Lochmaddy Фери

Lochmaddy Патнички и автомобили Ferries

Lochmaddy цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Lochmaddy да Uig на Skye.

Споредба на сите достапни Lochmaddy ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Lochmaddy автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Lochmaddy, Uig на Skye со Каледонски Mac Brayne (Calmac) фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Lochmaddy Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Lochmaddy Фери Билети
со Каледонски Mac Brayne (Calmac) за фериботи и да отпатуваат од Lochmaddy да Uig на Скај онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Lochmaddy патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Lochmaddy и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Lochmaddy

Lochmaddy е ферибот пристаниште на островот Северна Uist во надворешниот Хебриди и е село град и главното населено место на островот Северна Uist.

Исто така е завршница на ферибот во Uig на Скај, која обезбедува најкраток линк до Uists од копното Шкотска. Lochmaddy има долга историја. На оригиналното име на областа е Cearsabhagh или Kersivay, веројатно со оглед на Нордиска жители до 1000 пред неколку години како опис на комплексни форма на заливот.

До 1600s, Лох Нам Madadh беше името е во употреба, со повикување на карпите во влезот на езерото во облик на кучиња или волци "глави (madadh во галски). Можно е првиот однос на тоа во писмена форма беше извештајот на езерото се користи како основа за пирати во 1616.

Можете да ги истражуваат село пеш, иако тоа е прилично расфрлани порамнување и често е директен пат од А до Б не е можно затоа што на крајбрежјето.

Lochmaddy Фери терминал

Имаше кејот на Lochmaddy од 1703, а во 1802 била изградена рибарското село тука за да ги искористат предностите на бројните харинга во околните води. Во 1834 Lochmaddy дигна улога како Северна Uist терминал за пареа од Uig; улога понатаму да се развива со доаѓањето на првиот фериботи возило во 1963. Во 1985 беше воведен список на услуга се тркалаат-оф, а од 1989 услуга недела започна на Uig-Lochmaddy натпревар од оваа услуга, и покрај некои локалната опозиција.

До ферибот линкови 1996 Lochmaddy да Uig на Skye и Tarbert на Харис предвидени само средство за транспорт на возила меѓу двете главни делови на Западен острови. Од доаѓањето на звукот на Харис Фери оваа улога исчезна, но најмногу сообраќај кон југ од јужниот дел на терминалот на звукот на Харис ферибот на Berneray доаѓа преку Lochmaddy во секој случај.

Гостилница наречена Taigh Chearsabhagh е изградена во Lochmaddy во 1741 со локален трговец. Taigh Chearsabhagh подоцна била претворена во куќа пред тоа, во 1995, кои произлегуваат од конверзија како уметности Центар импресивен музеј и.

Гостилница наречена Taigh Chearsabhagh е изградена во Lochmaddy во 1741 со локален трговец. Taigh Chearsabhagh подоцна била претворена во куќа пред тоа, во 1995, кои произлегуваат од конверзија како уметности Центар импресивен музеј и.

На Lochmaddy Хотелот е изграден во 1864 да се приспособат на посетители кои доаѓаат со пароброд на риба или снимате, а во исто време на хотелот сопственост 29 бродови на нејзините различни риболов lochs. Денес таа се уште е домаќин на рибарите и другите во посета на Северна Uist во својата 15 соби. А многу неодамнешното пристигнување на местото на настанот во Lochmaddy е одлична Tigh Dearg хотелот. Името доаѓа од галски за црвена куќа: а причината е очигледна кога ќе видите хотелот. Tigh Dearg нуди врвно удобно сместување и одлична храна.

Во близина на Lochmaddy Хотел и ферибот терминал е-информативниот центар на турист, додека пак назад кон главното тело на селото е она што треба да биде еден од најдобрите банки наоѓа во Шкотска. Lochmaddy исто така, нуди буџетот патници хотел сместување на отворено центар Uist.

Lochmaddy е дом на голем број на маркантни објекти во прилог на Lochmaddy Хотел, Tigh Dearg Хотел и Taigh Chearsabhagh. Црквата е изградена во 1891, додека Шериф суд датира 1875. Во болницата, малку отстранети од остатокот од селото, беше првично изграден како сиромашните куќа во 1882, но затворени во 2001.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Lochmaddy

Најдобра гаранција Lochmaddy ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски Mac Brayne (Calmac) патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Lochmaddy. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Lochmaddy ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Lochmaddy ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Lochmaddy да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Lochmaddy Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Lochmaddy ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Lochmaddy во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Lochmaddy и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал