Lipsi ферибот

Lipsi Патнички и автомобили Ferries

Lipsi патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Lipsi да Патмос, Лерос, Родос и Пиреа.

Споредба на сите достапни Lipsi ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Lipsi автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Lipsi, Патмос, Лерос, Родос и Пиреа со Летечкиот Делфин hydrofoils фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Lipsi Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Lipsi Фери Билети
со Летечкиот Делфин hydrofoils за фериботи и да отпатуваат од Lipsi да Патмос, Лерос, Родос и Пиреа онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Lipsi патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Lipsi и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Lipsi

Lipsi е еден од помалите острови наоѓаат во северниот дел на Додеканезите синџир што води до западниот брег на Турција. Lipsi лежи помеѓу поголемите острови Калимнос и Самос и придобивки од добра природно пристаниште и од тоа да биде на главниот ферибот пат.

Посетителите можат да ги отфрли сите застарени извештаи на "магарето-придвижуван 'Lipsi кои укажуваат на тоа дека нема моторни сообраќај тука. Посетителите ќе бидат затајување скутери, не магариња, бидејќи патиштата на островот се подобри.

Огромниот пристаништето исто така, претрпе голем преработиш и проширување на цел да се приспособат на посета лето јахта flotillas кои сега се направи Lipsi мора да се направи станица на патот на одмор едрење.

Lipsi Island е многу мал - посетителите можат да одат речиси секоја од плажите во еден ден - а сега се прекрстени со мрежа на патеки и патишта, благодарение на големи количини на ЕУ даваат пари.

Lipsi островот Ferries

На плоштадот е центар на локалниот живот и багреми долж една страна понуди атрактивна позадина за таверна маси. селото продавници се во рамките на одење од неколку секунди и тесните улици се практично сообраќајот без, освен за трицикли испорака и неизбежните скутер.

Таму е убав град плажа на добри песок, одделени од пристаништето од страна на полуостровот и со тоа и чиста. Минибус служи на двајца други најпопуларните плажи, едната во Platys Yalos на север е поставена во заокружување рака го заштитува од Meltemi и со високо ценета таверна тој поглед. Другата е серија на песочни заливи на Katsadia, исто така, со задолжително таверна, со прекрасен поглед на југ кон Лерос и Калимнос.

На Рамниот, источна, половина од островот нуди добри одење и напуштена песочни плажи; СЗ на островот поканува повеќе предизвикувачки одење. Caiques обезбеди ден патувања, со пливање запира, на седум островчиња круг Lipsi, како и во целиот на Патмос. Hydrofoils и фериботи го прават тоа можно да се посетат Лерос, Agathonisi и Fourni, но проверете на распоредот!

По малото пристаниште, а во селото, на врвот од ридот посетител ќе најдете повеќето од локалните сместување во Lipsi, хотели, соби и апартмани. Во мали таверни и кафулиња ќе најдете локалните деликатеси. Погледни за локалните производи, имено, мајчина душица мед (произведени на традиционален начин), вино, сирење, млечни производи (touloumotyri сирење, локалната верзија на урда наречен mizithra) и грозје.

Исто така, може да се најде на пазарот: наѕираат-ткаенини, теписи и "fookadia" (крпа торбички се користи да се обидуваат сирење). Ден патувања и крстарења се организираат и низ околните острови додека оние на патник тип ќе најдете различни патеки за да ги доведе до некои навистина убави места. Ако патувате од Родос и Кос можете да го користите на дневна основа катамаран Dodekanissos.

Lipsi не мора секојдневно врски со фериботи од Атина, па може да се дојде или од Патмос или Лерос. Во текот на летото има еднаш неделно врска со Киклади островот Миконос со ферибот Милена од Лерос.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Lipsi ферибот

Најдобра гаранција Lipsi ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Летечкиот Делфин hydrofoils патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Lipsi. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Lipsi ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Lipsi ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Lipsi да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Lipsi Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Lipsi ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Lipsi во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Lipsi и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал