Лимнос ферибот

Лимнос Патнички и автомобили Ferries

Лимнос цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Лимнос на Лезбос, Hios и Кавала, Рафина, Пиреја, Александрополис и Солун.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Лимнос во реално време и закажете најевтиниот достапни Лимнос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Лимнос, Лезбос, Hios и Кавала, Рафина, Пиреја, Александрополис и Солун со Anek линии, Сина ѕвезда Ferries и Летечкиот Делфин фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Лимнос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Лимнос Фери Билети
со Anek линии, Сина ѕвезда Ferries и Летечкиот Делфин за фериботи и да отпатуваат од Лимнос на Лезбос, Hios и Кавала, Рафина, Пиреја, Солун и Александрополис онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Лимнос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Лимнос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Лимнос

Лимнос со една од најубавите пристаништа во Грција, прекрасните плажи и живописен, традиционални села недопрени од денешна туризмот, тешко се вклопува со било кој грчки стереотипи Остров. Се наоѓа на ниско ниво со нежно ридови, бујна зелен тепих во пролетта што станува cracling жолто-кафена боја во лето. Пејзажот е полн со полиња на жито, чудат scarerows и пчелни семејства.

Лимнос беше познат уште од антиката за своите vineyiards; Аристотел пишува за традиционалните црвено вино на островот, произведени од многу антички и уникатен сорта на грозје која ја нарече Limnio (локално текст Kalambaki).

Тоа беше свето островот на богот-ковачница Hephaistos (Вулкан), кој се поклони на планината Moschylus, која во античките времиња се емитираат огнена авион на асфалтни гас. вулкански минатото и денес Лимнос "е очигледно во својата адстрингентно топли извори и високо сулфурна Limnian Земјата, кои се наоѓаат во близина на Repanidi, што се користи од антиката до турската окупација за лекување рани и болки во стомакот.

Има чести ферибот конекции со Лезбос (Mytelene), Hios и Кавала и со хидрофоил со Лезбос, Самос и Hios.

Лимнос Ајленд Фери
Места за посета на островот Лимнос

Myrina (Кастро)
град и пристаниште на островот, понекогаш е познат како Кастро за своите романтични замок изграден во текот на карпести подутина во средината на песочниот брег. А долго главната шопинг-улица тестенини разлика од комерцијалните пристаниште во јужниот дел, обрабени со куќи и продавници изграден во тракискиот стил со малку градини.

На прошетка до замокот (Кастро) нуди одличен поглед над поголемиот дел од ниски тркалање островот и низ морето на Света Гора. темелите на замокот датираат од класичната антика, кога беше на местото на храмот на Артемида. Ѕидовите се изградени во 1186 од Андроник I Комнин, а потоа substancially изградена од страна на Венецијанците во 15th век и на Турците во доцните 16th век.

Замокот дели водата Myrina во две, на плажа пристаништето на јужната страна во близина на комерцијално пристаниште и на север, главната долга песочна Romaikos Yialos (плажа), со таверни и голем дел од ноќниот живот на градот. Off Romaikos Yialos, Археолошкиот музеј неодамна беше реновиран за да ја покажат својата врвен собирање, пополнување десет соби со наодите од Лимнос. Постојат остатоци од праисториски Poliochne, откритија од Hephestia, Hloi и Myrina.

Hephaistia
Древна сајт, беше најголемиот и најзначаен град во класичната антика. Таа била изградена во 1000 и преживеа повеќе од 2000 години. Hephaistia зеде името од Hephaistos, богот на огнот и обработка на метал. Според митологијата, Hephaistos слета во Лимнос откако беше исфрлен од планината Олимп Зевс, падот оставајќи го сакат засекогаш. Голем дел од сајт останува unexcavated, но постојат штури остатоци од театар и храм посветен на богот.

Kaspakas
Живописното село 5 километри од Myrina. Тука е продолжен плажа на Аи Јанис со убави долги тесни карпите на една страна.

Kavirio (Hloi)
Во Kavirio (или Hloi), на спротивната страна на Tigani Залив, се наоѓаат остатоци од светилиште поврзани со култот на Kabiroi на Самотраки. Храмот со бази на 12 дорски столбови, изградена во околу 6th-7th век пред нашата ера, беше посветена на тракиски Афродита. Постои плажа подолу.

Kondias
Е еден од најголемите и најубавите села на островот. Во Kondias има убав рид со борови дрвја, живописни ветерници, живописен камен изградени куќи и прекрасна црква на Агиос Димитриос со кула камен Бел.

Kotsinas
Е рибарското село во Bournia Залив, 25 километри од Myrina, со средновековен замок.

Moudros
Е вториот по големина град на островот со 1100 жители. Откако главниот град на Лимнос, Moudros денес е комерцијална и риболов пристаништето. Moudros Bay се смета за еден од најбезбедните во Medditeranean.

Poliohni
Е најважниот археолошки локалитет во островот Лимнос. Еве на Италијанците археолози открија седум различни слоеви на цивилизацијата, еден на врвот на другите, кои датираат од самата зора време. Неолитската град претходи на египетските династии, минојската кралства на Крит, па дури и најраните ниво на Троја. Ѕидовите и остатоците од следниот најстариот град (2000 п.н.е.), која веројатно била уништена од земјотрес или друг геолошките појави и тврди најстарите бањи во Agean. Третиот град датира од бакарното време додека на врвот населба од бронзеното време беше современа со Mycenaeans. Во близина на Poliohni е запустен манастир на Агиос (Свети) Sozon.

Repanidi
Е 25 километри од Myrina. Тука е замокот Византија, кој е поврзан со главниот јунак Maroula кои fighted против Турците во 15th век. Има многу важни цркви со византиски икони, како што Агиос (Свети) Атанасиос, Агиос Георгиос (Свети Јован) и Zoodohos Pigi. Недалеку (2.5 км северо-западно) од Repanidi е плажа на Kotsinas.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Лимнос ферибот

Најдобра гаранција Лимнос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Anek линии, Сина ѕвезда Ferries и Летечкиот Делфин патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Лимнос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Лимнос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Лимнос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Лимнос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Лимнос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Лимнос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Лимнос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Лимнос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал