Lymington ферибот

Lymington Патнички и автомобили Ferries

Lymington цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Lymington да Yarmouth.

Споредба на сите достапни Lymington ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Lymington автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Lymington, Yarmouth со Wightlink фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Lymington Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Lymington Фери Билети
со Wightlink за фериботи и да отпатуваат од Lymington да Yarmouth онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Lymington патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Lymington и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Lymington

А убава, грузиски пазарот градот, Lymington се наоѓа на јужниот раб на нова шума, меѓу Саутемптон и Bournemouth и во западниот крај на Solent.

Lymington има голем број на интересни независни продавници вклучувајќи и некои дизајнер бутици. Во саботата, на пазарот ќе се одржи во високо улица, потеклото на која, најверојатно, датираат од 13th век. На врвот на High Street е парохиската црква, Свети Тома црква (околу 1250), од дното на високо улица со калдрма патот води до Стариот град Кејот, уште се користи како основа од страна на комерцијалните рибарски чамци.

Wightlink работи со автомобил и патнички ферибот од Lymington (на источната страна од реката) да Yarmouth Isle of Wight. Фериботи обично трае секој 45 минути во текот на летото и секој час во текот на зимата. Преминувањето трае 30 минути.

Lymington Марина

Lymington е опкружен со извонредна природна убавина; на север се древните шуми и тревниците на нова шума, со површина од околу 145 квадратни милји, и на југ, на Solent и на Isle of Wight, Wightlink работат на автомобил ферибот од Lymington да Yarmouth.

Одење запад четири милји од крајбрежните природен резерват завршува во Hurst Плунката кое има добиено европско и национално признавање како место на специјалниот научен интерес сајтот
Во прилог на Lymington на веб зафаќа област каде што би можеле да патуваат на ден-патување; на површина од околу Саутемптон да Swanage.

Постојат многу активности за да го пробате во разумен патување растојание од Lymington.

Најпопуларниот активност во Њу Форест е возење со многу милји на добро одржувани и обележани патеки ниво. Најголемата циклус вработи е по должината на јужната страна на Brockenhurst станица.

Исто така, Њу Форест е еден од најпопуларните места во земјата за јавање.

Водени е најчестата активност во нашиот регион. Имаме Solent кој е најпопуларниот едрење област во Велика Британија, Пул Харбор со своите плитки води е идеален за сурфање на ветер и kitesurfing, и, исто така, по должината на Бурнемут, Пул и Studland Беј крајбрежјето се некои од најдобрите песочни плажи во земјата.

Места за посета во Lymington

Областа помеѓу Саутемптон и Swanage е сосема посебен простор и содржи некои од најдобрите село и крајбрежја во Велика Британија. Сите овие места за посета се прикажани на картата се во разумен патување растојание од Lymington.

На исток од мапата имаме нова шума со голема површина на тревници и шуми, да се истражуваат. Ако се возите, Комисијата за шумарство има 134 паркиралишта да ја стартувате вашиот пешачење од. Или ако се користи јавен превоз, постојат два циклус изнајмување бизниси врз должината на јужната страна на Brockenhurst станица и многу милји на добро одржувани и обележани патеки во близина.

На југ од ова имаме Lymington, симбол за тоа е едрење и историски High Street. Од Lymington може да се фати траект во Yarmouth на Isle of Wight. Луѓето велат дека на островот има чувство на Англија, како што беше во 195Os. А популарна дестинација е да се фати автобус од Yarmouth слатководни и прошетка по должината на брегот на Комптон Залив. Ова крајбрежјето во јужниот дел на островот, е оддалечен, тивок и зашеметување.

Lymington исто така, има крајбрежните природен резерват што се протега на пет милји сведува на мал крајбрежен риболов селото Keyhaven. До Keyhaven е голем шиндра плукаат кој се протега еден и пол милји надвор во Solent, на крајот од кој е Hurst замокот првично изграден во 1544 од Хенри XIII.

Подалеку по должината на брегот, каде што се среќаваат Реки Stour и Avon е историскиот град Крајстчерч. Потоа по должината на крајбрежјето на Крајстчерч, Bournemouth, Пул и Studland Bay се 14 милји од некои од најдобрите песочни плажи во земјата.

Пул Харбор (западната страна од картата) е вториот по големина пристаниште во светот и нуди многу водени во својата плитките води. Исто така, постојат ферибот патувања од Пул Кејот на Brownsea Ајленд, еден од островите во пристаништето и да ја стартувате од страна на Националниот труст.

На копното од Пул и во прекрасна Дорсет село се историски пазарот градови Winborne министерот и Блендфорд Форум. На југ од Пул е Остров на Purbeck која има некои од најдобрите селата во Велика Британија, вклучувајќи природен резерват Арне и крајбрежјето на светско наследство работи заедно од Swanage.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Lymington ферибот

Најдобра гаранција Lymington ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Wightlink патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Lymington. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Lymington ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Lymington ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Lymington да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Lymington Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Lymington ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Lymington во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Lymington и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал