Лондон Ватерло воз

Лондон Ватерло Патнички и автомобили Еуростар

Лондон Ватерло патнички возови цените на билетите, временски рокови, билет резервации и информации за Еуростар патуваат од Лондон Ватерло во Франција и Белгија.

Споредба на сите достапни цени Лондон Ватерло воз на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Лондон Ватерло автомобил и патнички билети за патување до и од Лондон Ватерло, Франција и Белгија со Еуростар Евростар онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Лондон Ватерло Еуростар
Цените на билетите и Резервации


Книга Лондон Ватерло билети за воз
со Еуростар за Еуростар патуваат од Лондон Ватерло во Франција и Белгија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни билет за воз.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Лондон Ватерло патнички или автомобил возен билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Лондон Ватерло воз и книга вашиот билет за воз безбедно на интернет ве молиме користете го формуларот воз резервации во реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот билет кога пополнувањето на вашиот билет резервација.

 

Повеќе Лондон Ватерло

Ватерло станица е икона на Лондон од своето основање во 1838. Тоа е стратешки лоцирана меѓу Ватерло мост и Вестминстер по должината на јужниот брег на Темза. Таа служи како главниот терминал за сите Јужна Англија. Ватерло станицата во Лондон - минатото и сегашноста ги претставува луѓето и културното наследство на овој голем град.

Актуелната станица бил завршен во 1848. Таа седи на земјата, која некогаш беше блато и неупотребливи.

Градот на Лондон почна враќање на земјиштето по Ватерло мост е изграден во 1817. Тоа создаде предуслови за воспоставување соседството и забавни сцени.

Како област продолжија да растат, стана јасно дека постои потреба да се поврзете овој дел од градот, на остатокот од Лондон. Станбени и комерцијални објекти во областа го направи совршено место да се изгради станица Ватерло. Станицата поврзани јужните делови на градот и поширокото руралните области со одржлива начин да се патува во Лондон правилно.

Лондон Ватерло Еуростар

Тоа што се предвидени многу семејства со способноста да се бараат работни места, тие не би биле на друг начин може да се постигне. Брзата патување преку воз направен да работи, играње и посети во други делови на Лондон во реалност. Тоа исто така се предвидени други лондончани способноста да го посети областите околу Ватерло.

Оригиналниот станица е додаден кон многу пати. Како популации потреби промени така што ја станицата. Имаше, исто така, платформа која се користи само за транспорт на починати патрони и нивните пријатели и семејства. Оваа област била дел од некрополата и Националниот Мавзолејот компанијата. Станицата се здобил со сериозни оштетување за време на Првата светска војна. На станицата, исто така, служи како безбедно место за да се соберат во текот на Првата светска војна бомбашки напади. Тунелите биле длабоко и заштитени граѓани против мнозинството од бомбардирањето опасности.

До 2007 Ватерло беше познат како домот на Еуростар. Еуростар потоа се пресели на база на крст кралот. Таа се уште служи како главен центар за оние кои секојдневно патуваат во Лондон од јужните области. Станицата престојува во историски значајна област. Во близина на реката Темза, каде што постојат бројни уметнички настани за време на викендите. Исто така, постојат тони на нештата да се види и не во областите во близина на станица.

Посетителите на оваа област има многу активности од кои можете да изберете. Популарни туристички дестинации вклучуваат посета на фестивал хол, Националниот театар Ројал, Кралскиот војна музеј, Флоренс Најтингејл музеј, Лондон око, Лондон Аквариум или Милениумски мост.

Како Paddington станица, Ватерло и понатаму ги исполнува своите оригинални Директивата за поврзување на јужниот дел на жителите на градот на остатокот од Лондон, градови како Виндзор и пошироко. Како да дојдеме до станицата е лесно, посетителите може да се дојде со автобус, такси, приватен автомобил и велосипед. Поврзување на станица на други форми на јавен транспорт го прави станица Ватерло бедем во заедницата.

 


Најдобрите достапни гаранција цена на билетите Лондон Ватерло воз

Најдобра гаранција Лондон Ватерло билет за воз цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Еуростар патнички и автомобил Еуростар цена на билетите до и од Лондон Ватерло. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Лондон Ватерло воз билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Лондон Ватерло воз билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Лондон Ватерло автомобил и патнички воз билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Лондон Ватерло Евростар во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Лондон Ватерло воз на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички воз билети до и од Лондон Ватерло во нашите најниската достапна цена на билетите.

Trainto.co.uk е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн воз обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски воз оператори, вклучувајќи во Лондон Ватерло и до над 1,200 други железнички линии текот на Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал