Lubeck Фери

Lubeck Патнички и автомобили Ferries

Lubeck патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Либек во Рига, Санкт Петербург и Вентспилс.

Споредба на сите достапни Lubeck ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Lubeck автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Либек, Рига, Санкт Петербург и Вентспилс со Транс Русија Експрес фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Lubeck Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Lubeck Фери Билети
со Транс Русија Експрес за фериботи и да отпатуваат од Либек во Рига, Санкт Петербург и Вентспилс онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Lubeck патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Либек и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Lubeck

Lubeck е пристанишен град кој се наоѓа на северниот брег на Германија во Шлезвиг-Холштајн земјиште.

Lubeck се наоѓа во северниот дел на земјата, па во градот не ќе има можност за изградба на куќи, цркви и катедрали направена од варовник. Овој материјал беше многу популарна поради модните трендови на готската архитектура. Сепак, локалните мајстори најде решение - тие се користат едноставни тули во зградата на готски фасади и лакови. Поради овој факт во денешно време туристи може да се види големи примери на готската уметност и уживате во неверојатни изгледот на зградите изградени во средновековниот. Меѓу таквите објекти се Либек катедрала, болница на Светиот Дух, Градското собрание со подигнати врежан фасада, црквата на Свети Петар, и многу други знаменитости.

Како балтичките порта која имала поволна географска положба, Либек се зголеми брзо во текот на средновековниот период. Градот бил основан во XI век, кога таа била изградена на местото на словенската тврдина.

Lubeck Ferries

Lubeck, Откако поранешната "Кралица на Ханзата", денес е модерен град ограден со историски ѕидови. Постои добра причина да биде горд на тоа, како што УНЕСКО го прогласи непроменети ансамбл на цркви, куќи трговецот, магацини и мали тесни улички во Старата Скопска Чаршија дел од world's културно наследство. "Светска литература и светски културното наследство" - овој слоган убаво комбинира Lubeck's културни богатства еден со друг. Не само што може стариот дух на Ханзата уште може да се почувствува во Стариот град, но вие исто така може да се замисли протагонистите на такви познати романи како професор Unrat, Тонио Kroger и Buddenbrooks одење од. Освен Томас и Хајнрих Ман, кој секако спаѓаат меѓу city's најпознат синови, многу уметници живееле и работеле овде во текот на вековите: сликарот и sculpturer Бернд Notke, органот играч Дитрих Букстехуде, авторот Ида момче-ЕД, поетот Емануел Geibel и Гинтер Грас, кој има само неодамна беше награден со Нобелова награда за литература. Политичарот и добитник на Нобеловата награда за мир победник Вили Брант е роден во Либек во 1913. Тој се користи за да се каже "Јас секогаш се врши парче Либек во мене, без разлика каде морав да одам."

Срцето на Либек е Старата Чаршија, опкружен од страна на реката Траве на запад и од страна на реката Вакениц на исток. На многу тесни улички и сокаци се преполни со стари куќи со црвени тули фасади и импресивен повлече и други уметнички Gables, и таму е пријатен секојдневниот вревата тука. Стариот град е без украсени пример за туристи, но културни, политички и социјален центар на Либек. Импресивен град сала се уште е во употреба - ова е местото каде што на Сенатот ги исполнува и каде конференции на граѓаните да се случи. А пешачка зона започнува тука, каде што city's популарниот шопинг улиците се преполни со куќи од готска, ренесансна барокот и класичното време, кои биле под наредба за зачувување. Сите главни цркви може да се најде во Стариот град Санкт Мариен, ДОМ (катедрала), Св Петри, Свети Aegidien, Свети Jakobi. Нивната 7 кораби веќе застапени Lubeck's богатство во раниот среден век, и тие се уште доминира на хоризонтот city's. На Stiftshöfe, кои се основани од страна на богатите трговци, исто така припаѓаат на градската панорама и се популарни исто како порано. За разлика од постарите еден дами, млади студенти се преземат за да остане тука, иако годишниот "туристички епидемија" понекогаш се смета за малку непријатност.

Сите големи музеи се шири низ Стариот Град: Санкт Анен музеј, Behnhaus, Музеј црквата Св Katherinen, Buddenbrook куќа, колекција, етнолошките, научни и еколошки музеј, Музејот на куклен театар и Holsten порта.

На Koberg во северниот дел на градот, исто така, му припаѓа на стариот град. Тој е опкружен со импресивни градби како Heiligen-Geist-болница, Свети Џејкоби, некои убави реновирани куќи и Schiffergesellschaft. И покрај сите напори и нова, но малку "контроверзниот" декорација, тоа не е прифатен од страна на локалното население, што објаснува зошто тоа не е многу жив.

На Malerwinkel под катедрала е многу повеќе популарна. Постојат многу тесни улички и реновиран дворови во оваа област, и пабови и ресторани по должината на горниот Траве се особено зафатен во текот на летните месеци. За посетителите цениме овие заштитени локации и знам дека тие може да се фати на првите зраци на сонцето во пролет тука. На Колеџот за Музика пресели тука пред неколку години, а вие често може да се слуша добро концерти кога прозорците се отворени. Пријатели на архитектонски нагласува фалат Große Petersgrube, како што има убави примери на Северна Европа townhouses од готика, барок, рококо, кон крајот на барокот и класичното време стои во близина заедно. На мостот Холстен, спроти стариот Salzspeicher (сол магацини), бродови замине за патувања на пристаниште, каналите и на градот.

Неодамна, луѓето станаа свесни за Lubeck's убава пристаниште помеѓу Holstentorbrucke и Hubbrucke повторно, каде бродови на Oldtime се потсетиме на старите денови кога бродовите на Ханзата се користи за да лежат тука за да се преземе во врска со товар или испорача стоки во близина магацини. Ова е местото каде што на кралицата на срцето League's користи за да фунта, ова е местото каде city's богатство и моќ имале нивното потекло. бизнис на тргување се пресели во други делови на пристаништето, но прекрасна стара магацини остана и тие се создаде посебна атмосфера тука. На Drehbrucke чамец бродовите за Travemünde замине. Пристаништето служи како рамка за двете Место фестивал Стариот и најмладата ќерка на љубовта парада Берлин: Lubeck's пријателство-партија.

Со кои се соочува Стариот град во западниот дел е Wallhalbinsel помеѓу Stadtgraben и Stadttrave. Се сече на два дела. Во јужниот дел големите хотели како САС Радисон сенаторот Хотел и Movenpick Хотел откривме идеални локации зад насипите во фазата на отворено, а музиката и конгресна сала го турнал алтернативна сцена - "Walli". Во северниот дел старите црвени фрла складирање може да се најде во Wallhafen и Hansahafen. Вуд е главно натоварен тука, и иднината на идеално лоциран пристаништето vis-à-vis Стариот град е внимателно да се дискутира во моментов.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Lubeck

Најдобра гаранција Lubeck ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Транс Русија Експрес патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Либек. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Lubeck ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Lubeck ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Либек да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Lubeck Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Lubeck ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Либек во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Либек и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал