз возни редови) Лил исто така поврзан со ТГВ (брзи возови) во Лион (3 часа), Нант (4 часа), Стразбур (3.20 часа) и Марсеј (5 часа).

Ако се патува од Лондон, Еуростар е најдобрата опција за да стигнат до Лил преку тунелот под Ла Манш и тоа ќе трае помалку од еден час од Меѓународната станица во Лондон Сент Панкрас во Лил со Еуростар. Од Евростар, можете или да оди во Брисел или Nord станица во Париз Gare du. Тие се нарекуваат директни услуги на Еуростар. Еуростар ќе ги поврзува стотици други европски дестинации низ Европа. Лондон во Лил со Еуростар Воз е најевтиниот начин да се постигне ЛИЛ од Англија.

Лил знаменитости и активности

Vieux Лил - Стари Лил е центриран околу Place du генерал Де Гол со импресивната Vieille берза, размена на акции изградени во средината на 1600s. Во близина е на опера, импресивен внатре и надвор, кои можете да ги посетите за време на закажани настапи или за време на отворени денови.

Нотр Дам де ла Treille е седиштето на Католичката црква во Лил. Црквата е започната во 1854 но не се завршени до 1999. Црквата е мешавина на модерни и готик, со еден многу модерен во потрага предната фасада.

Цитаделата на Лил е на Пентагон во облик на тврдина која беше дел од градски ѕид на Лил на. Таа била изградена во 1668, дел од масивна тврдина од страна на Маркиз де Вобан, кои се збогатени со 28 градови во Франција, Луј XIV да го задржи надвор на Шпанците. Тврдината во Лил беше наречена "Кралица на тврдини" (Reine des citadelles) од страна на Вобан, и таа е една од најзначајните тврдини дизајниран од страна на Вобан. Тврдината била дел од двојна линија на утврдените градови на Gravelines, Dunkirk и Maubeuge-Rocroi, наречен Pré Carré ( "плоштад поле"). Денес тоа е дом на француската војска.

Градското собрание и камбанаријата беше дизајниран од архитектот Емил Dubuisson. Градската куќа е изградена во 1930s, а камбанаријата (Саат кулата) е првата зграда во Париз за да биде поголем 100 метри во височина.

 


Најдобрите достапни гаранција цена на билетите Лил Еуростар

Најдобра гаранција Лил Еуростар билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Еуростар патнички и автомобил возови цена на билетите до и од Лил. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Лил Еуростар билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Лил Еуростар билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Лил да книга автомобил и патнички Еуростар билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Лил Евростар во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Еуростар цените на Лил на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички Еуростар билети до и од Лил во нашите најниската достапна цена на билетите.

ferryto.com е дел од најголемиот светски дистрибутивната мрежа онлајн Еуростар билет обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски Еуростар оператори, вклучувајќи на Лил и на повеќе од 1,200 други Евростар правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал