Mahon Фери

Mahon Патнички и автомобили Ferries

Mahon цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Махон да ALCUDIA, Barcellona, ​​Палма Мајорка и Валенсија.

Споредба на сите достапни Махон ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Махон автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Махон, ALCUDIA, Barcellona, ​​Палма Мајорка и Валенсија со Balearia или Acciona бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Mahon Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Махон Фери Билети
со Balearia или Acciona бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Махон да ALCUDIA, Barcellona, ​​Палма Мајорка и Валенсија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Махон патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Махон и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Махон

Mahon е главен град на Менорка, бидејќи британската ја премести од Ciutadella во 1721. Причината е во пристаништето во долго 5 километри, во текот 1 километри на неговата најширока точка и 15-30m длабоко таа е една од најголемите природни пристаништа во светот.

Ова во комбинација со својата местоположба во Медитеранот, тоа стратешка упориште за многу народи низ историјата има направено.
Пристаништето себе е релаксирачки на ден и зуењето од ноќта. Барови и ресторани долж Portside оживее во текот на ноќта е лесно да поминуваат многу часови надолу во пристаништето, гледање на бродови, се восхитував на поглед, уживајќи во гостопримството на ресторани, или само седеше земајќи ги во атмосферата.

Самиот град има многу да понуди на посетителот. Поголемиот дел од шопинг е заедно пешачки улици со прекрасна торта продавници, бутици педераст, кожа, керамика и свежа риба и храна на пазарите.

Пазарот на градот сега живее во зграда која првично била манастир, изграден во 1751 која е убаво реставрирани во последно време и е местото за музички настани во текот на годината. Изградена под земја под зградата на пазарот е голем Spar супермаркет кој е добро порибено и е многу конкурентна цена мудар па ако вашата во градот треба да се повика и порибување.

Mahon ферибот пристаниште

Со тесни улички за да се истражуваат, пријатен сивата плоштади со добредојде тротоар кафулиња и трговски која се движи од два пати неделно пазарот на скапи дизајнер бутици. Мао е задолжителна за секоја посета на Менорка.

Постојат многу историски градби, најстариот биде Арх Сан Роке де само остатоци од она што некогаш беше на ѕидот кои го опколија градот, на стариот пат за Alaior поминале низ овој портал. Се наоѓа малку надолу овој пат е на Town Hall, типично Menorcan зграда. изградена во 1631 и реставрирани околу 1780, тоа се уште има часовник со оглед на Menorcan е од англискиот гувернер, Ричард Кејн. Внатре има галерија во кој слики на познатиот Menorcan е.

Исто така, во овој плоштад се наоѓа и црквата Санта Марија која беше повторно изграден меѓу 1748 1772 и и е дом на голем орган со над 3000 цевки. Зад ова е на Плаза де ла Conquesta, во центарот на споменикот подигнат во спомен на кралот Алфонсо III кој освоил Менорка од Муслиманите во 1287. Исто така на белешка во овој плоштад е јавна библиотека сместен во зградата на 18th век познат како Casa de Cultura.

Mahon има три годишни прослави. Тоа е добро вреди да се оди на еден како шпански навистина како да се забавуваат и се многу добредојде на туристите кои сакаат да се приклучат. Првиот е во март и април, за време на Страсната седмица има свечена процесија во градот и други села. Вториот е во февруари, каде што постојат низа на карневали во повеќе градови во Менорка за време на недела пред Великиот пост. Третиот е од 7th да 9th септември оваа е Фиеста де ла Маре де ДЕУ de Gracia.

плажа Пунта Прима е многу блиску до Махон и има парична казна бел песок на една страна и камења на други. Капацитети вклучуваат pedaloes, сурфање на ветер и едрење опрема на располагање да се вработи, и паркинг. плажа Es Grau е исто така во близина Махон. Es Grau песочна плажа опкружен со песочни дини и борови дрвја со свежа езерска вода. Се наоѓа на националниот парк во близина на чуден шпански рибарски селото. Локалните капацитети вклучуваат ресторани, барови и продавници.

Пристаништето во Махон е најголем на островот се вика Ribera дел Пуерто. Таа има 332 сидришта и објекти како што се вода за пиење, електрична енергија, 50tm патување лифт, 50tm кран, одржување и поправки, 24hr безбедност, метеоролошка служба, превозот канал, соблекувални, бар, ресторан, супермаркет, перење и пеглање, и банка во близина.

голф Клуб де Голф Син Парк се наоѓа во Махон. Тоа беше дизајниран од страна на Дејв Томас, а се наоѓа во близина на морето, опкружен со борови дрвја, и дом на многу пауни. Тоа е умерено кратко, па дури и се разбира, сложени да ја формира на зелените, но ветрот може да додадете предизвици на секоја дупка.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Махон

Најдобра гаранција Махон ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Balearia или Acciona бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Махон. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Махон ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Махон ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Mahon да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Махон Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Махон ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Махон во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Махон и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал