Липари Фери

Липари Патнички и автомобили Ferries

Липари патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Липари на Наполи.

Споредба на сите достапни Липари ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Липари автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од островот Липари во Наполи со SNAV бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Липари Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Липари Фери Билети
со SNAV бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Липари на Наполи онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Липари патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Липари и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Липари

Липари Остров е најголемиот од Aeolian Острови. Се наоѓа 22 милји од Milazzo, што е неговата природна врска на копното.

Нејзините вулкански карактер се открива преку нејзините доминантни бои: бела на pomice камења расфрлани насекаде низ брегот и црно на обсидиан на Castellaccio Векио.

На островот Липари е идеален за војна. Постојат многу начини на островот од лесно да се тешки ниво. Нивото на тежина зависи од сезоната. Некои песни се многу тешко или речиси невозможно да се следи во текот на летото, бидејќи на топлина. Постојат планови да се купи на островот Липари, но мора да се побара од локалните жители да се најдат некои од песните.

Липари има спектакуларен плажи и го одзема здивот парталав бреговите чии ѕидови се зголеми нагло од под морето. Покрај град на островот Липари постојат уште четири села на островот: Canneto, Acquacalda, Quattropiani и пијано Конте.

Липари ферибот пристаниште

На островот Липари е идеален за војна. Постојат многу начини на островот од лесно да се тешки ниво. Нивото на тежина зависи од сезоната. Некои песни се многу тешко или речиси невозможно да се следи во текот на летото, бидејќи на топлина. Постојат планови да се купи на островот Липари, но мора да се побара од локалните жители да се најдат некои од песните.

А кратка прошетка спуст може да се направи на патот од Quattropani да Acquacalda на северната страна на островот Липари. Ова може да се направи дури и во текот на летото и трае околу 45 минути. Можете да уживате во поглед на Salina и северниот дел на Aeolian острови во текот на оваа прошетка.

Од Стара Каолин рудникот помеѓу Pianoconte и Quattropani можно е да одиме на термални бањи на Сан Калоджеро или до селото Quattropani. Спуст во близина на морето, постои на пропаст на сараценот кула и fifthy метри, можно е да одиме надолу на црниот clifs за бања.

Дали овие за прошетки во текот на пролетта. Од Марина Corta постои пат до Монте Галина и Црна дела Гвардија. Ќе се постигне на западната страна на островот и ќе уживаат во две Faraglioni од главата. Вие сте во можност да стигнат до улицата што ќе ве однесе од vulcanologic опсерваторија пред Vulcano, назад кон градот Липари. Треба да се направи ова покачување доцна попладнето за време на летото. Во текот на попладневните часови во текот на летото исто така може да се направи прошетка од црквата Санта Лучија во Липари на Вале Muria, на плажа, на западната страна на островот Липари.

Липари е најдобро опремена база за островот подрипнувајќи, со изобилство на места за престој, јадат и пијат.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Липари

Најдобра гаранција Липари ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNAV бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од островот Липари. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Липари ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Липари ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Липари да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Липари Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Липари ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од островот Липари во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Липари и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал