Mallaig Фери

Mallaig Патнички и автомобили Ferries

Mallaig патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Mallaig да Рум, Eigg, МУК и Arisaig.

Споредба на сите достапни Mallaig ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Mallaig автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Mallaig Рум, Eigg, МУК и Arisaig со Каледонски Mac Brayne Фери (Calmac) фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Mallaig Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Mallaig Фери Билети
со Каледонски Mac Brayne Фери (Calmac) за фериботи и да отпатуваат од Mallaig да Рум, Eigg, МУК и Arisaig онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Mallaig патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Mallaig и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Mallaig

Mallaig се наоѓа на крајот на евокативно наречен "Патот кон островите." Тоа е, исто така, на терминалот за Западот Хајленд железница од Форт Вилијам и фокус за мрежа на ферибот услуги во Skye, на малите острови, како и на полуостровот Knoydart.

Mallaig речиси никогаш не се случи на сите. До 1890s патот на острови, кои беа прекинати во Arisaig од 1812, конечно straggled север до неколку колиби тука.

Тоа беше доаѓањето на железницата во 1901, што доведе до раст на градот. На железничката првично беше наменета да се земе вртење в лево во Lochailort, а заврши на планирани на јужниот брег на Лох Ailort во местото наречено Roshven Фарм нов рибарско пристаниште. Но, сопственикот на Roshven не би се согласил услови, и Западот Хајленд Продолжување линија, како што беше знам, дојде до нова рибарско пристаниште развиена, наместо во Mallaig.

Mallaig е еден фасцинантен место. Не го ни забележувале на оние кои тврдат дека тоа е има малку да понуди на посетителот.

Mallaig Фери терминал

Mallaig е работна пристаниште, а тоа е пристаниште отколку турист што претставува главниот фокус на активноста на градот. Тоа го прави освежувачки промени да се најде градот Хајленд кои се уште има оваа опција. Но, ако имате слабост кон морето и за чамци (и ако не се направи, што правиш во западна Шкотска?), Тогаш Mallaig е една од најатрактивните и интересни места ќе ја посетите.

Имаше време кога тесниот пат во Mallaig од Морар на југ пристапи во текот на ридот зад градот и падна долу на главната улица. Ова се смени во 1988 со изградбата на висок квалитет на нов пат во близина на западниот брег што ќе ги носи директно на кружниот тек на влезот на пристаништето.

Железничката станица е прв и последен место каде што многу луѓе го гледаат во Mallaig, без разлика дали на нормален возови на услугата или на редовна екскурзии на пареа туркан Jacobite од Форт Вилијам, сигурно една од најпознатите пријатно начини да се доживее еден од најпознатите светски прекрасен железнички патувања.

Mallaig е добро catered за во однос на места за престој, кои се движат од сместување за туристи преку правото на работата тргна на добро, а повеќе опции како на Запад Хајленд хотелот. Постојат и многу можности за оние кои сакаат да јадат и да пијат, вклучувајќи го и Watersedge на пристаништето, кое служи одлична кафе и ужина исто така, обезбеди локалните туристички информации услуги и пристап до интернет.

Но, тоа, точно е дека една од главните причини за да се дојде до Mallaig е да се качат на брод. Од отворањето на мостот Skye во 1995, Mallaig е главната ферибот терминал за Skye со пловидбите поминуваат кон Armadale, во близина на палец на Sleat Полуостров. Овие се почести во лето отколку во зима, но возилата што сега се одвиваат во текот на годината.

Mallaig е исто така главната скокање Off точка за оние кои сакаат да се фати траект до островите на рум, Eigg и МУК (иако лето пловидбите се исто така достапни од Arisaig). А тоа е од Mallaig што ќе може да се качат на брод во селото Inverie, на јужната страна од полуостровот Knoydart и вели дека е единствено село во Шкотска, со линк до патната мрежа.

Додека во Mallaig тоа е вреди да се истражува развојот на станови изградени на падините на Courteachan, на далечната страна на пристаништето. Ова му дава на некои зачудувачки погледи назад низ градот, а потоа со цел да Eigg, рум и на мали острови.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Mallaig

Најдобра гаранција Mallaig ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски Mac Brayne Фери (Calmac) патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Mallaig. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Mallaig ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Mallaig ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Mallaig да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Mallaig Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Mallaig ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Mallaig во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Mallaig и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал