Mariehamn Фери

Mariehamn Патнички и автомобили Ferries

Mariehamn цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Mariehamn во Хелсинки, Kapellskär, Стокхолм, Талин и Турку.

Споредба на сите достапни Mariehamn ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Mariehamn автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Mariehamn, Хелсинки, Kapellskär, Стокхолм, Талин и Турку со Tallink Silja Ferries или Викинг линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Mariehamn Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Mariehamn Фери Билети
со Tallink Silja Ferries или Викинг линија за фериботи и да отпатуваат од Mariehamn во Хелсинки, Kapellskär, Стокхолм, Талин и Турку онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Mariehamn патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Mariehamn и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Mariehamn

Mariehamn е голем мал град со 11.000 жители. Центарот на градот има многу да понуди во мал простор; вие сте секогаш во близина на продавници, ресторани, култура и искуства.

Mariehamn се наоѓа на тесен полуостров во времето меѓу две морето заливи и пристаништа Västerhamn и Österhamn. Ќе пристигнете на западниот пристаништето со помош на еден од најголемите патнички фериботи од Стокхолм, Kapellskär, Хелсинки, Турку и Талин. Ова е исто така место на газ за гости пристаништето ако дојде со свој брод. Вие исто така може да изберат марина источниот пристаништето, MSF.

За град со големина на Mariehamn, услугата и снабдување на ресторани, хотели, барови, музеи и продавници, е голема.

Mariehamn Исто така е наречен "град на илјада липите", кога зборува за дрвјата Линден кој се редат една авенија во градот.

Mariehamn Фери терминал

Наоѓа на главниот остров на Ålands, приближно на половина пат меѓу финските копното и Шведска, Mariehamn има бреговите на двете страни, за дваесет минути, но за разлика долг пат од страна на морето право круг јужниот дел на островот.

кејови ферибот се на запад и во близина на нив се наоѓа музејот Наутички и Музејот Брод, Pommern, а сега единствена четири господар направи во издвоено и порано се користеа за австралискиот пченица рок. Меѓу бреговите се наоѓа во центарот на Mariehamn со многу зелени површини и дрво обложената патишта потсетува на Франција.

На источната страна постои парична казна пристаништето, зградата на Собранието и Аланд Музејот Аланд. Место транспорт е ограничен, но и пет островот правци, а не слободен, да почне во близина на библиотеката. Две од овие одат до пристаништата на интер-остров фериботите кои се бесплатни за пешаците. На југ на источната страна се на Town Hall и паркот се спојуваат во отворена држава.

Mariehamn пазарот
Тоа е едвај е можно да се подели на градот од покраината во вашата фантазија и една омилена лежи на 4 на автобуска рута на Kastelholm таму каде што не е само парична казна стариот замок но музеј на отворено, музеј затвор и пешачење до старата црква на Sund. На partcularly живописен остров Kökar [изречена Chirke со е многу мек] е подобро искористени за една ноќ на патот помеѓу Mariehamn и Турку, вториот по големина град во Финска. Во себе Mariehamn, омилен место се Pommern, споменав веќе и покачена парк во близина на него со панорамски поглед и на западниот брег југ.

Pommern - долната палуба
цвеќиња пролетта на последниот име брегот пат беа прекрасен, cowslip, цвет островот, земајќи гордост на место, но со емисии на темјанушки, дрво anemones, диви здравец и мноштво на други. Очигледно подоцна во сезоната на орхидеи се прекрасен. Чистотата на градот и неформалност на атракции за деца, исто така, се прилично импресивни, особено на "пиратски брод, што се чинеше дека имаат дете рој над него.

Црквата, Kökar
Има толку многу знаменитости дека тоа е тешко да се одбере особено оние. Стариот Ред куќа и село во Eckerö се импресивни. Ние особено се допадна на црквата и нејзините непосредна околина во Kökar.

Mariehamn Ferries

Викинг линија и Silja Line бродови кои патуваат меѓу Финска (Хелсинки, Турку) (5 h до Турку и 8 часот во Хелсинки) и Шведска (Стокхолм) (6 h) пристанишни накратко во Mariehamn или Långnäs (во текот на ноќта) за даночни причини. Ако станица е Långnäs, таму обично е автобус или такси поврзување со Mariehamn, чини колку што е билет за бродот.

Tallink прави посета во Mariehamn на Талин - пат Стокхолм, и покрај тоа што не е дозволено да го користите овој пат да се оди од Mariehamn во Стокхолм.

Birka Патувања работи секојдневно од Стокхолм, со користење на своите терминал во Западна порта, со кои се соочува хотел и пица ресторан Адлон.

Бродот Стокхолм е исклучително бавни и треба да се избегнува ако патуваат до / од Стокхолм. Наместо тоа, треба да се земе на линија 676 автобус од Источна станица Стокхолм Norrtälje, тогаш 631 / 631X да Kapellskär, и од таму ферибот Викинг линија за Mariehamn.

Викинг, Tallink Silja и ги користат истите терминал во Западна порта. Терминалот е отворен 24 ч. Билети може да се купи, кога бродот што треба да ја напуштат земјата. Капацитети се ограничени. Постојат неколку гардероби, машина за пари размена (EUR-SEK), тоалети и царинска испостава. Само надвор, има кафуле и мал ќебапи ресторан.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Mariehamn

Најдобра гаранција Mariehamn ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tallink Silja Ferries или Викинг линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Mariehamn. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Mariehamn ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Mariehamn ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Mariehamn да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Mariehamn Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Mariehamn ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Mariehamn во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Mariehamn и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал