Лизмор Фери

Лизмор Патнички и автомобили Ferries

Лизмор цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Лизмор да Oban и Port Appin.

Споредба на сите достапни Лизмор ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Лизмор автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Лизмор, Oban и Port Appin со Каледонски MacBrayne (Calmac) Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Лизмор Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Лизмор Фери Билети
со Каледонски MacBrayne (Calmac) Фери за фериботи и да отпатуваат од Лизмор да Oban и Port Appin онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Лизмор патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Лизмор и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Лизмор

Лизмор е остров кој се наоѓа во Лох Linnhe на западниот брег на Шкотска. Тоа е сервисирано со автомобил ферибот од Oban и патнички ферибот од Port Appin.

Само 7 милји од автомобил ферибот од Oban и само 5 минути премин со патнички ферибот од Port Appin, тој е еден од повеќето достапни на Argyll острови.

Лизмор, Долги, тесни, ниско поставени и плодна, уредно се сместува во Лох Linnhe во југо-западниот крај на Велика Глен.

Островот е мирна и недопрен, и е опкружен од сите страни со прекрасни планински предели, од Бен Невис во северниот дел (покриени со снег во зима) и на ридовите Glencoe, круг, во правец на стрелките на часовникот, на Бен Cruachan, на ридовите на Mull на југ и Morvern на запад.

Лизмор Ајленд Фери светилник

Лизмор Островот е киснат во историјата, особено религиозната историја, откако бил седиште на епископите на Аргил, со една катедрална црква, која датира од 13th век, делумно преживеаните во денешната црква Свети Moluag.

Како и на црквата, постои основно училиште, продавница / поштата, јавни сала и нашата најновите горди Покрај тоа, наградуван музеј и кафе галски наследство. Музејот, плус реконструирани Крофт куќа, мора да се гледа да се здобијат со подобро разбирање на историјата на островот.

Лизмор има многу приказни да се каже на целиот пат од праисторијата па се до сертификати и Втората светска војна.

На Лизмор историски општество отвори својот нов музеј галски наследство (Ionad Naomh Moluag) во март 2007. Оваа зграда наменски изградени куќи изложба (Тел: 0163 760030) и едно кафуле со балкон (Тел: 01631 760 020).

Ова е во непосредна близина на Tigh Iseabal Dhaidh која е традиционален куќа доцна 19th век. Провизија за прием. Отворена за посетители во текот на летните месеци (затворен во недела). Тел: 01631 760257.

Постојат голем број на антички историски остатоци на островот, вклучувајќи и многу од бронзеното време Кернс и железното доба DUNS. Tirfuir Брох - кој може да се види од Balnagown Крофт - е една од најдобро зачуваните galleried пиктскиот brochs во земјата. Доказ за претходно окупација беше откриен на Balnagown биле најдени неолитот камен секира глава датираат од 3500 п.н.е.

Лизмор парохиската црква (исто така познат како катедралата на острови) е изграден од делови на оригиналниот катедрала на островот, кој беше запален за време на Реформацијата. На црквата има некои добри средновековни надгробни споменици и е познат за да биде погребот место на Свети Moluag кој стигна Лизмор од Ирска во 561 АД и да се воспостави она што стана важен монашки центар.

И покрај неговата пристапност ќе се чувствувате кога ќе умирам ферибот дека сте пристигнаа во еден поинаков свет. Постои непосредна чувство на мир, има "избегала". Откако сообраќај ферибот се оддалечила, има малку звук, но распишувањето на птици. Воздухот е чист и дејствија!

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Лизмор

Најдобра гаранција Лизмор ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски MacBrayne (Calmac) Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Лизмор. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Лизмор ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Лизмор ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Лизмор да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Лизмор Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Лизмор ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Лизмор во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Лизмор и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал