Лошињ Фери

Лошињ Патнички и автомобили Ferries

Лошињ цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Лошињ во Венеција.

Споредба на сите достапни Лошињ ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Лошињ автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Лошињ, Венеција со Венеција бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Лошињ Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Лошињ Фери Билети
со Венеција бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Лошињ во Венеција онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Лошињ патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Лошињ и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Лошињ

Островот Лошињ е составен дел на Црес-Lošinj кластер на острови.

Кластерот Lošinj вклучува, покрај Lošinj, островите Unije, Ilovik, Сушак и Веле Srakane, како и многу други мали острови, кои во летните месеци претставуваат вистински рај за романтичарите, и оние кои сакаат да уживаат во прекрасните плажи и сонце.

Целиот брег е практично зуењето со многу привлечни потоци и плажи. Mali Lošinj е најголема дестинација на островот со, исто така, најголемото пристаниште. Таа се наоѓа десно на дното на заливот.

Во минатото Црес и Lošinj беа исти островот, но со оглед на човекот каналот кај Osor не островот подели на два дела, а сега се поврзани преку мостот. На Cres-Lošinj некогаш беше наречен Apsyrtides за време на римскиот период, името е поврзано со мистична херој Apsyrtu.

Лошињ ферибот пристаниште

Veli Lošinj е мал крајбрежен град се наоѓа во јужниот дел на островот Лошињ во заливот Кварнер. Тоа е убава старите камени куќи, опкружен со паркови и егзотична вегетација, се зборува за навигација богата традиција на градот. Благодарение на својата поволните климатски услови Veli Lošinj одамна е добро познат одморалиште.

Има толку многу можности за прекрасна сончање и пливање. Вие исто така може да се види на т.н. "добра" делфин, постојан жител на морето тука. блага клима во регионот, својата кристално чистото море, зелени борови дрвја и медитеранска вегетација, да обезбеди идеални услови за вкупно релаксација на телото и умот и да се привлечат голем број на туристи. Нејзината долга туристичка традиција и гостопримство понудено од страна на локалното население, да се направи на релаксација и уживање на вашиот одмор во романтична атмосфера е можно.

Еден од повеќе популарна на хрватските острови, Лошињ е познат по својата бујна зелена вегетација. Како Cres, овој остров исто така беше под венецијански власт до 1797, иако тоа беше засенет од својот сосед. Тоа се зголеми на повеќе значење под Австро-унгарското владеење, кога стана важна основа за изградба на бродови, и веќе станува многу популарна за туризам.

Главната одморалиште е местото Mali Lošinj, чие пристаниште се вели дека е најубава во целата Јадранското Море. туристичката област е центриран околу Cikat залив, кој е добро познат по своите плажа и добро сурфање на ветер. На местото Veli Lošinj е потивко и има лесен пристап до него од Мали Лошињ.

Архипелаг во Црес, Лошињ, еден од најчудните острови е Сушак. Овој остров има мала популација од помалку од 200 кои зборуваат на својот дијалект, што не е лесно да се разбере од други Хрвати. Тоа е исто така различни, бидејќи жените често се облекуваат во шарени костими, се состои од краток, шарена облека, бела блуза и црвени хеланки.

Секој ден има фериботи од Риека Мали Лошињ (време на патување 4 часа), а исто така и помеѓу Мали Лошињ и околните острови. Видете ја веб-Jadrolinija за детали. Исто така постои и мост за поврзување на блискиот остров Црес да Lošinj - на каналот има само 11m широк!

Во јули и август постои услуга катамаран од Венеција (со гости во Pula) - тоа е воден од Венеција линии.

Секој ден има автобуси од Загреб во Мали Лошињ и Veli Lošinj, со време на патување од околу 6 часа. Видете ја веб-Автотранс за распореди.

Постојат голем број на хотели (1 4 на ѕвезда) во Мали Лошињ, Veli Lošinj и Nerezine. Приватно сместување е исто така достапна. Види нашето сместување на дел Лошињ за повеќе.

туристичката канцеларија во Мали Лошињ е Рива losinjskih kapetana 29, 51550 Mali Lošinj, Тел / факс: 051 231 884 051 231 547 или e-mail: tzg-mali-losinj@ri.hinet.hr

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Лошињ

Најдобра гаранција Лошињ ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Венеција бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Лошињ. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Лошињ ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Лошињ ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Лошињ да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Лошињ Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Лошињ ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Лошињ во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Лошињ и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал