Мармарис Фери

Мармарис Патнички и автомобили Ferries

Мармарис цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Мармарис на Родос.

Споредба на сите достапни Мармарис ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Мармарис автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Мармарис, Родос со море служба бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Мармарис Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Мармарис Фери Билети
со море служба бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Мармарис на Родос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Мармарис патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Мармарис и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Мармарис

Мармарис, Во собата против позадина на бор облечени ридови, е одморалиште, кои ги комбинира природните убавини со восхит кора од лимон за живот.

Познат по својот ноќен живот, повеќето екстравагантни на целата јужниот брег, ова developedresort нуди најдоброто од двата света; ноќен живот е бескраен, andnumerous клубови и барови се протега по должината на брегот од домот marinato кривата на Icmeler, толку е помал центар во близина.

Од друга страна, пак, на околните села нуди најдобри во областа на културата, поради смената на сценско патишта и симпатична села, кои водат кон античките урнатини и разгалена плажи. Совршен за сите возрасни групи, Мармарис е една од најпопуларните туристички места во Турција.

Неколку земји во светот имаат толку културната разновидност, како Турција. Кој се протега на два континенти комбинирање на Исток, Западот и Ориентот од денес со античките Византија, Отоманската, римски и персиски империи. Турција стои во класа на сопствената.

Мармарис Фери Марина

Има многу да се направи во Мармарис. Зафатен плажи, многу барови и ресторани, голем број на шопинг со прекрасен поволни цени, ако не ти пречи носат лажни дизајнер етикети. Мармарис има зафатен ноќен живот со улиците е посветена на денс музиката и сите висока технологија клубска сцена. Бар Стрит е спротивен на зафатен bazzar и ќе ги задоволи најпребирливите клаберите со тоа е огромна места отворено танц и сите на најновите песни.

Мармарис има многу за семејствата премногу. Велика inexpesive брод екскурзии може да ве однесе надвор круг залив и во соседните градови како Icmeler и Turunc со all inclusive храна и пијалаци на целиот ден за малку, како 25 TL. Мармарис, исто така, има две водни паркови и локалните туристички агенции нудат голем број на патувања во Dalyan, Fethiye, Памуккале, Ефес и други популарни локации во западна Турција. Друга вредно патување е да Мугла, главниот град на покраината што може да се постигне со чести автобуски превоз од автобуската станица Мармарис (Otogar) за 12 TL. Патување време во текот на планините е околу 1 час и е добро вреди напор како Мугла е вистински Западен турскиот град не влијае во голема мера од туризмот.

На град Мармарис не е само за посетителите пакет одмор како патување во областа на пристаништето ќе го потврди. Таму може да се види океанот јахти чини милиони $ 10 и се фаќа за рамо со оние кои може да се кренат $ 1000 на еден пар на очила за сонце во ексклузивното Шопинг- област дизајнер пристаништето.

Мармарис е првенствено одморалиште, кој caters за британските туристи, но од неодамна стана популарен со руски и други европски посетители Исток.

Можете да имаат дневна крстарење ќе донесе околу заливите тиркизниот, планински брегот, урнатините на антички градови, и една пештера (само влезот на кој е од морето) околу Мармарис со гости на плажа на лиснато Џенет Adası ( "рај Остров "-actually полуостров официјално именуван Јилдиз, но тоа нема приклучниот пат за остатокот од копното), која го затвора Заливот на Мармарис.

Само земе една од јахти (кој има капацитет од 20 луѓе) кој може да се најде по должината на брегот на центарот на градот, лесно можете да ги препознаете по нивните одбори и реклама, кој ќе се обиде да го убеди да се земе турнеја, но во основа сите патувања се исти. А турнеја прави Заливот во модата анти-стрелките на часовникот (т.е. Turunç прво, рај остров последна) може да биде worthwile да барате, како и повеќето патувања практикувам целиот залив во насока на стрелките на часовникот, а со тоа да не мора да биде со стотици други кои се другите бродови цело време. Книга или купи седиште најмалку еден ден пред тоа. Таквата цена екскурзија за 25 TL по лице во лето 2010 (вклучувајќи оброк). Овој вид на крстарење е добра вредност, но уште подобро, кога нуди со сите инклузивно локалните пијалоци кои можат да бидат expesive еднаш на одборот на брод!

Исто така, патувања подалеку, како што Dalyan желка плажа и кал бањи, Памуккале, Ликија и др

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Мармарис ферибот

Најдобра гаранција Мармарис ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Море служба бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Мармарис. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Мармарис ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Мармарис ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Мармарис да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Мармарис Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Мармарис ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Мармарис во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Мармарис и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал