Lixuria (Кефалонија) Фери

Lixuria Патнички и автомобили Ferries

Lixuria патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Lixuria да Killini.

Споредба на сите достапни Lixuria ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Lixuria автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Lixuria, Killini со Јонското бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Lixuria (Кефалонија) Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Lixuria (Кефалонија) Фери Билети
со Јонското бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Lixuria да Killini онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Lixuria патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Lixuria и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Lixuria / Кефалонија

Кефалонија е една од најпопуларните дестинации на Јонските острови и најголемиот остров на групата се наоѓа помеѓу Лефкада и Закинтос.

Кефалонија се наоѓа на западниот брег на Грција, и има блага клима, заедно со одлични плажи.

На островот Кефалонија ги избегна масовниот туризам и неодамна беше искористена за да снимаат Мандолинскиот капетан Корели, во собата во војна работно време Кефалонија. Филмот, со Николас Кејџ, беше огромен успех и го стави Кефалонија цврсто на листата "мора да ја посетите" на дестинации

Ова грчкиот остров има многу прекрасни плажи со ситен песок и тиркизна, белилото-како, води специфични за островот.

Други, пак, на многу од нејзините убавини се нејзините живописни села, националниот парк на највисоко планината (планината Ainos) на која редок вид на зимзелени шуми расте и страшно пејзажи. Овој член има сè за островот.

Lixuria Фери Марина

Кефалонија е голем остров со разновидна и драматична глетка. На островот има многу прекрасни заливи и Кабелско кои помагаат да се формира својата необична форма. Во северниот дел на карпестиот брег има мала и чиста, песочни плажи додека оние на јужните брегови се долги и песочни. Кефалонија е само чекаат да бидат истражени и со добра патна мрежа на островот е идеален за возење. За оние кои сакаат со побавно темпо, Кефалонија е голем остров за пешачење, велосипедизам и јавањето. Со грчките острови Лефкас, Zante и Итака блиску, можете да ги ферибот, моторни чамци, јахти или да се истражуваат на Јонското брегови. Или можеби сакате да се развивам? прекрасните плажи на Кефалонија чекаат.

Кефалонија е најголем од Јонските острови и драстично различен од останатите. Откако гласаше 10th во светот сценско убавина лигата, Кефалонија може да се пофали некои од најдобрите плажи на грчките острови. Тоа е еден остров да бидат истражени. Прв на листата мора да биде Кефалонија пештери. Пештерите да остане кул во текот на илјадници години што ги презела за формирање на мулти-обоени сталактити и сталагмити кои ја пополнуваат пештери.

Кефалонија е повеќе планинска од било кој друг јонскиот остров со планината Ainos на југ со највисокиот врв - Megalos Сорос - кој достига до 1626 метри. Планината Ainos е покриена со многу ретки видови на елка (Abies Cephalonensis). Прочитајте повеќе во делот на Кефалонија флора и фауна.

Кефалонија има многу прекрасни заливи и Кабелско да формира своја необична форма и карпести крајбрежјето има мала и чиста, камче и песочни плажи. На северо-источниот брег на островот лежи Myrtos залив со својот прекрасен бел песок и песочна плажа и неверојатно длабока аквамарин морето. Од тука селото Асос е видлив - мал Хамлет вгнездена во подножјето на полуостровот крунисан од страна на наметнување на венецијански тврдина. Понатаму на север од селото Fiscardo задржува венецијански стил со убава пристаништето наредени со риболов caiques, луксузни јахти и дневни крстосувачи. На јужниот брег може да се пофали некои прекрасни плажи фаворизирана од страна на морски желки кои се внимателно следени од страна на локалната група за заштита на желка.

Има толку многу различни начини на правопис Кефалонија: Кефалонија, Кефалонија, Kefallonia, Кефалинија. Некои сметаат дека на островот Кефалонија е именувана по митолошки лик Cephalus додека други велат дека е изведен од грчкиот работа за глава, "kephalos", како што на островот е најголема од Ionians и е thier природни главата или лидер. Многу локални семејства Кефалонија имаат презимиња завршуваат со "Атос" и речиси секоја заедница во Кефалонија има име завршува во "АТА"

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Lixuria

Најдобра гаранција Lixuria / Кефалонија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Јонското бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Lixuria. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Lixuria ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Lixuria ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Lixuria да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Lixuria Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Lixuria ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Lixuria во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Lixuria и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал