Малага Фери

Малага Патнички и автомобили Ferries

Малага патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Малага да Мелила.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Малага во реално време и закажете најевтиниот достапни Малага автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Малага, Мелила со Acciona бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Малага Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Малага Фери Билети
со Acciona бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Малага да Мелила онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Малага патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Малага и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Малага

Малага, Главниот град на Коста дел Сол се наоѓа на јужниот брег на Шпанија, и популарните летувалишта долж сончево крајбрежје се една од омилените туристички дестинации во светот.

Оваа дестинација е комбинација на одлична инфраструктура и близината на голем дел од европските градови со блага клима во текот на годината и 160 километри од плажите на центрите на Торемолинос, Benalmadena, Fuengirola, Марбела или во луксузниот Пуерто Banus.

На Коста дел Сол може да се најде одличен спектар на рекреативни активности и спорт; Голф ентузијасти може да уживаат во оваа област во 30 исклучително терени за голф, причината зошто на Коста дел Сол е исто така познат како Коста дел голф.

Освен тоа, има широк спектар на тематски паркови и водни паркови за целото семејство, паркови и јавни градини, како и на неколку километри од брегот има прекрасни пејзажи и бела села во Андалузија. Се разбира, има, исто така, жив ноќен живот, особено во градот Малага, Торемолинос, Benalmadena Порто Марина и Пуерто Banus во Марбела.

Малага ферибот пристаниште во текот на ноќта

Малага, Пристаниште на Коста де Сол во Шпанија е една од главните туристички регион познат по својата богата историјата на архитектурата, медитеранската кујна, вина, плажи и родното место на Пикасо. Откривање на Малага не е толку лесно како што звучи, бидејќи таа сака да помине по толку многу историја и богатството да се пронајде бавно. За ова многу причина, имаме составил комплетен туристички водич на Малага вклучувајќи ги и нејзините главни атракции, активности на отворено, барови, најчесто поставуваните прашања и значи да се добие околу покраината. Малага уште град на Маврите и сега град да уживаат во својата гастрономија и свечености е исклучително место на лицето на оваа земја.

Топ 10 Малага Знаменитости

Alcazaba тврдина:
Кралот Badis на Zirid династија изградена тврдината Alcazaba во 1040 за заштита на кралското семејство надвор од напаѓачите. Се наоѓа на највисоката точка на ридот, таа е една од најдобро зачуваните "Alcazaba" во Шпанија. На муслиманските владетели да се подигне на тврдината, видлива во неговите колумни и столбови, кои се користат остатоци од римскиот театар лежи во непосредна близина на мавритански изградба.

Кастиљо де Gibralfaro:
На урнатините на замокот Gibralfaro лежи на падините на ридот Малага поглед на градот и Средоземното Море. Мавритански замокот од непознати причини, Јусуф I од Кралството Гранада го изгради во текот на феникиски-пунска. Името на замокот потекнува од арапскиот збор Yabal (Хил) и уште еден грчки збор Faruh (светилникот). Името Gibralfaro значи светилник ридот.

Малага катедрала:
Помеѓу 16th - векови 18th, Диего Siloe планира Малага катедрала, исто така познат како Catedral de la Encarnación на местото на џамија, што претставува осум века од муслиманска власт. Иако изградбата на катедралата продолжи до 18th век, се уште е недовршен како главен фасада и јужната кула е некомплетна. Заедно со прекрасен скулптури и ретки антички архитектура, катедралата, исто така, се сместени свој музеј.

Римскиот театар (Театро Романо):
Римскиот театар припаѓаат на 1st век пред нашата ера се наоѓа во непосредна близина на Alcazaba мавритански тврдина. Август го изгради како медиум на забава што вработуваат до 3rd век. Подоцна, Маврите се користат остатоци од театарот за изградба на Alcazaba. Годината 1951 веќе знаеше се за народот на Шпанија да се лоцира театарот кога локалната администрација почна планирањето градина на влезот на уметности Центар на граѓаните.

Plaza de La Merced (Casa de Натал Пикасо):
Plaza de La Merced е голем одење плоштад дом на родното место на познатиот сликар Пабло Пикасо. Космополитскиот плоштадот е полн со кафулиња и повремени изложби, но главна атракција е родното место на Пикасо, која вклучува објект да се вклучат дела на сликарот и уметнички колекции, како и организираат изложби и збирки на други сликари како Френк Rebaxes и Луис Molledo.

Jardines де Педро Луис Алонсо градини:
Градина изграден на Медитеранот линии од страна на архитектот Гереро Страхан во 1945, Jardines де Педро Луис Алонсо е еден од повоената историски градини дизајниран да пијат и шпанска и француски стилови. Тоа е една од познатите места во Шпанија со ликот на вонредни ботанички богатство на Малага.

Плаза де Торос де Ла Malagueta (Малага Bullring):
Плаза де Торос Малага или Bullring во Малага изградена во 1874 од Хоакин Rucoba се наоѓа во срцето на градот во близина на Кастиљо де Gilbralfaro. На арената организира секоја коридата натпревари, почнувајќи од месец април ќе трае до септември. FERIA де Agosto одбележува екот на сезоната во средината на август, кога борбите со бикови се редовна глетка.

CAC - Центро де Арте Contemporaneo:
ЦАЦ Малага е изградена во 2003 со намера да се подобри и промовира интерес во современата уметност. Пионерски дела на современи уметници се да ги изложат своите работа тука од време на време, особено за љубителите на уметноста кои имаат длабок интерес во уметноста и културата на Европа. На влезот е бесплатен.

Buenavista палата (Пикасо музеј):
На Buenavista палата, адреса на Museo Пикасо Малага е изградена во 16th век, врз урнатините на палатата Nasrid. Историската зграда беше предаден на сегашниот музеј на Пикасо во Малага 2003 да ги изложат дела на Пабло Пикасо донирани од страна на членовите на неговото семејство. Властите на Музејот, исто така ги красат улогата на збогатување на културниот живот на градот преку медиумот на туризмот.

Плаја де Ла Malagueta плажа:
Плажа Playa de La Malagueta или едноставно плажа Малага е популарна плажа меѓу туристите и локалното население, како што е најблиску до центарот на градот. Всушност, на плажа е вештачки направен од песок се увезуваат во 17th век од пустините Сахара. Опкружен со многу кафулиња и ресторани, што е идеално место да се сончаат, да се релаксираат и да уживаат.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Малага

Најдобра гаранција Малага ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Малага. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Малага, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Малага ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Малага автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентите тим заштита Малага Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Малага, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Малага во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Малага и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал