Lochboisdale ферибот

Lochboisdale Патнички и автомобили Ferries

Lochboisdale патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Lochboisdale да Castlebay и Oban.

Споредба на сите достапни Lochboisdale ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Lochboisdale автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Lochboisdale, Castlebay и Oban со Каледонски Mac Brayne (Calmac) фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Lochboisdale Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Lochboisdale Фери Билети
со Каледонски Mac Brayne (Calmac) за фериботи и да отпатуваат од Lochboisdale да Castlebay и Oban онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Lochboisdale патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Lochboisdale и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Lochboisdale

Lochboisdale (Или Лох Baghasdail) е изграден врз синор проектирање во добро заштитени Лох Baghasdail. Тоа е најдобро познат како терминалот на ферибот во Castlebay на Barra и да Oban; и како резултат на тоа е главната порта кон Јужна Uist.

Малку чини да се случи тука до бум харинга во втората половина на 1800s, кога тоа прераснува во значаен риболов станица. Можеби најзначајниот развој беше изградбата на пароброд пристаништето во 1880, а две години подоцна беше проследено со Lochboisdale Хотел, импресивно седнати на ридот со поглед на пристаништето и езерото.

Самото село полека прераснува и во она што го гледаме денес. црква на мисијата со поглед на пристаништето е изградена во 1905 и неодамна претрпе големи реновирање.

Lochboisdale Ferries

Како Lochmaddy на Северна Uist, Lochboisdale се наоѓа на тесен подутина, од каде фериботите практикувам на бранови за да Oban, Barra и Tiree. Постојат некои основни капацитети тука да ги искористат пред да одат надвор, како банка, иако најблискиот супермаркет е три милји далеку.

Забележителен жител на областа во 1930s беше Маргарет Феј Шо, американски писател и музиколог кој направи многу за снимање на песни и ора од Јужна Uist. До 1950s Daliburgh, западно од Lochboisdale, имаше стекнато училиште, болница, и главната трафостаница Јужна Uist е, работи на дизел.

Со 1953 пареа поврзани со Lochboisdale Oban, Castlebay, Mallaig и со Lochmaddy во Северна Uist: индикација дека копнен транспорт во Uists беше уште потешко. Иако Lochmaddy во Северна Uist била доставена од страна фериботи способен за вршење возила од 1963, Lochboisdale мораше да продолжи со услуга пароброд до доаѓањето на рол-он, се тркалаат-оф МВ Јона во 1974. Денес услугата Oban-Castlebay-Lochboisdale е обезбедена од страна на МВ Clansman и МВ Господарот на острови.

Денешната Lochboisdale се фокусира многу на ферибот терминал. Во последните неколку години згради со поглед на пристаништето се нула и сега го претстави атрактивна бела harled лице во светот. Во близина се наоѓа новата Туристички информативен центар и една банка.

Ако се пристигнуваат или заминуваат од страна на морето (и повеќето посетители на Lochboisdale се прави еден или на друг) да чува внимавате на јужната страна од устата на Лох Baghasdail за островот Calvay или Calbhaigh. Тој е дом на автоматско светилникот и остатоците од Caisteal Calvay, замокот датираат од 1200s. Ова беше една од Бони Принц Чарли (многу) скривалишта во 1746, но замокот веќе пропаст беше од тогаш. Иако некогаш постигнат од страна на насип, на островот сега е достапен само со брод.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Lochboisdale ферибот

Најдобра гаранција Lochboisdale ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски Mac Brayne (Calmac) патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Lochboisdale. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Lochboisdale ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Lochboisdale ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Lochboisdale да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Lochboisdale Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Lochboisdale ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Lochboisdale во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Lochboisdale и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал