Марсеј Фери

Марсеј Патнички и автомобили Ferries

Марсеј цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Марсеј во Ajaccio, Alger, Annaba, Bastia, Беџаија, Иле Русе, Оран, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Сфакс, Skikda и Тунис.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Марсеј во реално време и закажете најевтиниот достапни Марсеј автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Марсеј, Ajaccio, Alger, Annaba, Bastia, Беџаија, Иле Русе, Оран, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Сфакс, Skikda и Тунис со SNCM, Algérie Ferries, Ла Meridionale или ЦТН Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Марсеј Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Марсеј Фери Билети
со SNCM, Algérie Ferries, Ла Meridionale или ЦТН Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Марсеј во Ajaccio, Alger, Annaba, Bastia, Беџаија, Иле Русе, Оран, Porto Torres, Порто Векио, Propriano, Сфакс, Skikda и Тунис онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Марсеј патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Марсеј и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Марсеј

Марсеј е вториот најгусто населен град на Франција (и третиот урбана средина) од најголемите медитеранско пристаниште и економски центар на регионот Прованс-Алпи-Азурниот брег.

Теракотните покриви згради бојата на испукани пченица, зрела кајсија и бланширани бадеми расфрлани низ Мистрал-шлаг морето, Марсеј е исполнет со воочлива и незадржлив енергија.

Пулсира на сензационен јужноевропските темпо, Марсеј, исто така, победи на тапани на соседна Северна Африка. Нејзината спој на култури е најдобро да се искусни во својата туркаат уличните пазари на провансалски производи тезги, Алжир Souk како чаршии, и фаќа свежо-off-the-чамец splayed по доковите Vieux пристаниште е во својата вековна рибниот пазар, продажбата на база на состојки за локален специјалитет риба чорба, bouillabaisse.

Неговото име во буквален превод на своите готвење метод: кога ќе зоврие (bouillir), намалување на топлина за да врие (baisser) - што е можеби добар рецепт за справување со опоен, загреан мешавина која е Марсеј.

Марсеј ферибот пристаниште

Марсеј е прекрасно место различни составен од 16 окрузи или области и вкупно 111 различни quartiers или населби. Секој од нив е автономни и има свои различни карактеристики.

Le-Vieux Port
На старата порта е една од најпознатите дела на Марсеј и улиците се преполни со ресторани и кафулиња. Во утрините, fishmongers практикувам нивната трговија на пазарот на риба од спротивната страна на чамци. Ова е местото каде Луј XIV закотвени својата флота. Исто така, ќе најдете галерии тука. До Cours Estienne d'Orves ќе го најде своето место Thiars, најживите дел од оваа област. Добар квалитет ресторани застане рамо до рамо со туристички замки. Театарот Националниот де ла Criée е многу популарен. Малку понатаму, ул Basilique Виктор е познат на локално ниво како "клуч на пристаништето.

Ла Canebière
Ова е најстариот познатиот пат во градот. По неа ќе видите шопинг улици како што Rue St Ferreol и Музејот де ла режим, Музејот де ла морска et de l'Economie и Опера општината. Одеон е во право на крајот.

Ле Panier
Една прошетка низ оваа популарна област, во близина на старото пристаниште, ќе трае околу пешачки улици во провансалски наредени со мулти-обоени објекти. На Clocher des Accoules, La Place des Moulins, La Vieille Charité и Ла Големи се сите богати во историјата.

Ла Joliette
Доковите Joliette се долгите црвена тула згради покрај пешачкиот мост на автопатот. На четири блокови на згради се изградени во 19th век, а ентериерот е целосно реновиран. Музејот des Docks Romains графикони историјата на пристаништето во Марсеј. Обидете се да поминат една вечер на доковите des сапуница, како и.

La Plaine
Во Марсеј, Место Жан Жорес е исто така познат како La Plaine. Овој огромен плоштад има пазар во вторник, четврток и сабота и зафатен шопинг област во други времиња. На соседните улици се обезбеди широк асортиман на ресторани, барови, и барови често од страна на локалното население како што се L'Intermédiaire или бар de la Plaine.

Le Cours Julien
Само долж од La Plaine, ле Cours Џулиен е популарна место за помладите народот поради своите различни кафулиња, кабареа и театри како што Чоколада-театар. За концерти Espace Julien е место да одат. Да се ​​движи низ антички продавници и бутици облека како што е Мадам заза на Марсеј.

CASTELLANE
Барови и кина како Цезар и Prado задржи овој квадрат на крајот на денот прилично зафатен на Rue de Рим и во текот на ноќта. Постави во бизнис-област, исто така го означува пресек на главните патишта, како што се булеварот Baille и Prado.

Ле Prado
Луѓето доаѓаат во Прадо да се види на буржоаската објекти кои се редат на главниот пат, на булеварот Périer и Rue Paradis. Паркот на Borely и неговата замокот се обезбеди еден од најголемите отворени простори Марсеј. Тркачката патека тука е исто така многу популарни.

Endoume
Локалните жители се делумно на оваа област, во кој доминираат Нотр Дам де ла Garde. Името Ла Bonne Mere (буквално "добра мајка") доаѓа од огромната статуа на Пресвета Богородица на врвот на камбанаријата. Оваа црква е исто така важен сајт за верниците.

Ла Corniche
ветрови Corniche (крајбрежниот пат) по должината на брегот на Средоземното море и сите fanciest вили се наоѓаат во оваа област, како што е MAC-Галери Contemporaines музејот des Марсеј. Постојат голем број на добри ставови, но плажите најчесто се скриени. На Palais de Pharo е одлично место за прошетки и Vallon des Auffes е пријатно изненадување. Каде и да сте, можете да му се восхитуваат на отворено море.

Longchamp
Палатата Longchamp е добро место да се обратите за прошетки и да се земе во малку култура. Можете да го посетите музејот Grobet-Labadie, музејот des Beaux-Arts и Музеј на Слоновата приказна на Naturelle-на Природонаучниот музеј на


Марсеј
има големо пристаниште. Постојат директни ферибот правци од Марсеј во Ajaccio, Bastia, Porto Torres, Порто Векио и Propriano. Постојат неколку столбови во пристаништето, па затоа е препорачливо да се провери однапред од кои пристаништето ќе се заминува.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Марсеј

Најдобра гаранција Марсеј ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNCM, Algérie Ferries, Ла Meridionale или ЦТН Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Марсеј. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Марсеј, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Марсеј ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Марсеј автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Марсеј Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Марсеј, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Олимпик Марсеј во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Марсеј и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал