Ливорно Фери

Ливорно Патнички и автомобили Ferries

Ливорно цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ливорно во Barcellona, ​​Bastia, Golfo Aranci, Olbia, Палермо, Tanger Мед, Termini Imerese и Валенсија.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Ливорно во реално време и закажете најевтиниот достапни Ливорно автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ливорно, Barcellona, ​​Bastia, Golfo Aranci, Olbia, Палермо, Tanger Мед, Termini Imerese и Валенсија со Грималди линии, Корзика Ferries, Моби или Гранди Navi бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ливорно Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Ливорно Фери Билети
со Грималди линии, Корзика Ferries, Моби или Гранди Navi бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Ливорно во Barcellona, ​​Bastia, Golfo Aranci, Olbia, Палермо, Tanger Мед, Termini Imerese и Валенсија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ливорно патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ливорно и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ливорно

На пристаништето на Ливорно е еден од најголемите италијански пристаништа и еден од најголемите пристаништа во сливот на Тиренското Море. На пристаништето е исто така важен работодавец во оваа област, со повеќе од 15,000 вработени кои обезбедуваат услуги за повеќе од 7,500 бродови секоја година.

Ливорно е зафатен пристаништето и градот се наоѓа на една серија на широк канали давајќи атмосфера која е единствена во Тоскана. Тој има голема пазар и некои одлични рибни ресторани, и покрај значителна штета војната, сè уште задржува многу фасцинантни точки на интерес, кои заедно раскажуваат градот со четири сто години историја.

Околните провинцијата Ливорно, кој се протега на југ, нуди мешавина на добро опремени поморските летувалишта и прекрасни диви песочни плажи. Оддалеченост од брегот, благо ридест терен, е преплавен со многу мали градови и села на голем шарм.

Народот на Ливорно се познати низ цела Италија, а за нивните бунтовни, па дури и анархична природата. "Дојдете во Ливорно и не како што сакаш" оди што вели, и таму е сигурно елемент на вистина во тоа.

Ливорно Ferries

Ливорно, Тоскански портал на Средоземното Море, поминува канали, а се наоѓа на морскиот брег.

Планиран како идеален град во 16th век, Ливорно ја открива својата историја преку своите единици се карактеризира со Medicean канали, кои се уште за навигација, како и преку своето пристаниште, игнорирани од страна на кули и тврдини, што доведува до центарот на градот.

Околу средината на 19th век, првиот капење претпријатија на Италија се појави во Ливорно. Оваа традиција продолжува и понатаму, благодарение на претпријатија за капење на градот, гостопримливи и добредојде, распоредени по шеталиштето на брегот кој се протега многу километри меѓу импресивни згради 19th век, вили во стилот слободата и зелена вегетација: борови дрвја, tamarisks и олеандри.

Постојат многу места на интерес од страна на морето, како што се: Поморска академија, престижна школа за обука за службениците на италијанската морнарица основана во 1881, град Аквариум, Природонаучниот музеј на Медитеранот, на тркачката патека Caprilli, на hundred- на годишниот амбиент за важни коњ тркачки сезони, а Terrazza Маскањи, кој нуди прекрасен поглед на некои од островите на тоскански архипелаг: Елба, Capraia и Gorgona, колку што Корзика.

Само надвор од Ливорно на pinkish камени гребени на Calafuria и Romito застане над неверојатно кристално чисто море.

Кога владетели на Фиренца Медичи најнапред воспоставено во градот при крајот на 16th век, тие донесе seried на законите наречен "Leggi Livornine" ги повикува луѓето од било која раса, религија или позадина да дојдат и да се доверат своите ново-изградена порта-страна на градот, дури и нуди имунитет за оние со сомнително минато. Па не е ни чудо што како резултат на населеност била разновидна и шарени еден, содржи богатство на култури, јазици и занаети.

Денешната Livornese се инвентивни луѓе, што се користи за добивање на страна кога времињата се тешки. Тие се познати по своите непочтителен смисла за хумор, нивните се назад природата и нивната љубов кон животот воопшто. За разлика од другите тоскански градови, Ливорно е место каде што никој не умови, ако не знаете вашата Michelangelos од вашиот Leonardos. Иако градот не сака за културни настани, може да донесе многу порелаксирано темпо и да уживаат во сонцето и храна, како и!

Овој агол на Тоскана, помеѓу Ливорно и Piombino, се нарекува етрурски Коска.

Прекрасните плажи и зелени Медитеранот ма-quis, јужно од Ливорно, се пејсажи кои имаат само делумно променети од страна на човекот, но кои ги задржуваат дека мирот и дека убавината која, исто така, го стимулира задоволство на знаење. Постојат заштитени живеалишта во оази, флора и фауна, засолништа, паркови и резерви кои даваат засолниште на срна и елен лопатар, јазовци и бодликави прасиња, соколи и фламинга.

Постојат ридови покриени со шуми и нагласено од страна на средновековните тврдини, примамливо заливи игнорирани од страна на рибарски села. Ова е земја која никогаш не престанува да изненадува. И кој нуди идеи за алтернативни празници на отворено, на seafloors населен со голем број различни риби, во морињата изоре со делфини и шарени делфини, во старите градски центри богат со споменици и места кои се маркирани важни поглавја од нашата историја и поезија: авенија на кипариси кои инспирирани Giosue Carducci, добитник на Нобеловата награда во 1906 и најголем италијански поет на крајот на векот, претставува пристап кон Bolgheri.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ливорно

Најдобра гаранција Ливорно ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грималди линии, Корзика Ferries, Моби или Гранди Navi бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ливорно. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Ливорно, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ливорно ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Ливорно автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ливорно Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Ливорно, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ливорно во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Ливорно и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал